Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikbetegséggel átvészelni a...

Pánikbetegséggel átvészelni a szülést?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok és borzasztóan aggódós meg pánikos is . Nemsokára itt az idő hogy a picurom kibújjon de annyira rávagyok már parázva hogy egészen rosszullétig tudok ezen agyalni. Szedek homeopátiás bogyókat a pánikra meg a szorongásra de szerintem ide kevés lesz ez. Sőt ha csak NST-re megyek akkor is képes vagyok lezsibbadni meg menekülési kényszer jön rám, + hasgörcs + hányás ...

Esetleg tudnátok tanácsot adni hogy mit csináljak magammal hogy rendben legyen minden. Annyira kétségbe vagyok esve mi lesz szülés közben.


2015. okt. 9. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mitol felsz? Mi lesz?
2015. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok, 3 gyereket szültem. Előtte énis páráztam, menekültem volna, de igazság szerint amikor megindultak a fájások akkor abszolút azzal voltam elfoglalva hogy nagyon fáj, legyek minél előbb túl rajta.
2015. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*paráztam
2015. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hallottál már olyanról,hogy valaki pánikrohamot kapott szülés közben? :) nem,mert olyan nincs.Ismerősöm is emiatt aggódott,nekik mondta a doki,hogy valami olyan hormon indul be akkor ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a pánikroham kialakulását.Semmi baj nem lesz,egyébként is annyira fog fájni,hogy azt se fogod tudni fiú vagy e vagy lány,nem hogy pánikrohamot kapj :) bocsika,de tényleg így van!
2015. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kettes,de hogy lehet hogy te pánikbetegen be mertél vállalni 3 gyerkőcöt? Én a másodikat sem merem,pedig nem vagyok súlyos eset.Te?
2015. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, mivel már régóta tart nálam ez a betegség, megtanultam kezelni. Fejben, agyban dől el. Akarat kérdése. Szedtem gyógyszert rá, de nem használt, mert attól halucináltam. Aztán belemélyedtem a dolgokba és saját magamtól tanultam. Jól ki kell ismerned magad és menni fog. Persze, vannak alkalmak amikor rámjön, de szerencsére ha a gyerekekkel gond van akkor helyén van az eszem. Tegnap fogorvosnál voltam, na akkor elkapott.... De egyébként a ha gyerekkel történik valami akkor elhessegetem a rosszullétet.
2015. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok ! Igazából konkrétan nem tudom mitől félek csak érzem magamban azt a szorongást hogy mi lesz ha mégis elkap , hogy meghalok megáll a szívem meg ilyenek. Már terhesség előtt is pánikbeteg voltam szedtem rá antidepresszánst de ugye terhesen nem nagyon lehet semmi ilyesmit, meg voltam előtte csak sima pszichológusnál is de nem segít semmi azt érzem. A terhesség felénél abba hagytam az antidepresszánst de szedem a homeos bogyókat. Tudom hogy fejben kell rendet raknom ahhoz hogy meggyógyuljak vagy jobban legyek de valahogy nem sikerül, pedig van egy szerető párom aki mindenben támogat meg mellettem áll.

Ti nektek mivel sikerült tisztázni magatokba hogy minden rendben lesz pl szülés közben is meg utána is .

minden segítséget szívesen veszek :)

2015. okt. 9. 14:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja meg persze hogy azt a nagy fájdalmat hogy lehet kibírni , mert írják sokan hogy pokoli. Hihetetlen az egész!!
2015. okt. 9. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Én terhesség alatt lettem pánikbeteg, igen durva rohamokkal, senkinek nem kívánom! Viszont hozzáteszem, hogy szüléskor eszembe nem jutott pánikolni, időm, erőm se lett volna, zajlottak a dolgok, majd vége lett.

Viszont szülés után némi idővel a háziorvosom javaslatára elmentem szépen egy szakorvoshoz, jártam jógára és immár 2 éve teljesen felgyógyultam a pánikbetegségből! Mindenkinek tudom ajánlani, hogy a pánikbetegségével keressen fel egy jó pszichológust és jógázzon!

2015. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem terhesseg alatt volt panikrohamom nem is egyszer... Jo par honapnak vagy talan egy evnek is el kellett telnie mire rajottem hogy ez bizony panikroham.... En nem szedtem ra gyogyszert hanem fejben tettem helyre magam. Ennek mar tobb eve. Talald meg az okat es azt probald megoldani.... A szulessel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni mivel csaszaros voltam, bar pokoli fajdalomra ebredtem az altatasbol, ott akkor eszembe nem jutott panikolni. Kitartas semmi baj nem lesz ;)
2015. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!