Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt úgy valaki, hogy retteget...

Volt úgy valaki, hogy rettegett a természetes szüléstől? Mindenképp császárt szeretett volna?

Figyelt kérdés

Még nem dőlt el, hogy nekem mi lesz. Eddig harántfekvéses volt a baba. Tegnap már csak ferde fekvéses. De olyan zárt méhszájjal, hogy mondta a doki, tuti nem akar alul kibújni. Félek, hogy mit mond legközelebb, 38.héten kell mennem. Szerintetek?

35hkm


2011. szept. 20. 10:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a császártól jobban féltem mint a természetes szüléstől! De persze ha gond lett volna, akkor nem ellenkezek! De nagyon örültem hogy nem kellett császározni! Most várjuk a második babánkat és most is remélem hogy minden rendben fog zajlani,és megint természetes úton születik meg a babánk!
2011. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
én is inkább harmadszor is természetes úton szülnék, mint császárral, én félnék a komplikációktól, tudjuk, hogy a császár egy nagy hasi műtét, sokkal több szövődménye lehet, mint egy hüvelyi szülésnek. Ráadásul engem nagyon inspirál a későbbi nemalvós időszakra, hogy igen, megint megcsináltam mindenféle beavatkozás nélkül, a lehető legtermészetesebb módon. Én szeretek szülni, az az igazság. Persze mindenki más.
2011. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az sokkal félelmetesebb, ha átvágják a hasamat, mint ha esetleg odalenn szükség lesz néhány varratra. Nagyon kevésen múlt nálunk is, de örülök, hogy sikerült természetes úton, nem azért mert szülés rajongó vagyok, hanem mert TERMÉSZETES, és gyorsabb a gyógyulás. Mikor a picim született, a szobatársamnak muszáj volt császárt alkalmazni (megfojtotta volna a babát köldökzsinórja), de szegény alig bírt mozogni, felkelni, hát nem volt neki könnyű ellátni a babát. Sokat segítettem neki én is, mert két nap múlva, már annyira jól voltam, hogy azért nem bírtam megülni a fenekemen. És nem volt könnyű a szülés, több mint 16 órát szenvedtünk, de azt mondom, megérte. Többek között azon sem kell agyalnom, hogy a következő bébit hogy merjem vállalni.

Az a nagyon zárt méhszáj nekem elég furcsán hangzik. Bár nem vagyok orvos, de azért azt tudom, hogy pont az a vajúdás lényege, hogy a méhszáj kitáguljon, majd eltűnjön, hogy a baba ki tudjon bújni. Amíg meg nincs itt az ideje, pont az a lényeg, hogy rendesen zárva legyen. Magánrendelésre jársz, csak kíváncsiságból kérdem ?

2011. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a császártól rettegtem, hisz az sokkal komolyabb és sokkal fájdalmasabb utána, valamint nem beszélve a maradandó hegről illetve az esetleges nem kis kockázatokról, szövődményekről. Fájdalmas a szülés, de csak amíg ki nem bújik a baba. Ezt is lehet fájdalomcsillapítóval enyhíteni. Mellesleg ha kint van, elfeledteti veled az addig átélt fájdalmat.Én azt mondom, ha nem indokolt akkor a természet rendjét nem szabad megzavarni. Nem baj, ha még zárt vagy, a baba tudja mikor kell kijönnie. Én még 39 hetesen is teljesen zárt voltam, mégsem merült fel sem a császár szerencsére. Egyszercsak 40+3naposan távozott a nyákdugó, enyhe fájások kezdődtek majd másnap reggel kint volt a kisfiam. Így volt tökéletes.
2011. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

Naaa:a hüvelyi szüléstől nem leszel rosszabb vagy jobb anya a hüvelyi szüléstől nem lesz a gyereked rosszabb vagy jobb ember:)a hüvelyi szülésért nem fog senki kitüntetni...szóval: reggel fel kell kelni császár után zuhanyozni, na bumm...(utána minden perccel jobb és jobb)nincs örök életre szóló aranyér(akármikor kijönne), repedés, nem "kolompol" utána a férjed benned :DDD.

Ha jó dokid ne félj és fájdalomcsillapítót fogsz kapni utána is ha kéred.

Nem rettegtem a hüvelyitől csak semmi értelmét nem látom 2011-ben...azért, hogy én utána azt tudjam mondani, hogy milyen "csodálatos" volt.Azért mondják, mert kinyomták a gyereket belőlük...

Nekem az a csoda, hogy egészséges..., a többi nemérdekel.

Programozott császáros anyuka:D.

2011. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen magánrendelésre járok, és a dokim tudja, hogy mennyire szeretnék császárt. De azt mondta korai még erről beszélni, és mindíg eltereli a szót... De én meg tök szeretném ha mondana egy időpontot így 35hetesen és tudhatnám mire számíthatok, nem csak várni az ismeretlent...és rettegni a természetes szüléstől...
2011. szept. 20. 11:43
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:39


Butaságokat írsz :)

2011. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
70%-os: még nem mondhat időt, de fog...:)
2011. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy kiegészítsem az előző hirtelen reakciómat: egy jó és lelkiismeretes orvos 2011-ben, a baba és a mama érdekeit tartja szem előtt. Ha ez a programozott császár, akkor az, ha pedig a természetes út, akkor abban segít. Ha semmi komplikáció nem várható, akkor orvosilag nem indokolt a hasi műtét, és itt pont. Nem ettől lesz a gyerek életrevaló vagy sem, illetve az anyuka jó vagy nem. Persze mindenki hallott már gátmetszéses rémtörténetet, de erre megint csak azt tudom mondani, hogy nem hentesnél, hanem jó orvosnál kell szülni, és akkor még azt is hallhatod a férjedtől, hogy jobb, mint új korában. Boldog babázást Nektek!
2011. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


4 napra vagyok a kiírt naptól, nekem egyenlőre egyértelmű hogy természetes szülés lesz mert minden rendben van nálunk, már a második babám, el se tudnám mondani mennyire rettegek. De a császártól még annál is sokkal jobban. Az elsőt 8 óra alatt érzéstelenítés nélkül szültem, túl lehet élni, igaz hogy fáj, de érdekes módon a rettegésem nem ennek a fájdalomnak szól sokkal inkább a kiszolgáltatottságnak és a kórházi körülményeknek ami nálunk van (nem főváros). Szerintem nincs olyan kismama aki ne félne ettől vagy attól. De jó lenne valahogy megnyugodnod, nehogy ebből legyen a baj. Apám szokta mondani repülő fent és baba bent nem marad! és ez nagy igazság:)

2011. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!