Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Méhlepény I. fokú érettség...

Méhlepény I. fokú érettség 26. hét betöltésének idején?

Figyelt kérdés
Ma voltam ultrahangon, s bár a doki azt mondta, hogy minden rendben, de a papíron arra lettem figyelmes, hogy I. fokon érett méhlepényem van. Kálciumot szedek, illetve sok tejet iszok. Milyen következménye lehet egy ilyen túl korai méhlepény öregedésnek? Születhet hamarabb a baba? Nem kapja meg a megfelelő táplálékot?

2015. okt. 23. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
I.fokon èrett teljesen normális.Ha II vagy IIIfok lenne az okozhatna gondot.
2015. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak a 28-30 hét környékén számítottam/reméltem ilyen fokú érettséget és egy kicsit megijedtem, hogy így meddig bírja még.
2015. okt. 23. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

I. fokon érett méhlepény azt jelenti, hogy minden rendben van a méhlepénnyel, a baba ellátása rendben van, nincs semmi gond. II. v. III. fokú érett lepény jelentene gondot ebben terhességi hétben.


"Öregszik a lepény Nagyjából a 25. hétig tökéletes (azaz ún. 0 állapotú a lepény), ezután elkezd öregedni, meszesedni, amit az ultrahangvizsgálatokon mindig fel is jegyeznek. A 25. hét után már általában 1-es érettségib fokozatú a lepény, majd tovább “érik” egészen a 3-as fokozatig. A lepény érettségéből többé-kevésbé következtethetünk a szülés várható időpontjára is, hiszen minél öregebb a lepény, annál kevésbé tudja a babát ellátni". [link]

2015. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!