Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van Magyarországon a...

Miért van Magyarországon a nyelvvizsgáknak akkora jelentősége, míg más országokban szinte nincs is nyelvvizsga kivéve, ha valaki külföldi suliba megy felvételizni?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsga szerintetek ösztönöz a nyelvtanulásra vagy csak egy papír, amiért ráadásul nem kis összeget kell fizetni? Esetleg emberenként változó, hogy számukra csak egy papír, vagy megadja a szintet és ösztönzi őket, hogy előre haladjanak a nyelvtanulással?
2009. máj. 22. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Is-is, kinél hogy. Egyébként szerintem semmi jelentősége, mert idővel mindenképp elavul annak függvényében, hogy mennyire használja az ember az adott nyelvet. Nekem pl. felsőfokúm van németből és középfokúm angolból, holott a rendszeres használat jellege miatt most már inkább fordítva állnak a készségeim (németből is megértek bármit, írni-olvasni is tudok gond nélkül, de a nyelvtanomért nem vállalok felelősséget).
2009. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez, mert ez is egy olyan dolog amivel pénzt húznak ki az emberek zsebéből.

Ne mondják már nekem azt, hogy Magyarország fejlődését akarják ezzel fellendíteni, mert az az ember aki magától rájön, hogy jobb esélye van esetleg az életben ha beszél egy nyelvet, az kényszer nélkül is meg fog tanulni idegen nyelvet.

Anno az átkosban egyébként ha valakinek volt nyelvvizsgája, kapott rá pótlékot. Most már ilyen nincs.

Tényleg, egyébként mennyi most a sáp? Anno amikor én vizsgáztam 1987-ben, nem volt vészes, simán ki tudtam fizetni annélkül, hogy szívtam volna a fogamat...

2009. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mármint a pótlékot úgy értem, hogy a fizetéséhez :)
2009. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nagyon szeretik a papírokat. Pl. a diplomások és nemdiplomások bére között egész Európában itt a legnagyobb a különbség. Előfordul, hogy egy betanított munkás szintű munkát végző irodai dolgozó, csak mert diplomája van, 2-3-szor annyit keres, mint egy munkás. Ugyanígy, a nyelvtudásnál sokkal fontosabb a nyelvvizsgapapír. Remélhetőleg kinőjük ezt egyszer.
2009. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem vettem még észre, hogy a diplomás itt többet keresne a nem diplomásnál. Inkább fordítva van sok esetben, nem?!
2009. máj. 24. 00:44
 6/9 anonim ***** válasza:

"Inkább fordítva van sok esetben, nem?!"


Sok esetben igen, de _átlagosan_ a diplomások 2,5x annyit keresnek, mint a nemdiplomások. Nyugat-Európában ez a különbség csak kb. 1,5x-es.

2009. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A legtöbb ismerősöm diplomásként ugyanannyit vagy kevesebbet keres, mint a nem diplomás ismerőseim. Ennyit a statisztikáról... egyébként mikor az USA-ban éltem, ott a diplomának nagyobb értéke volt és jóval többe nézték. Nem tudom, hogy ott a szakmunkások mennyit keresnek a diplomásokhoz képest, de a diplomásokra ezerszer jobban felnéznek, mint Magyarországon és többet is keresnek persze. Ott egy mesterdiploma akár 10-20 ezer dollárt is dob az éves fizetésen. Szóval hogy is van ez?
2009. máj. 24. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb ismerősöm diplomásként ugyanannyit vagy kevesebbet keres, mint a nem diplomás ismerőseim. Ennyit a statisztikáról..."


Hát igen. Ennyit a statisztikáról. A statisztika ugyanis nem rólad szól, hanem az országról. Ez a különbség az átlagértékek és a személyes sztorizás között.

2009. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak olyan nincs, hogy átlagértékű ember, mindenki egyén. Szerintem hülyeség, hogy ennyi a különbség. Van, ahol jóval nagyobb.
2009. máj. 24. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!