Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha extrém helyen folyik el a...

Ha extrém helyen folyik el a magzatvíz, akkor is érvényben van, hogy hanyatt kell feküdni? Ez mindenképp "kötelező"?

Figyelt kérdés

Pl utcán,boltban,buszon....

és erre gondolván az utolsó hetekben visztek magatokkal váltás alsót,nadrágot?


2010. márc. 14. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a barátnőmnek otthon elfojt, aztán a kórházba bejöttek, ott még együtt sétálgattunk vagy 4 órát.....
2010. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Köldökzsinór előreesés

Ha a burokrepedés megelőzi a pici fejének a szülőcsatornába való leereszkedését, és előfordulhat, hogy a köldökzsinór a baba buksija elé, a hüvelybe csúszik. A köldökzsinórra nehezedő súly (baba feje) veszélybe sodorhatja az apróság oxigénellátását, ebben az esetben is a császármetszés jelenti a megoldást.


Ha elment a magzatvíz…

Vagyis, ha burokrepedés történt, de fájások még sehol, irány a kórház! Akkor, ha a kismama érez is valamit hüvelyében, az a legjobb megoldás, ha mentővel viszik őt kórházba, fekvő testhelyzetben.


Viszonylag ritka rendellenességről van szó, a köldökzsinór előreesés kb. 300 szülésből egyszer következik be.

[link]

2010. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia

nekem elfolyott este otthon a magzatvizem, és bementünk autóval a kórházba, reggelig nem voltak fályásaim, azt csinálhattam amit akartam.

2010. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: de még erről nem is hallottam! A védőnőm is azt mondja, hogy ha elfolyik a víz, akkor egy gyors zuhanyra még van idő, aztán sipirc a kórházba. Akkor nincs idő feküdni ugyebár...
2010. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor felvilágosítunk,hogy bizony így van:)


nekem is otthon folyt el, de ha máshol,kint akkor is hátravágom magam

2010. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fej be van illeszkedve, és úgy folyik el a víz, akkor nincs gáz, mert a fej elzárja a szülőcsatornát, a köldökzsinórnak nins helye előreesni.


De ha faros a bana, vagy fejfekvésű, de még nincs beille3szkedve (azaz idejekorán folyik el a víz), akkor jó sok helye van a zsinórnak előreesni. Ha pedig előreesik, akkor nagy a kockázata, hogy el is záródik, ami magzati keringési rendellenességet okozhat: oxigénhiányos babát testi-szellemi fogyatékossággal, de akár halott babát is.

2010. márc. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
hát tényleg az lenne a legjobb ha akkor lefeküdne az ember,de gondolj bele ha tényleg extrém helyen folyik el a víz,pl boltan vagy utcán,és ott hanyatt vágnád magad.hát az vicces lenne.
2010. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.remélem nem kerül ilyenre sor :)
2010. márc. 15. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Pár napja szültem, nekem pont a szülőágyon, ctg közben kezdett el folyni a víz. Ömlik mint a vízesés, belőlem 6 órás vajúdás közben többször is megindult ömleni. Volt egy vastag betét a bugyimba de semmit nem ér. Nekem onnantól tilos volt felkelni, még pisilni sem mert nem volt még a baba feje beilleszkedve. Nagyon jó volt úgy vajúdni, fekve gondolhatod. Különben a szülésznő is azt mondta hogy ha otthon folyik el akkor fél órára le kell feküdni aztán irány a kórház (ha lehet fekve hátul a kocsiban, vagy mentővel)
2010. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!