Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mindenkepp EDA-val szeretne...

Ha mindenkepp EDA-val szeretnek szülni, mi a menete? Milyen esetben nem kérhetem? Fizetni kell érte kulon?

Figyelt kérdés
Sote 2-n fogok szülni,foleg az itteni viszonyok érdekelnének.
2015. szept. 29. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én az Uzsokiban szültem, de azért elmondom hogy volt.

Amikor bekerültem a szülőszobára, mondtam a szülésznőnek és az orvosnak is, hogy majd ha arra kerül a sor (halál szélén állok a szenvedéstől), akkor szeretnék edá-t kérni.

Időben kell szülni, hogy akarsz , mert ha már eléggé ki vagy tágulva, nem adnak (mert vagy már nem éri meg, mert kibújik a baba, mire hat, vagy eléggé ki vagy tágulva és úgy gondolják, nem sok van vissza, meg ugye ettől a tolófájásokat sem érzed, az pedig nem árt). Szóval ezt az elején tisztázd. Fizetni nem kell érte.

2015. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vajúdtam-vajúdtam mikor is úgy éreztem,hogy ha nem adnak valamit akkor meghalok. Na akkor szóltam, "ide a cuccot" persze nem így:-) beadták,menyország,gyors szülés:-) nem kellett külön fizetni érte!

/Margit kórház/

2015. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén Uzsoki. Annyit fűznék még hozzá, hogy azért is kell minél előbb szólni ha akarsz, mert előtte pl. lefolyatnak egy zacskó infúziót, mielőtt bekötnék az EDÁ-t, és ha túl későn szólsz, már nem lesz rá idő... Én is rögtön szóltam, mire bejutottam a szülőszobára (nekem addigra már kb. 10 órája 5 perces fájásaim voltak, de nem tágultam). Egyébként én nagyon áldottam annak a nevét, aki feltalálta az EDÁ-t!
2015. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosod erről, hogy nála ez hogy működik. Én nem abban a kórházban szültem, de nem is kellett külön orvosra várni, aki beadja. A saját szülészorvosom adta be. Egyedül annyi kikötés volt, hogy csak akkor adhatják, ha már 2 ujjnyi a tágulás. Nem fizettem érte.
2015. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
fizetni nem kell az tuti. azt tudnod kell, h az EDA nem feltétlenül egyenlő a fájdalommentes szüléssel, mert ha utána nem érzel semmit, akkor oxitocint kapsz, aminek a dózisát ők határozzák meg. nagy dózisnál van olyan besz.rás EDA-oxitocin kombóval szülni, mint egy sima EDA nélküli szülés...
2015. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!