Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájásokról szeretnék kérdezn...

A fájásokról szeretnék kérdezni: milyen taktika vált be, hogy jobban viseld? Légzés, masszázs, mozgás?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 15:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

5.5 hetem van a 2. Baba érkezéséig. De ha abból indulok ki, hogy az első 38. Héten jött, akkor már csak 3.5 hét :)

Izgulok nagyon. Az elsővel végig fektettek és ctg-ztek. Most szeretnék mozogni, mert az brutálisan fájt. Remélem most jobb lesz.

2015. okt. 13. 07:58
 12/19 anonim ***** válasza:

Én nem birtam állni,feküdtem,igaz nagyon rövid szülésem volt(jóslófájás szerű fájásokkal 4 ujjnyira kitágultam,30 perc volt az intenziv fájás rész kitolás előtt,kitolás pedig 5 perc max).Hanyatt nagyon rossz volt,de nekem az oldalt fekvés nagyon bejött,csak akkor fordultam meg,amikor éreztem,hogy a gyerkőc feje megindul lefelé,nyomta szét a combjaimat szinte,nagyon érdekes érzés volt(nyilván ekkor haladt át a méhnyakon és a hüvelybemenethez ért).

Könnyű szülést!

2015. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Engem is ctg-re kotottek, es folyamatosan nyomtak belem az oxit, de en szoltam h ha nem allhatok fel akkor "meghalok"! Igy lenyegeben nem sok mozgasterem volt, de legalabb allhattam.

Fekve tenyleg iszonyat, teny, h az oldalfekvest nem probaltam. Talan majd most kiprobalom. :-) bar meg mindig hiszem azt h a gravitacio segit, igy jobb a fuggoleges testhelyzet.


"Akinek 9 hete van hatra" voltam :-)

2015. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtál! Drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen 9 hét múlva :)


Én is mondtam, hogy nem bírom tovább, embertelenül fáj, stb. és mivel lassan tágultam, a kettőt összerakva császár lett. Nagyon haragszom magamra, amiért nem álltam fel és nem álltam ki magunkért, hanem beletörődtem. Nem volt vészhelyzet, csak épp a mozgáshiány, fekvés, oxi, ctg, állandó vizsgálgatás miatt egy percig nem tudtam lazítani. Reménykedem, hogy másodszor másképp lesz. :) Nemsokára kiderül!

2015. okt. 13. 22:54
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkepp hallasd a hangod, abbol baj nem lehet!

Kivanom h sikeruljon ugy, ahogy szeretned.

Remelem nekem is ugy fog! :-)


Egyebkent kislany, vagy fiucska eldegel a pocakodban?

2015. okt. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kicsi lány :) az első fiú lett. :) Alig várom, hogy láthassam! :)
2015. okt. 14. 07:45
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekunk is fiu az elso (nyaron volt 2 eves) es most mi is csajszit varunk! :-)

En is nagyon varom mar! Jo neked, h mar csak 5 heted van maximum.

En annak is orulnek, ha 38. Het korul kikivankozna a Dragam! :-)

2015. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Gondoltam irok nektek. Nekem mar alig ket hetem van. Masodik baba.

Szinten fiunk van es most lanyunk lesz.

Az elso nekem is oxys volt igy fekudtem. s bar akkof el sem tudtam.volna kepzelni hogy felkeljek ugolag visszagondolva talan jobb lett volna.

De ugye oxyval nem is lehet felkelni.

Nagyon bizom benne hogy most nem lesz ra szukseg.

38+1

2015. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

En pedig felkeltem, pedig nyomtak belem az oxit rendesen. Annyi h az infuzios allvany mellol nem nagyon mozdulhattam el, uh sok mozgasterem nem volt, de meg igy is jobb volt, mint tehetetlenul fekudni.


Jo neked h mar csak 2 heted van hatra! :-)


Merre fogtok szulni? Bp-iek vagytok?

En a MAV-ban.

2015. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!