Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 36. héten még zárt a...

Ha 36. héten még zárt a méhszáj, akkor lehet még gyors a szülés?

Figyelt kérdés
Jóslóim vannak néha, de a méhszáj zárt. Lehet még gyors, sima szülés ebből, vagy melós lesz tágulni, ha nem tágul már most a jóslók ellenére sem?
2015. okt. 19. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem jóslóim sem voltak sose, de a 38. héten minden előjel nélkül elfolyt a magzatvíz és öt óra múlva a kezemben volt a kislányom. Szóval még bármi lehet.

Jó egészséget nektek!

2015. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 óra alatt? Az nem semmi! Nagyon fájdalmas lehetett ilyen gyorsan megszülni. Kaptál oxit, hogy ilyen gyors szülés volt? Nagyon sok károsodással járt? (Bocsi a sok intim kérdésért, csak közeleg az idő, és parázok :)).
2015. okt. 19. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem eszméletlen szerencsém volt. Nem kaptam semmit, nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Én a kitolási szakaszt éreztem nagyon brutálnak, de az már tényleg a vége.

Gátmetszés volt, de azon kívűl más gondot nem okozott a gyors szülés.

2015. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én végig teljesen zárt voltam.4 nappal a kiírt dátum előtt,fájdogálni kezdett a derekam,kb,12 óra múlva már erős fájásaim voltak,de rendszertelenül.Nálunk a kórházban nem csinálnak semmit,hagyják a természetet dolgozni.22 órával az első fájás után is csak egy ujjnyira voltam nyitva.Azt mondták várunk.Ez hajnali 1-kor volt.Egész nap ez ment,és éjfélkor végre elfolyt a magzatvíz.Amikor megviszgáltak utána,még mindig csak bő egy ujjnyira voltam nyitva.Aztán úgy begyorsultak az események,minden beavatkozás nélkül,hogy fél 3-ra teljesen kinyíltam,és 3 óra 10 perckor felsírt a lányunk.
2015. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez sem semmi történet! :) Gratulálok a babákhoz! :)
2015. okt. 19. 16:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A 39. héten még teljesen zárt voltam, négy nappal később kezdődtek a fájások, 8 óra alatt lezajlott az egész a legelső enyhe fájástól számítva. Gyorsan tágultam, nem mondom, hogy nem fájt de nem volt kibírhatatlan. Szóval nem biztos, hogy ezért hosszú lesz a vajúdás :-)
2015. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze lehet. Nekem egész a végéig zárt volt. Hajnali 3-kor jelezte hogy jönne, 6.40-re pedig megszületett. Az utolsó egy óra kemény volt.
2015. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én végig zárt voltam. Este 11-kor mentünk be a kórházba (előtte 1 órával kezdődtek azok a fájások, amiknél már biztos voltam, hogy nem jósló), akkor 1 centire voltam nyitva. 2 óra múlva eltűnt a méhszájam és csak azért volt összességében 6 órás a szülésem, mert a kitolás 3 órásra sikeredett.
2015. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!