Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van akkora jelentősége...

Miért van akkora jelentősége ki hogyan szül?

Figyelt kérdés

Úgy értem olyan nagy lufi lett ebből...főleg a természetesen szültek részéről érzem azt, hogy ítélkeznek a császárosok felett..Most őszintén, nem tök mindegy hogy születik meg a gyermek, csak egészséges legyen? Hercehurca, hogy háborítatlan szülés így meg úgy, meg hogy az igazi a természetes szülés...

én természetesnek indultam, sajnos tőlem kívülálló okokból császár lett, de megmondom őszintén szerintem legalább akkora bátorság kell ahhoz, hogy felvállald a sebed a fürdőruhába, meg az utána levő felépülésről nem is beszélve..nem mondom, természetes szülés után sem lehet könnyű, főleg ha gátat vágnak, vagy reped valaki, de akikkel én egy osztályon voltam (10 nap alatt kb. 60 nő) hát őszintén a császárosok lényegesen rosszabbul festettek.

Nekem egyébként mindegy, mielőtt félreértenétek, nem provokálni akarok, szerintem a természetes szülés gyönyörű és sajnálom hogy nem volt benne részem, de egyáltalán nem vagyok az ellen sem, ha valaki akár azt is felvállalja hogy már pedig ő a fájdalom helyett a heget választja. Miért kell őt elítélni? A gyermeknek volna tényleg annyira szüksége rá, hogy átpaszírozza magát azon a 3-4 centis lyukon?


2015. okt. 19. 12:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Ez olyan téma, amiben sosem lesz egyezség, felesleges napi vitát indítani belőle.

Ugyanúgy ahogy a szülés utáni anyatejes-tápszeres kérdés is egy örök vita, és az is marad.

2015. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Állítólag a tüdőérés szempontjából van jelentősége a passzírozódásnak, de nem tudom pontosan, mi okból. Én nem tulajdonítok jelentőséget neki, hogy jön majd ki a baba, mindkettőnk biztonsága a legfontosabb.


26+3 hkm

2015. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%

"főleg a természetesen szültek részéről érzem azt, hogy ítélkeznek a császárosok felett.."


Én meg pont fordítva látom ezt.Megy az óbégatás,hogy ők már nem is érzik magukat nőknek,meg megbuktak mint anya,még könyvet is írtak róla,hogy mennyire megviselte őket lelkileg.Hiszti.Szerintem ez nevetséges.Hüvelyi úton szültem,mert így alakult,de amúgy nem tök mindegy? Mindenki úgy szül ahogy.Egyiknek is,másiknak is van előnye meg hátránya is.

Fel van fújva,nem kicsit.

Megjegyzem te is elkezded itt most sorolni,hogy neked mennyivel rosszabb meg nehezebb volt,talán ezt sem kellene.Sem sajnálni,sem büszkélkedni vagy hivalkodni...valahogy a te utolsó mondataid is olyan furán csengenek.

Egyébként megválaszolva igen,mivel a természet úgy találta ki,ezért nem árt ha azon a kis lyukon passzírozódik át a gyerek,de szerencsére van már olyan fejlett az orvos tudomány,hogy alternatív módon is meg tudja oldani a szülést,így élhetek én is meg anyám is,mert ha nem lenne császár mint olyan,mindketten hallottak lennénk.Nem lett hátrányom nekem sem a császárból,de a lányomnak sem,hogy a puncimon át bújt ki.

2015. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a fontos, hogy ki milyen úton szül, hanem annak van jelentősége, hogy úgy szüljön ahogy ő maga szülni szeretne. Nem hiszem, hogy ítélkezni kéne az egyik vagy a másik csoport felett. De nagyon erősen hiányzik az empátia a nőkből, amikor valaki megosztja velük, hogy így vagy úgy szült, és ő nem így akarta, és a lelke nem tud megnyugodni. Ez lehet olyan is, aki természetesen akart szülni és császár lett, amit kudarcnak élt meg, és lehet olyan is, aki császárra készült, de az orvosa nem támogatta, és meg kellett szülnie a babát, amire nem volt felkészülve. Mindkettő lehet trauma, és szerintem mindkettőt érdemes komolyan venni. Azt gondolom, hogy ilyen császárarány mellett nem csoda, ha sokan kerülnek úgy műtőasztalra, hogy az nem volt feltétlenül szükséges (bár sokan ágálnak ez ellen, nem egy ilyen esetet hallottam már, a sajátomat is beleértve), és ismerek olyat is, aki császárt akart, de nem tették meg neki. Én az empátiát hiányolom az emberekből. Nem éljük a másik életét, nem tudhatjuk, hogy mi játszódik le benne, mire-milyen okai vannak, milyen élményei, érzései, de nem csak itt, az életben sem mutatunk elég empátiát a másik irányába. Ilyenkor teljesen felesleges azzal érvelni, hogy legalább mindketten egészségesek és jól vannak. Attól még a trauma trauma marad, hogy túlélte. Én ebben látom a problémát manapság.
2015. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

az, hogy a császárral szültek rosszabbul néztek ki az osztályon, ahol szültem, tény. Nem sajnáltatni akarom magam és nem is hivalkodni. Mint írtam szerintem nagyon szép dolog hogy valaki természetesen szül, bátorság is kell hozzá, mint ahogy egy császárosnak is ugyanennyi.

