Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt még senki nem kérdezte a...

Ezt még senki nem kérdezte a szülésről?

Figyelt kérdés
nekm fogalmam sincs milyen loehetegy szülési fájdalom,azt szeretném kérdezni,akár elindították a szülést akár magától indult el ,mikor a legelső fájásod történt,mikor megismerted a lgelső fájás fogalmát,nem pánikoltál be,hogy ha ez ilyen" mi lesz ha egyre sürüsödik,és erősödik és vajon meddig tart?nem pánikoltatok be mikor először éreztétek?és végül mennyi ideig tartott?végül jobban vagy rosszabbul viseltétek mint ahogy saccoltátok? köszönöm :)
2015. okt. 14. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De megkérdezte. De nem tudsz rá válaszolni. Mindenkinek máshogy, máshol fáj. Mindenki máshogy tűri a fájdalmat. Nekem a közepén már olyan fájdalmaim voltak hogy hánytam. Pár óra múlva kaptam eda-t mert annyira elfogyott az energiám hogy nem bírtam volna tovább. Iszonyatosan kemény volt. Sokan meg vígan vegigcsinalják ...
2015. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem pánikoltam, egy menstruációs görcs sokkal rosszabb.
2015. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban gyakran volt emésztőszervi görcsöm, így annyira nem lepett meg, mert hasonló érzés.

Nem pánikoltam, inkább a fogamat csikorgattam közben.


Egyik fájás alatt hozta be a nővér az "ezt írja alá" pakkot. Sziszegve mondtam, hogy ha elmúlt a fájás, akkor elolvasom és utána írom alá.

De hát ezt nem szokták elolvasni. Hávazze, én meg nem írok úgy alá semmit se, hogy nem tudom mi áll benne. Úgyhogy vagy itt hagyod, vagy nem írom alá.


De ott már amiatt mérges voltam, hogy miért olyankor erőszakoskodik vele, amikor láthatóan nem vagyok épp cselekvőképes állapotban.

2015. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdődik akkor még nem olyan vészes. Nem olyan erősek a fájások, rövidek, ritkák. 20 percenként 30 mp vagy valahogy így. Teljesen kibírható. Inkább elfog az izgalom hogy hamarosan találkozol a babával akire annyit vártál. Fokozatosan lesz egyre rosszabb, meg el is fárad az ember.


3x szültem, 2 óra volt a legrövidebb, 10 a leghosszabb. Az elsőnél nem gondolkodtam azon hogy milyen lesz, de nem volt igazán jó élmény (ez volt a 10 órás). A másodiknál valami hasonlóra számítottam, az volt a 2 órás. Azt jobban viseltem mert szinte el se kezdődött már vége is volt. A harmadik meg azért volt rosszabb mert reméltem hogy megúszom annyival mint a másodikat, de az hosszabb volt (4 óra kb). De ez mindenkinél teljesen más, itt is szerintem minden válaszolónak teljesen más élményei lesznek, fölösleges előre azon gondolkodni hogy mennyire lesz rossz.

2015. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már sűrűsödik és nagyon fáj, akkor a tudat is elkezd beszűkülni. Feltételezem, hogy ez a testnek egyfajta hormonális/pszichés védekezése az erős fájdalom ellen.


Nekem pszichésen olyan érzés volt, mintha lekapcsolták volna az agyamat és a fájás elmúltával újraindult volna a rendszer. Egyfajta standby üzemmódba kapcsoltam. Nem lehetett kommunikálni velem, üveges tekintettel magam elé meredtem, külső ingert nem igazán tudtam befogadni fájás alatt.

2015. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kitolás viszont egyáltalán nem fájt, az már egy rettentő erős székelési ingerhez hasonlított, amikor nem tudod visszatartani, akármennyire is szeretnéd, muszáj nyomni.
2015. okt. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem fèltem. De ahogy 7-10 perces rendszertelen fájások már majdnem fájtak, elkezdtem aggódni, hogy akkor még milyen lesz a vége.. Hát igen, 5 perces fájásokkal már nagyon rossz volt viszont onnantól én már nem éreztem erősebbnek, szóval nem pont erre számítottam végül. Azt hittem az eleje jobb lesz viszont azok után már falkaparást képzeltem el, hát végül nem volt. Egy pillanatra sem pánikoltam. A legelső nagyon gyenge fájásokkal együtt volt kb 18 óra viszont kb 10 óra volt amit említenék, előtte még csak nem is zavart.
2015. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pánikoltam. Soha életemben ilyen fájdalmat nem éltem át, és egyes pontjain a szülésnek komolyan féltem, hogy meg fogok halni. 30 óra után császár lett.
2015. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb. 100 ilyen kérdést olvastam csak én. :)

Nem pánikoltam be, mert nem a legerősebb fájással kezdődött, hanem fokozatosan erősödött. Amúgy meg nem szoktam pánikba esni máskor sem. Hasonlított jellegében a menstruációs görcshöz, de jóval erősebb volt az első is.

2015. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem már az erősebb fájásoknál volt, hogy fájás köben azon gondolkoztam, hogy én ezt nem bírom ki, ennél nem lehet fájdalmasabb, két fájás között meg elvoltam, hogy na jó nem is olyan rossz, kibírom én ezt :D :D
2015. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!