Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarnal kötelező a kateter?...

Csaszarnal kötelező a kateter? Ki hogyan élte meg a felepules időszakát a császár után?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségim volt, meg sem éreztem a felhelyezést. Még mondtam is a nővérnek,hogy majd még ki kell mennem pisilni! Mondta,hogy azt már nem, most rakta fel a katétert! :)

Én nagyon jól viseltem az egészet. Altattak, így már korán felülhettem, mehettem pisilni-tusolni. Második naptól sokat sétáltam, kint a folyosón fogadtam a látogatókat stb.

2015. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
off. és mi van a tűfóbiásokkal...?
2015. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Volt katéter, én azt éltem meg a legtragikusabban (tudom, hogy nem az) de nekem az kegyetlenül fájt. A műtét után nem volt semmi gondom, az első felkelés nem volt kellemes, de onnantól ment minden simán.
2015. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt. A kivétel is, és utána is még hetekig pisilni is. Felsértette a húgycső falát. Utáltam. De ez csak egy kis gond volt a többihez képest, amit a műtét okozott. Akármit megadnék, hogy ne legyen többet császárom.
2015. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A tűfóbiásokat fejbe verik egy hatalmas palacsintasütővel.
2015. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia, az én szülésem természetesnek indult, de sürgősségi császár lett a vége. Nekem a szülésznő már vajúdás közben is rakott fel katétert, mert a lányom feje nagyon nyomta a húgyhólyagomat, és jött is egy kis pisi, viszont én nem éreztem, hogy pisilnem kell. A másikat ugye császárnál kaptam. Engem altattak, mert voltak komplikációk, és ugye reggel szembesültem vele, hogy megint van egy katéter, mikor kivették, de nekem egyáltalán nem fájt, és hál istennek nem is okozott gondot a későbbiekben sem. Császár utáni reggel engem is felállított a nővér, és mentem wc-re meg mosakodni. Én nagyon jól viseltem a műtét utáni napot, de ez valószínű annak tudható be, hogy a lányom az intenzíven volt, és nem tudtak a nővérek tájékoztatást adni az őrzőben, hogy mi van vele, és sokkal fontosabb volt, hogy megtudjam, hogy teljesen jól van, és végre lássam, mint az én "fájdalmam" :-D

Hál istennek minden rendben van vele, egy szuper kiscsaj. :-)

2015. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A tűfóbia elmúlik, mire eljutsz a szülésig, tapasztalat :D :D :D már meg se kottyant, annyit döfködtek.


A katéter nem gáz, már érzéstelenítve voltam, mikor felhelyezték, a levétel meg olyan furi érzés volt, de teljesen fájdalommentes. És kb fél másodperc :)


Az első felkelés pokol, az nagyon gáz, utána fokozatosan egyre jobb. Minél többet mászkálsz, annál jobb. Reggel mindig megint vergődtem, mert éjszaka "ellustult" a sebem. 6 nappal császár után volt varratszedésem, az hatalmas megkönnyebbülés volt. A varrat nagyon feszített, ahogy kivették, ezerszer jobb lett. Pár napra rá már szinte semmi fájdalmam nem volt :)

2015. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!