Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Téraránytalanság esetén a...

Téraránytalanság esetén a testvér is csak császárral jöhetne a világra?

Figyelt kérdés
Túl szűk a medencém belső kerülete, ezért nem tudtam hüvelyi úton megszülni a babámat. Ez már alapból előrevetíti az újabb császár eshetőségét, ha testvért vállalnánk be, vagy van köztetek olyan, aki szűk medencével mégis tudott hüvelyi úton szülni másodjára vagy akár sokadjára?

2015. szept. 25. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
ismerek olyan anyukákat, akiknek téraránytalanság miatt lett császár, utána hüvelyi úton szültek. szerintem sokat elmond, hogy mostanában minden 2. császár oka a téraránytalanság
2015. szept. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És mit mond el szerinted? Komolyan érdekel, nem viccelek.

Én az elsőt téraránytalanság miatt szültem császárral. A másodiknál jó darabig fennállt a természetes szülés lehetősége,de végül császár lett az is.

Érdekelne a konklúzió...

2015. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Off. Kedves masodik, szerintem annyit mond el, hogy a nok egyre kisebbek, a babak egyre nagyobbak. Sajat pelda. 150 centi vagyok, a gyerekem 4100 grammal szuletett. Na ezt oldana meg a kedves elso valaszolo. Am nekem fajasgyengeseg, es egy kronikus betegseg is kozrejatszott, de a teraranytalansag is rajt volt a zaromon.
2015. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, lehet.

Nekem is volt benne fájásgyengeség is, nagyon sokat vajúdtam az elsővel.

2015. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ugyanott vágnak második császárnál is, vagy direkt máshol?
2015. szept. 25. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
ugyanott vágnak
2015. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és a méhet belül a felszívódó varratokkal is ugyanott vágják második császárnál?
2015. szept. 27. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as: nem értem hogy jönnek ide ezek az adatok és mit kell ezen megoldani.
2015. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2: szerintem nem személyesen neked címezték, de a téraránytalanság kb. mindenkire ráfogható, és már tolják is a műtőbe. A kérdés az, valóban az volt-e a műtét oka. Példa a kórházi szobatársam, aki téraránytalanság miatt szülte az első babát császárral, majd a második, nagyobb súlyú gyereket természetes úton. Neki az volt a gyanúja, hogy nem akartak vele vesződni az első szülésnél, és mivel nem volt fogadott orvosa, egyszerűbb volt a császár, mint végigkísérni egy hosszú vajúdást. A második szülésre fogadott orvost, aki így vállalta, hogy megpróbálják természetes úton, és gond nélkül összejött.


Ennek ellenére én is ismerek nem egy anyukát, akin szemmel látható, miért volt szükség a császárra, olyan pici, madárcsontú nőkről van szó. De ha a kérdező nem ilyen, talán érdemes utánajárnia, mert nem biztos, hogy valóban lehetetlen, csak kell hozzá egy jó orvos.

2015. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nekem is szöget ütött a fejembe, hogy nem akartak vesződni velem, fogadott orvosom se volt, csak az a fura, hogy vajúdásnál, mikor nem tudtam visszatartani a nyomási kényszert, a baba szívverése néha rohamosan lelassult. Én ebből arra következtetek, hogy lehet, nem bírta volna ki a hüvelyi úton történő megszületést. Az nem lehet, hogy senki sem merte megkockáztatni, hogy esetleg halva jön világra a babám? Szülésznők, orvos is vizsgált, mindkettő említette a túl szűk belső medencerészt, nem lehet, hogy tényleg emiatt lassult olyan vészesen a szíve? Nagyon eldeformált volt a feje szegénynek születéskor (igaz, azóta rengeteget javult, meg tudom, valamennyi deformitás normális szülésnél). Meg én már a kitolási szakasznál tartottam, gondolom, időben hasonló lett volna, mint a császározási idő...vagy mindennek ellenére bevállalnák az orvosok a jóval kockázatosabb császárt?
2015. okt. 1. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!