Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott szülésznő, ha ép...

Fogadott szülésznő, ha ép műszakos amikor szülök?

Figyelt kérdés

Az utolsó szülésemnél ez történt :(

Ráadásul ők forgórendszerben dolgoznak (SOTE 2) így nem is a szülőszobán, hanem a gyerekágyon volt akkor.

Lekísért a szülőszobára és egy ott dolgozó szülésznőre bízott.

Csalódtam, mert asz első kettőt is nála szültem és bíztam benne, bár tudom, hogy nem az ő hibája volt.


Most a 4. babával vannak kételyeim... fogadnék, mert tudom, hogy milyen jó, ha mellettem van és csak velem foglalkozik, de ugye ez is benne lesz a pakliban, hogy ha pont dolgozik vajon mennyi ideje lesz? Miattam nem fogja elhanyagolni a többi kismamát (nem is várnám el)


Tapasztalatok? Ötletek?

Dokim 140-et kérne a szülésért, így csak a magánba járok hozzá, de szerintem nem fogjuk tudni kifizetni :(


2015. okt. 24. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha műszakban van éppen, nem tud valakit behívni maga helyett? Vagy műszakot cserélni? És akkor tudna csak veled foglalkozni.
2015. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez a valóságban, hogyan működik, ezért is kérdeztem, hogy esetleg valakinek van-e tapasztalata ebben?


Mert pl, ha 7-kor van műszakváltás és mi éjjel 1-re érünk be....akkor senki nem fog bejönni helyette :(

2015. okt. 24. 13:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működik, hogy ha valaki szülőszobás és műszakban jön be a terhese szülni, akkor ha megoldható, csak azzal foglalkozik. Ha sokan szülnek, akkor viszont nem teheti meg, hogy a többihez nem megy oda. Olyankor ugyanúgy el kell végezni a többi munkát is, + a saját terhesét is ellátja.

Ha más osztályon dolgozik, akkor szokott lenni váltótársa akivel kölcsönösen kisegítik egymást hasonló esetekben. Illetve most már nálunk csak 2 szintvezető szülésznő vállal maszek szülést, ők amúgy is 8 órában vannak, ha épp műszakoznak amikor beindul a szülés, akkor senkivel nem kell cserélgetni, és a hiányuk nem is nagyon tűnik fel az osztályon, mivel az osztályos munkához érdemben nem nagyon járulnak hozzá(inkább csak papírmunkával foglalkoznak).

Más intézményben nem tudom hogyan mennek a dolgok.

2015. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én így jártam, a szülésznőm is és a dokim is műszakban volt. ahogy beértem, egyből telefonált mind a kettő a kollégájuknak, hogy jöjjenek be. nem volt semmi, előkészítettek, majd mentek a többi kismamához, addig a férjemmel voltam, utána meg a váltáskor jöttek hozzám.

maguk között nem tudom hogy intézik el, lehet amit nekik adtam pénzt, továbbadták?

de egyébként is gondolom, hogy ilyenkor ügyeletben van orvos-szülésznő, egy orvos nem tud 3 szülést levezetni ha úgy alakul :)

furi, hogy a tied lepasszolt, nálunk ilyenről szó sem volt, még örültek is, mikor a műszakváltás előtt nem sokkal megszületett a fiam, hogy ő akkor mennek haza :D

2015. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lepassziolt, hanem aznap másik osztályon volt műszakban, nem jöhetett el onnan (gyerekágyról a szülőszobára)

Lekísért és az ott ügyeletes szülésznőnek mondta el, hogy m i és hogyan...

Ez azért nem mindegy...de nem szeretnék így járni még egyszer.

Ők forgóban dolgoznak 3 hónap szülőszoba, 3 hónap gyerekágy, 3 hónap nőgyógyászat

2015. okt. 24. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor ki tudja nagyjából számolni, hogy a szülés idején hol fog dolgozni. Szerez magának egy beugróst, ha éppen műszakban lenne, és meg van oldva. Ha 3 havonta van náluk forgás, akkor gondolom a többi szülésznő is megoldja valahogy a hasonló helyzetet.
2015. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk helyet cseréltek arra az időre, míg szültem. Én voltam éjjel egyedül.
2015. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha 3 havi forgórendszerben vannak,akkor-elvileg,de gyakorlatilag is-tudnod kellett volna,hogy a szülésed időpontjában hol lesz!Mondjuk szeptember 25.-re voltál kiírva.Ő csak tudja,hogy ha május 4.-től a szülészeten van,akkor szeptember 4.-től a nőgyógyászaton van,vagy a gyermekágyas osztályon....igazából az is mindegy,ha nem tudja,egy tuti:ha május 4.-től volt a szülészeten,akkor 6 hónappal később fog ismét oda kerülni.

Nekem dolgozik a nőgyógyászaton intenzíves nővér barátnő,de még erről nem beszélt nekem(az is igaz,hogy nem kérdeztem).

Én 3x szültem az István kórházban,2x szerencséje volt a szülésznőmnek,mert éppen műszakban volt.Ám egy szavam se lehet,mert nagyon sokat mellettem volt,szóval semmiben nem szenvedtem hiányt!

Kihez jász?Csak nem a Timmermannhoz?A 140 kicsit??? soknak tűnik.Az én dokim magánrendelése 14000 ft/alkalom,de Ő Maga mondta,hogy túlzás lenne a 10x-es összeget kérnie....

2015. okt. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint a SOTE II-n dolgozik.És nagyon boldog,hogy végre visszaköltöztek pár hónappal ezelőtt(a Tömő utcából).Állítólag nem egyszerű fejetlenség volt ott...
2015. okt. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó babám 6 héttel hamarabb érkezett, így hiába is számoltam volna ki.

Nem Timmermann...külsős doki, nem kórházi, csak ott fogunk szülni...de nem is doki a kérdés.

2015. okt. 25. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!