Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarnal kötelező a kateter?...

Csaszarnal kötelező a kateter? Ki hogyan élte meg a felepules időszakát a császár után?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kötelező. Látni kell, hogy bent nem szúrtak el semmit. Ráadásul órákig nem tudsz majd felkelni kimenni pisilni. Nyílt hasi műtéteknél pedig alap kellék.


A felépülés tragédia volt, hetekig nem voltam önmagam.

De nem ijesztgetlek, van, aki nálam jobban jár. Irigylem is érte.

2015. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nálunk is volt katéter. az volt a legkisebb gondom...


ahogy az első írja nem vagyunk egyformák: volt olyan császáros szobatársnőm aki másnap már hajolgatott nekem a dolgaimért amiket képtelen voltam felvenni a földről. Meg olyan is aki műtét után 3 órával már kint rohangált a látogatóknak.


Az enyém elég körülményes volt, tejlázat kaptam a kórházban (vagy seblázat, azóta se tudjuk), ezért kétszer is átöblítettek, de az nem is lett volna annyira rossz érzés, inkább a 2 hét amit bent kellett töltenem....amikor apa otthon vár...mennél haza...örülnél a babának...és akkor ott a kórházban kell feküdni napokig, nem tudsz zuhanyozni, 34 fok bent a szobába...szóval nem volt kellemes.

Amit javasolhatok: ahogy felállítanak, sétálj minél többet, mozogjál, annál előbb fogsz meggyógyulni.

2015. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező. Én meg se éreztem se azt, hogy feltettek, se hogy levettek.

Érzéstelenítéssel szültem, így a fájdalom is lassan jött, ahogy urult ki a szer, de nem is mondható igazán, hogy fájt. Kicsit inkább kellemetlen volt. Másnap már gond nélkül tudtam mozogni

2015. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező. Nálunk 12 óra fekvés a protokoll, majd fel kell kelni. Nekem segített a szülésznőm letusolni, majd felöltözni, de utána már teljesen önellátó voltam és a babám is végig velem volt ezt követően. Vigyáznom kellett,hogy ne tegyek semmi hirtelen mozdulatot, ne nevessek, ne köhögjek és hasonlók. Fájt és érzékeny volt még hetekig (persze folyamatosan javult), de én gyorsan felépültem. 1 héttel a császár után már vittem a babámat sétálni.
2015. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező (az okokat fentebb már leírták).

2 év alatt 2 császárom volt. Szerintem rekordgyorsan felépültem. A kötelező 12 órás fekvés után fel kellett állnom, az ápolónő felállított (hálás is vagyok neki, szükség volt a határozottságára), kiegyenesedtem, ami piszkosul fájt, de azt követően újra a régi voltam. Délután a látogatóim nem akarták elhinni, hogy császároztak. Egy picit sem görnyedtem meg járás közben.

Szval a lényeg, hogy csináld azt, amit az ápolónő kér tőled, nem véletlenül olyan határozottak! Császár után amint lehet,fel kell kelni és mozogni kell.

2015. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kötelező, de nincs vele semmi gond, meg sem érzi az ember. Akkor rakják fel, amikor már el vagy érzéstelenítve, és a levétel meg egyáltalán nem fáj. Amúgy meg szinte észre sem veszed, hogy pisilsz, mert az ingert sem érzed, én csak a csurgásból vettem észre.


A felépülés nem volt életem csúcspontja, leginkább az fájt, amikor a kötelező hatórás fekvés alatt időnként bejött a nővér és ránehezedett a hasamra, hogy jöjjön ki a cucmák. Az pokolian fájt, kb kétszer jött. Aztán felkeltem, aludtam egy sort, és onnantól már én láttam el a kicsit. Tényleg az a titok, hogy nem szabad elhagyni magad, mozogni kell sokat.

2015. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sztem mindenhol van katéter. De én pl ahogy felkelhettem, mondtam h szeretném ha kivennék tudok közlekedni és el tudok menni wc-re, ki is vették.

Nekem 16 hónap volt a 2 császárom közt. Az elsőnél rosszul érintett a felkelés, fájt de utána már nem volt gondom, simán mászkáltam, hajolgatást kerültem.

Másodikat még jobban viseltem. 8 óra után felkelhettem és m ár a saját lábamon mentem az ágyamhoz, meg a babához mert inkubátorba került, meg is lepődtek a csecsemősök h már ott is vagyok. Itt már simán hajolgattam is.

Igazán szerencses voltam mindkettőnel.

2015. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sztem nincs gond vele sőt jó hogy nem kell a wcre rohangálni.

Első 2 hét volt húzós.Én csak 6 órát feküdtem annyi volt kötelező utána le kellett mosakodni de ha kellett segítettek.

Du felhozták a babát meg is szoptathattam aztán kb este 8kor ki is dőltem és hosszú ideig az intenzíven aludtam utoljára egybe 8 órát.

Onnantól kezdve egyre jobb lett és a dokik mind dicsérték a sebem mert szépen gyógyult.Köhögés, nevetés estén fogd az fog fájni az elején de kibírható.Nekem a derékfájás rosszabb volt mint a császárból felépülés.Az 4 hétig tartott és nem volt rá jó semmi.

2015. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nagyon félek tőle. Az első szülés természetes úton ment, de a felepules nagyon hosszú, hetekig tartó volt és kinszenvedés. Most prog csaszarom lesz pár nap múlva, de ez sem nyugtat meg. Sok rossz elmenyt olvastam. És a fájdalomtól is félek, mert nagyon alacsony a fájdalomkuszobom. :( Valahol nyilván várom már, sőt, nagyon várom már a babámat! !! De félek az egész proceduratol. .. hogy megint nem tudok majd hetekig felállni sem.
2015. szept. 18. 23:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Kateter kell , de nalunk akkor raktak mikor mar hatott az epidural igy nrm ereztem.

Masnap mentem haza ( Anglia) , mintha mi sem tortent volna,

Nem kell sajnaltatni vagy elhagyni magad!

2015. szept. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!