Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, akinek a szülés fantaszti...

Van, akinek a szülés fantasztikus, katartikus élmény volt és nem valami kötelező rossz, amin "túl kell esni" a gyerekért?

Figyelt kérdés
Elmeséled milyen volt testileg és érzelmileg is megélni?
2015. okt. 25. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Amiről Te írsz, az számomra inkább a terhességeket jellemzi, nagyon nehezen vánszorogtam át a 9 hónapokon.

A szülések mind szép emlékek számomra, még az első is, ami pedig komplikáltra sikeredett.És igen, nagy élmény, abban hogy megérkezik az új családtag, és hogy végig tudtuk csinálni együtt apával.

A második szülésem volt talán az "álomszülés", alternatív szobában, minden mesterséges közbeavatkozás nélküli.

2015. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem mindkettő nagyon szép emlék. Sosem úgy álltam hozzá, h vmi rossz, muszáj dolog. Én megbeszéltem a babákkal, h gyorsak leszünk és mindkettő hamar megérkezett.
2015. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt találsz jópár ilyet:

[link]

2015. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nézegettem szüléstörténeteket, de még a "szép szülés" alatt is olyanokat találtam, hogy milyen csodás minden, de azért szó szerint érezte, ahogy ollóval vágják a gátját, és hasonlók. A frászt hozzák rám. Remélem, ezek nem ilyen történetek lesznek.
2015. okt. 26. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a harmadik volt ilyen, messze a legszebb, legkönnyebb, legfelemelőbb, legtermészetesebb és olyan "magától értetődő".

Tudatosan készültem rá, hittem hogy minden rendben lesz, és próbáltam az agyamat átállítani, hogy a vajúdás összehúzódásai nem egy kínszenvedéses fájdalom elemei, hanem egy előremutató folyamat, ami segít a babának megszületni. Szerencsém volt, hogy este kezdődött, így senki nem zavart a vajúdásban, a férjem és a gyerekek is aludtak, nyugodtan egyedül tudtam azt csinálni ami jól esett (sétálni a konyhában, az asztalra támaszkodni, leülni, felállni, inni, sóhajtozni, stb). Végtelenül jó érzés volt, hogy nem piszkált-vizsgálgatott senki, nem böködték a vénámat, csak magamra és a folyamatra koncentrálhattam.

Végül felhívtam a barátnőmet, akivel meg volt beszélve hogy jön segíteni, de tényleg csak a legutolsó negyed órában volt ott velem, ő vigyázott a gátamra és kapta el a babát - állva szültem a konyhában, mert ott és abban a pillanatban az tűnt kényelmesnek.


Borzasztó sokat segített a barátnőm ős-nyugalma, ami áradt belőle, a bizalom, a hit, hogy minden a legnagyobb rendben halad, hogy nem sürget senki, hogy úgy szülhetek ahogy én a legjobbnak érzem.


Persze, volt fájdalom, nem azt mondom hogy hetente bevállalnám, de ez egyszerűen ilyen, elkerülhetetlen, már ha csak abba belegondolsz, micsoda feszülések vannak a szövetekben, amikor átfurakszik egy kisbaba, meg mekkora erő kell a méhből való kitessékeléséhez.


Szívesen válaszolok még kérdésedre akár magánban is. :)

2015. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem fantasztikus , katartikus élmény volt. Beavatkozás-mentesen, nyugalomban teltek az órák. Fájt, mégis a hormonok hatásától megrészegülve, kifejezetten jó élmény volt.
2015. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem, azok nem olyanok:)

3-as

2015. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem igen. Életem legintenzívebb, legfantasztikusabb élménye volt. :)
2017. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!