Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elszámolhatják a terhességi...

Elszámolhatják a terhességi hetet? Menstruáció vagy együttlét alapján kellene inkább számolni?

Figyelt kérdés
Az utólsó menstruáció (dec.3.) alapján számolt az orvos és aszerint szept.10.-én kellett volna érkeznie de még nem érkezett meg.Viszont semmiféle védekezés nélkül (sem óvszer sem megszakítás) jan.5.-én voltunk együtt.Akkor most mégis mennyi idős lehetek és mikorra várjuk?

2015. szept. 12. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig az utolsó menstruáció alapján számolnak, hiszen nem lehet pontosan tudni a megtermékenyítés napját. Ha nagy az eltérés, legkésőbb a 13. heti ultrahangkor szoktak korrigálni. Ha a korai terhességnél nem volt lényeges eltérés (több mint egy-két hét), akkor szeptember 10-ére voltál kiírva, és most 40 hetes vagy. Mivel a szülés bármikor beindulhat betöltött 38 és 42 hét között, bármikor jöhet.

Könnyű szülést!

2015. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Eddig minden ultrahangnál másfél-két héttel volt kisebb az átlagnál.
2015. szept. 12. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A 12. hétig nagyjából egyforma ütemben fejlődnek a babák, ezért azzal lehet a legpontosabban belőni, nekem az orvosom korrigálta is 1 héttel a szülés várható idejét emiatt, de sok orvos az utolsó menzesztől számolja. Ha viszont én arra vagok kíváncsi, hogy épp hol tart a babám a fejlődésben, miközben neten böngészgetek, akkor az uh-s méreteket nézem, nem beszélve a genetikai vizsgálatokról, nehogy fölöslegesen ránk ijesszenek.


Az együttléthez képest akár 5 nappal később is történhetett a megtermékenyülés, szóval még a január 5-höz képest is csúszhatott. A 12. hét előtt készült uh-s méretek alapján számolnék a helyedben.

2015. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha végig kisebbnek mutatta az UH, és te biztosra mondod a jan 5-t, akkor valóban módosítani kellett volna a dátumot (+ egy-két hét minimum). Várni meg fölösleges bármikorra is, a legritkább esetben születnek a babák pont 40 hétre.
2015. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2015. szept. 12. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem kereken 2 hét eltérés van!!!

Már az első (6. heti) uh-n mondtam a dokinak, hogy elvileg 8 hetes vagyok, de szerintem csak 6 körül, mert utóbbi időben maratoni ciklusaim voltak, s jan. január 20 körül még véletlenül sem voltunk együtt (csak febr. 3-tól)

Megvizsgált, úgy volt, ahogy mondtam. Erre ő: beírjuk az adatokat és a a mensi napját, s a legközelebbi uh alkalmával korrigáljuk, ha megmarad ez a két hét eltérés. Úgy is lett. Mivel több, mint 10 nap volt az eltérés, módosította okt. 15-ről okt. 25-re. 28. hétig pontosan megfeleltek a méretek, most meg már jóval nagyobb a babó, de azt mondta a dolog, ez alkati dolog lehet (magas vagyok én is, így marad a 25-e.

Szóval nem értem, ha végig kisebb volt, mint kellett volna, akkor módoítani kellett volna, mert ennek csak az a buktatója, hogy egyrészt riogatnak, hogy kicsi lesz a gyerek, másrészt pedig beindíthatják a szülést, mondván túlhordás van, pedig még csak az a baj, hogy nem töltötted be igazából a 40. hetet.

2015. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: bocsi a gépelési hibákért, most látom, párszor félrepötyögtem.

Jó lenne, ha megírnád, végül mikor szültél, mert kíváncsivá tettél! :)

2015. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.szeptember 15-én lett meg a baba 3300gramm és 49cm lett.
2015. szept. 24. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!