Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igen csak hülye kérdés de. Ha...

Igen csak hülye kérdés de. Ha magzatvíz elfolyással indulna a szülés ugye tennem kell oda betétet míg beérek a kórházba?

Figyelt kérdés
ha igen elég a sima vagy valami vastagabb? és a kórházban hogy is lesz ez? mert eltelhet egy bizonyos idő mire beindul a szülés, gondolom addig többször megvizsgálnak majd, és ott fogom állandóan letolni a bugyit betétestől?
2015. szept. 18. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem biztos, hogy nagy mennyiségű lesz, de általánosságban elmondható, hogy igen, jelentős méretű betét kell, sokszor elég sok tud folyni és nem tudod visszatartani. Sokat nem vizsgálgatnak, de amennyit igen, annál igen, letolod betétestől a bugyit. Ez lesz a legkevesebb kényelmetlenséged. Ők meg hidd el, ennél jóval cifrábbat látnak, mint egy bugyi betéttel. Pláne, hogy ha utána majd vérzel, és gátsebed is van, azt is meg fogják nézni. Vérzés ide vagy oda. A folyó magzatvíz a legkevesebb.
2015. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második szülésem indult így, betettem egy betétet otthon, aztán irány a kórház. De mivel folyamatosan szivárgott, így amint beélrtem, már cserélni kellett. Legalább 5-6 "megtelt" a vajúdás alatt.
2015. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlatos, ha nem akarod eláztatni magad és a kocsit. :) Nekem elkezdett itthon folyni és minden fájásnál (6 percenként) érkezett egy kis adag. Mire elindultunk a kórházba, kb. 5-6 vastag gyermekágyas betétet elhasználtam, illetve tettem be az ülésre egy vastag törölközőt, mert mire beértünk, kezdett átázni a nadrágom is.

Mi mentünk egyből a szülőszobára és ott vizsgált meg először az orvosom (persze előtte megvolt a beöntéses/borotválós kör), de ott már csak a hálóing volt rajtam, bugyi nem.

2015. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég sok magzatvíz kifolyt, és utána is szépen folydogált még, én hülye először egy sima always betétet raktam be, nem is tudom, hogyan gondoltam, hogy elég lesz. Mire kiértem a fürdőből a nappaliba, már megtelt és a nadrágom is tiszta olyan lett. :-) Így előkutattam a kórházi csomagból a szülés utánra bekészített extra nagy betétet, azzal már azért beértem a kórházba. Engem a gyerek kibújásáig összesen négyszer vizsgáltak meg, ebből kettő már a szülőágyon volt, ott már nem volt rajtam bugyi. A másik két vizsgálatnál pedig úgy volt kialakítva a vizsgáló, hogy a vizsgáló ágy mellett lehet közvetlenül vetkőzni, tehát nem kell sétálni az ágyig, így nem történhet baleset, bár az orvos így látja, ahogy vetkőzik és öltözik az ember. A dokikat egyébként tényleg hidegen hagyja, hogy mi és mennyi folyik az emberből, szemük se rebben. Talán tisztában voltak vele, amikor ezt a pályát választották, hogy találkoznak majd magzatvízzel, vérrel és más hasonló dolgokkal, így ezen ne idegeskedj.

CSak, hogy ne izgulj azon, hogy a doki előtt kell letolnod a magzatiízes, betétes bugyidat, elmesélem én hogy jártam egy hete. Spirált vetettem le az orvosommal, az előzmények miatt a kórházban vállalta. Olyan vizsgálóban vette le, ahol szintén így a vizsgáló ágy mellett kell levetkőzni, és egy székre rakhatod a cuccodat. Én eléggé véreztem (ezért is került le a spirál), így láthatta a véres betétes bugyimat is. Ez még belefér, mert hát van ilyen, viszont miután levette a spirált, rosszul lettem, és félig-meddig ő öltöztett fel, nah én égtem mint a rekettyebokor, alig győztem elnézést kérni, mondtam, hogy nagyon szégyellem magam és sajnálom, de ő csak viccelődött, hogy ugyanmár nem kell ezen aggódni egy percet sem, bár szívesebben vetkőztet nőket mint öltöztet, de hát ez jutott neki mára. Úgyhogy ne aggódj ilyesmin, ebben semmi ciki nincs.

2015. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima betét biztos nem lesz elég, én megpróbáltam, de kb. 2 perc alatt átázott az éjszakai. Gyorsan kicseréltem Tenára, az kibírta a kórházig, de tettem a kocsiba egy törülközőt is. Ott már úgyis mondják mit csinálj, mindent le kellett venni, kaptam hálóinget, a szülésznő adott másik betétet, amíg átértünk a vizsgálóból a szülőszobára.
2015. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy ömlött hogy csak a pelenka fogta fel (szülés után is az vált be, a betét irritált, a pelenka "buggyos", nem érintkezik olyan szorosan) - tena pants discretet vettem.

Egyébként a szülés egy olyan műfaj, hogy minden szégyellőségtől megszabadít.

2015. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is tena pelenkát használtam, nagyon sokat elbírt, szerencsére. Felnőtt, nappali pelenka, gumis derekú, iszonyú kényelmes volt. És nagyon hasznos. Sokan szenvedtek azzal, hogy a betét félrecsúszott, moshatták a bugyit, stb. Én meg fogtam és a használtat kidobtam, zuhany, aztán egy tisztát be és kész. Pár ezerért már lehet kapni 15db-os csomagban. Nagyon nagy segítség volt, különösen szülés után.
2015. szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Miután az orvosin elég gyakori a boncolás, azok után már csak a nem finnyások maradnak az orvosi pályán. Egy masszívabb boncoláshoz képest már MINDEN teljesen normális nekik.


Nekem volt, hogy véres betétet ki akartam diszkréten dobni, mire a doki kivette a kezemből, hogy szeretné megnézni, mert a vérzés mennyisége is fontos adat. Simán kicsomagolta, megnézte.


Szülés közben meg mindenféle nem gusztusos dologgal találkoznak naponta többször is. Széklet, vizelet, hányás, magzatvíz, vér. Ha nem bírná az orvos, nem lenne a pályán.


Vagy a gyerekorvos volt, hogy az udvaron, nappali fénynél nézegetett egy teleszart pelenkát, mert furcsa volt a gyerek széklete és félretettük neki.

2015. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hàt köszi mindenkinek, most még úgy érzem elég kellemetlen lesz, de ahogy sokan mondtátok ez lesz akkor a legkissebb problémám.
2015. szept. 18. 14:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Eszedbe sem fog jutni :)))
2015. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!