Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magzatvíz elfolyással...

Ha magzatvíz elfolyással indul a szülés, tényleg le kell feküdni és mentőt kell hívni? Akinek így indult, mit tett? Ha mégsem hívtatok mentőt, mikor indultatok a korházba?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 10:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
nem kell mentő emiatt! nyugodtan összekészülhetsz, lezuhanyozhatsz és nyugodt tempóban elindulhattok (2-3 óra múlva).
2015. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Szoktak ilyesmivel ijeszgetni másokat, igen.

Alapvetően azonban nem kell ilyesmit tenni, rohanni meg pláne nem. Létezik olyan, hogy előresodródik a köldökzsinór, de nem gyakori. Nyugodtan össze lehet szedelőzködni, telefonálni egyet, elmenni wc-re, stb. ami csak kell és néhány órán belül beindulni. 12 órával elfolyás után antibiotikumot szoktak adni, addigra azért érdemes beérni. Egyébként meg teljesen felesleges ez a para.


A másik, hogy mindenki a mentővel jön. Akinek van mentős ismerőse, pontosan tudja, hogy mit lehet tenni mentősként egy szülés beindulásakor (jah, pont azt, semmit. Még vizsgálatot sem végezhetnek. Akkor meg? Pont olyan jó, mint a saját kocsitok vagy egy taxi.)

2015. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
nekem is elfolyt a magzatviz..én még lefurodtem, átnéztem a cuccokat és a férjemmel beultunk az autoba. éjjel 11kor ment el a magzatviz, fél1 korul voltunk a korházban (tolunk 15 perc a korház), 3-4 ora felé lettek fájásaim.. és délelott 10 kor megszuletette a fiam.
2015. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sok kórházban 6 óra után adják az antibiotikumot. egyébként nálam előreesett a köldökzsinór, de nem volt probléma azon kívül, hogy császárra volt szükség
2015. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, pont a köldökzsinór miatt kérdezem én is. Gondolom az pont a magzatvíz elfolyása közben fordulhat elő, hogy előre esik, vagy rosszul gondolom? Ha nem vagyok otthon úgysem tehetek semmit, de ha otthon történik meg lefekszem még el nem folyik és utána lassan szedekőzköm, az jó ötlet szerintetek?

Persze dokit is meg fogom kérdezni erről, csak előtte kiváncsi voltam a ti véleményetekre.

A másik, hogy a 4. emeleten lakunk lift nélkül, és fekvő helyzetben alapból sem tudnának levinni, mert szűk a lépcsőhàz. Akkor meg úgyis mindegy, nem?

2015. aug. 20. 10:51
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha előre akar esni, előre fog fekve is. Ezért teljesen mindegy. Ha rossz helyen van, nem tudod elmozdítani onnan. Felesleges ezen aggódni. Emeletről meg lift esetén sem tudnak lehozni vízszintesen. Esélytelen. Itt nem nagyon van mit tenni. Amúgy ha veszélyben lennétek, mert villámszülés, előre esett zsinórral (Exxxxtrém ritka!), akkor sem vízszintesen hoznánk le onnan, hanem négykézlábra fordulva, fejed lefelé, popsi az égnek, tiszt/orvos tartja vissza a gyerek fejét (igen, ott). De ilyesmi veled nem fog előfordulni, lazíts! Előre nem kell ilyesmin aggódni! (egy mentős anyuka)
2015. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon ritka. Ha úgy folyik el a víz, mint a filmekben : 1 vödörnyi zuhog ki, és a baba feje nincs beilleszkedve, akkor előfordulhat.

Nekem mindkét szülésem így kezdődött, hogy a magzatvíz folyt el. Az elsőnél úgy vettem észre, hogy a ágytól a wc-ig végigcsöpögettem a padlót, a másodiknál meg felálltam és éreztem, h vmi kifolyt, de nem volt sok, utána a fájásoknál lökés-szerűen jött a víz.

Én mindkét esetben lezuhanyoztam vettem fel tiszta ruhát és raktam be egy nagy Tenát, aztán beautóztunk a kórházba. Antibiotikumot csak az első szülésnél kaptam, mert a második nagyon gyors volt.

2015. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó és mindenki másnak is aki írt. Azért tettrm fel a kérdést, mert tegnap voltam szülésfelkészítőn és pont erről volt szó, mivel egy anyuka a csoportból megszűlt és neki is kizúdúlt a magzatvíz de nem hívtak mentőt, baj sem lett, csak akkor mondta a védőnő, hogy tanácsos lett volna inkàbb mentőt hívni.
2015. aug. 20. 11:00
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Ez amit leírsz koraszülésnél van.


Nekem 30-ik héten gyenge fájásaim voltak, enyhén nyiltam. Az orvos elmondta, hogy ha esetleg a magzatvíz elöbb elfolyna, akkor se aggodjak, mert a baba befordult már, autóval simán bemehetek a korházba. De ha a baba nem lenne befordulva és korai még a szülés akkor mindenképpen elfeküdni és mentüt hívni.


Ha a baba be van fordulva akkor nem tud a köldökzsinor elörecsúszni.

2015. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
off: ha a köldökzsinór előre eshet és inkább jobb feküdni a magzatvízelfolyásssl, akkor miért vajódnak sokan órákig járkálva, meg labndán, meg "fejen álva"? nem értem.
2015. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!