Nem értem mit értesz ezen félre, én nem vitát szeretnék, hanem véleményeket olvasni a témában. Nem sajnáltatni magam, hiszen épp azt írom: nekem mindegy ki hogyan szül, ezért nem értem a vitát erről, meg azt sem, hogy miért ír valaki könyvet arról hogy ő császárral szült, és teljesen értelmetlennek látom ha a természetesen szültek ócsárolják a császárosokat, és vica versa is ezt mondanám, csak mondjuk inkább az a jellemző hogy a császárosokat szídják, olyat nem nagyon szoktam látni, hogy a természetesen szülteket, de javítsatok ki ha tévedek, minden fórumon nem lehetek ott, nyilván van olyan kérdés is, ahol épp a császárosok sajnáltatják magukat.

a kérdésem inkább arra irányult, hogy miért lett ebből lufi, és hogy ha van itt olyan, aki vállalni merészeli a véleményét :) hogy ő miért is jobb annál mint aki a másik módon szült, akkor kíváncsian várnám, mert olyan jó volna megérteni :)

2015. okt. 19. 13:13
 6/43 anonim ***** válasza:
69%

Én hülyeségnek tartom az ezen való vitát. Attól h vki császárosan szül nem azért van mert nem hajlandó rendesen. Én huvelyi úton szültem,és mégsem itelkezem v panaszkodom ahogy sokak mások. Mindennek megvan az oka. Azok akik a császárosokat lenézik, sértegetik,jogtalanul hisz nem ők választották. A gyermek épsége,élete múlik azon . ha a baba nem lenne életveszélyben nem császároznának. És az h így alakul az nem az anyuka hibája. Se a babáé. Csak a sok bolond nem veszi ezt figyelembe. De a császár se a spontán szülés nem élvezetes, de a szépsége mindegyikben ott van,hisz életét adsz.

Én is panaszkodhatnék h akkorát vágtak a pics.ámba h kuszva masztam az ágyra 2 és fél hónapon át, stb...

Vagy a szomszéd barátnőm aki császáros volt h h húzódott neki hetedik,és a picikét is alig bírta felemelni stb..

Én megértem azokat az anyákat akik császárosan voltak,hogy a helyzet adta így. A szükség kötelez. És nem ettől lesznek rossz anyák.v h nem tud vki szoptatni mert ugye erre is szokott menni a vita...


22 éves anyuka

2015. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
4: ezzel teljesen egyetértek
2015. okt. 19. 13:14
 8/43 anonim ***** válasza:
30%

Pfú,na igen.Én gyengének tartom azokat a nőket,akik VÁLASZTJÁK a császárt.Ez van,ez az érzésem,számomra ez természetellenes és kész.Egyszerűen nem szimpatikus.A hüvelyünk ezért (is) van,ez a természetes útja az utód világrajövetelének.

Orvosi szempontból nem tudom levezetni,hogy miért is kell végighaladnia a szülőcsatornán és hogy miért jó az a babának,de a fentebb említett okok miatt nem is szeretném.

Jó,én sem esnék neki az anyukának -tehát továbbra is magánügynek tartom- aki a császár mellett dönt,de tartom magam ahhoz,hogy számomra ez idegen gondolkodásmód.

2015. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
ezzel is egyetértek...csak ha itt mindannyian ilyen helyesen és jól látjuk, miért van mégis ebből vita? úgy várnám ide azokat az anyukákat, akik az egyik agy a másik oldalon állnak és vehemensen támadják a másik oldalt. Nem azért hogy vitatkozzak, hanem mert kíváncsi lennék a gondolatmenetre.
2015. okt. 19. 13:16
 10/43 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm hogy őszintén válaszoltál. Nem gondolod, hogy egyes nőknek alacsony a fájdalom küszöbük, és hogy ők erről nem tehetnek? Ha félelemből választják a császárt, nem gondolod, hogy az jobb a babának mintha végig rettegik az utolsó trimesztert?
2015. okt. 19. 13:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!