Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Napokban várható a szülés...

Napokban várható a szülés ennél több pénzt sajnos sehogy se tudunk összeszedni, szetintetek?

Figyelt kérdés
Az első gyermekemet is a jelenlegi orvosomnál szültem,akkor is végig adtam pénzt minden alkalommal,plusz a szülésre 80 ezret,most nem a magánrendelésére járok,mert messze van,hanem sztk rendelésre de ott is mindig adok neki(van hogy csak 2000et tudok,de 5000 et is szoktam)és megkértem legyen ő megint a szülésnél de sehogy se tudunk sajnos többet elrakni a szülésre mint 40 ezer ft,ha megveszünk se pedig nagyon sajnálom,és szívesen adnék többet is.szerintetek ez nagyon gáz így,sokat aggódom emiatt.
2015. okt. 11. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adsz annyit.

Visszatenni nem fogja a babàt, az biztos.

2015. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, én a fogadott orvosomnak 50 ezret adtam a szülés után.
2015. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem adtam volna neki sztk-ban. Nem is értem, hogyan fogadhatta ép, nah mindegy. Így szerintem korrekt a 40 ezer Ft a szülésért. Én is ennyit adtam a dokimnak a szülésért, nem kevesellte, azóta is hozzá járok, ugyanolyan rendes, kedves mint előtte volt. Mondjuk ő abszolút nem pénzéhes, most sokat kell egy probléma miatt hozzájárnom és sokszor hív sztk-ba, és az istennek nem fogad el pénzt. Mondjuk ő a szülésre sem mondott árat, azt mondta, hogy annyit, amennyi a családi kasszát nem viseli meg, nem ezen múlik a hozzáállása, és nem fiatal szülőkből akar meggazdagodni. Ha viszont ő azt mondta, hogy az ő ára 80 ezer Ft, akkor ne hívjátok be a szüléshez, vagy ha a hat hetes kontrollra össze tudjátok szedni a pénzt, akkor odaadjátok akkor. De ha nem mondott árat, akkor ne idegeskedj ezen, adj 40 ezret.
2015. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég lesz az a 40000ft!
2015. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem gáz.

Én mindkét gyerekemet ügyeletesnél szültem és sztk-ba jártam. És senkinek nem adtam semmit.

Sztk-s rendelésen amúgy minek kell adni? A szülést még megértem.

Ja...és ha 40-et tudsz összekaparni a 9 hónap alatt, akkor azért a gyereknek ugye meg lesz majd mindene???

2015. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is SZTK-s rendelésre járok a fogadott dokimhoz,alkalmanként 3000-t adok neki. Szülésnél pedig 30E fogok se többet se kevesebbet. Plusz a szülésznőmnek is kb annyit. Vagy még kevesebbet (20-at) pedig lehet ő jobban megérdemelné.
2015. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj ezen. Gondolj bele, ha mondjuk 20 napot dolgozik, minden nap megszülnek nála hárman, ebből 2 csak 40 ezret ad... akkor a havi fizetésén kívül havi 800 ezret bekaszál. Nem fog attól éhen halni, hogy egy anyuka kicsit kevesebbet adott. Nem is fog emlékezni rá, hogy ki adott, mennyit adott, főleg, ha aznap 5-6 szülése is volt.

Én ápoló vagyok és néha a nénik odaadják hazamenetelkor a náluk maradt gyümölcsöt, csokit... elmegy egy nap 10 beteg, jön 10... szerinted vissza tudunk már emlékezni mindenkire? Maximum akivel sok gond volt, mert nagyon rosszul volt, vagy valami különleges édességet adott, akkor az eszünkbe jut, hogy na, milyen aranyos volt. A dokinál is ennyi, csak a meglepő szokatlan ajándékra emlékeznek (vagy a semmire)... annyi mindent észben kell tartani a munka során.

2015. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a 40.000 ! Én is annyit tervezek!
2015. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kap fizetést is, szóval ne aggódj ez miatt. Bőven elég lesz neki a 40ezer.

Mi 50-et adtunk pár hete, évekkel ezelőtt meg 40-et. Ennél többet mi se tudunk. Bőven megszedi magát a magánrendelőjében, meg a havi fizetéséből.

2015. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!