Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire álltál közel azokhoz,...

Mennyire álltál közel azokhoz, akik a szülésed kísérték?

Figyelt kérdés

Nem csak arra gondolok, hogy bejött-e a férjed a szülésre, de a szülésznő, orvos, dúla mennyire állt közel hozzád lelkileg? Te választottad őket? Ha igen, milyen szempontokat vettél figyelembe? Ha nem választottad őket, csak ügyeletesek voltak, akkor szimpatikusak voltak?


Milyen volt maga a szülésélményed? Jól élted meg, vagy csalódás volt?


2015. okt. 21. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom volt, ő benne bíztam. A szülésznőt akkor ismertem meg, láttam hogy jó össze tudnak dolgozni. Én pozitívan éltem meg, EDA nélkül 1,5 óra alatt meglett az első babám a férjem is bent volt. Jó hangulatban telt, persze voltak erős fájásaim de viszonylag gyorsan meglett így a humoromat sem vesztettem el.

Szerintem a legfontosabb, hogy megbízz az orvosodban. Az orvosomat kérdezném meg, hogy ő kivel tud/szeret együtt dolgozni és őt kérném fel szülésznőnek (sok múlhat azon, hogy ők mennyire tudnak jó párost alkotni). A dúlát fölöslegesnek tartom.

2015. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igaz nem volt a kérdések között de az első szülésnél hasznos lehet egy csecsemőst is fogadni. Lehet tele lesz az osztály és akik éppen dolgoznak nincs idejük veled foglalkozni.
2015. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ügyeletesnél szültem.

A dokival és a szülésznővel is akkor találkoztam először. Mindkettő fiatal volt, szimpatikus és nagyon segítőkészek mindvégig, pedig éjszaka volt.

Nagyon jó élménnyel jöttem ki a szülőszobáról.

2015. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom volt, végig hozzá jártam. Többször kellett hivnom is mert nagyon problémás terhessegem volt. Mindig komolyan vett és megnézett. Teljesen megbiztam benne.

Szülésznőt nem fogadtam. Hajnalban mentem be és az ejszakas csapat nem tetszett.. aztán nappal egy nagyon jó szülésznőt fogtam ki, végig bíztatott és kedves volt.

Én végig úgy éreztem jó kezekben vagyunk. Szerencsém volt a szülésznővel. Ha az ejszakasnal végzek akkor nem így beszélnék most erről..

Bennem pozitív élmény a szülés. Semmi gond nem volt.

2015. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A férjemet kivéve semennyire nem ismertem őket. A fogadott dokimat kisebb baleset érte, így ügyeletesnél szültem, de abszolút pozitív élmény volt, mindenki segítőkész és rendes volt velem.
2015. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először fogadott dokim volt, akit elsősorban a szakmai háttere miatt választottam, aztán a stílusa is meggyőzött. Félidő tájékán kezdtem el szülésznőn gondolkodni, de mivel egyiket sem ismertem, az orvosomat kértem meg, hogy javasoljon valakit, akivel szívesen dolgozik együtt, így lett egy rendkívül aranyos és segítőkész "segédem" a páromon kívül.

A szülés napján a szülésznőm szabadnapjáról jött be, így végig csak velünk foglalkozott, ráadásul este kezdődött a műszakja, így egész éjjel "felügyelt", ugyanis reggel bementünk, végigvajúdtam a napot, majd a finisben császár lett, így a szülészet őrzőjében töltöttem az éjszakát. Az orvosom másik emeleten dolgozott aznap, de jött többször megvizsgálni, a vége felé pedig maradt és kellő időben meghozta a szükséges döntést a császárról.

Mindenkivel nagyon elégedett voltam, mindenről korrekt tájékoztatást kaptam tőlük, nem maradt el a humor sem, mindketten több alkalommal meglátogattak az újszülött osztályon, az orvosom szabadnapjáról bejött varratszedésre, szóval a vajúdás alatti fájdalmat leszámítva nagyon jó élménnyel távoztam.

2015. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!