Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Egy 8. osztályos ballagásnak...

Egy 8. osztályos ballagásnak nincs akkora jelentősége mint egy gimisnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gimivel "véget ér a suli" (persze még ott van a fősuli vagy egyetem, de oda nem mindenki megy) és a 8. csak az általánosból van, még sok suli van meg minden, meg mondják, hogy az nem nagy szám és egyáltalán nem fontos. Szerintetek is?

8. oszt. lány


2012. máj. 3. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
8. osztályos ballagás is nagy dolog de a gimis még nagyobb ez tény. A gimis ballagás azért nagy szám mert valóban az az utolsó sulis év aztán utána érettségi, szakmunkásoknak szakmai aztán munkahely továbbtanulás, tehát utána már felnőttként ki kerültök az életbe.
2012. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ugy van, ahogy az elso irja, altalanossal is veget er valami, de azert kozel nem olyan jelentosegu!

Nekem a 8 ballagom utan annyi volt, h hazamentunk, kaja aztan neztuk a Dallast.

2012. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
szerintem azért a 8.-as is épp elég nagy dolog :D nekem hatalmas élmény volt amikor a gimiből már felnőttként távozunk teljesen más érzés mint gyerekként általánosból gimibe menni
2012. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 8.-os balalgás csak annak fontos, aki éppen ballag, mert már alig várja, hogy kikerüljön az általánosból, ez a töbi ember számára(aki már 12.-ben is elballagott) ez annyira nem nagy dolog

a 12.-es balalgás arról szól, hogy felnőttek leszünk, kilképünk acsaládi fészekből, megkezdődik a jövőnk megalapozása, érettségi....

én is tapasztaltam, hogy az egyik tesóm már 2-szer ballagott és a második sokkal meghatóbb volt nekem is.

ha saját szemszögből nézem, akkor mind a kettő ballagás egyformán fontos(8-os vagyok és 6osztályos suliba járok, így nem ballaghatok 12.-ig), mert még egyiket se tapasztaltam. szerintem te is a ballagás után már a következő balalgást fogod várni.

Ha felnőtt szemszögből nézem, akkor az általános iskolás ballagás egy bohóckodás a gyerekek kedvéért, meg mert nem találkoznak..., és az igaziu, aminek értelme is van, az a 12.-es balalgás.


bocsi, hogy hosszú lett, de kifejtettem a nézeteimet végre :)

2012. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

8. osztályos ballagás is fontos, egy életszakasznak vége, a régi barátok, összeszokott csapat szétválik, mindenki külön útra megy, és az is lehet hogy élet végéig sem találkoztok majd.

A gimis kicsit jobb főleg ha egy szakközépről beszélünk, mert ott ugye egy a szakma, egy az irányelv, és sokan mennek egyfelé, de ott a ballagással végülis a gyerekséget ballagtatják, a gyerekkort, ami végetért. Talán ezért is érzik ezt az emberek fontosabbnak.

2012. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!