Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek természetes szülése...

Akinek természetes szülése volt, mesélne, milyen élmény volt?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy konkrétan hüvelyi szülése volt, hanem arra, hogy természetes. Tehát gyógyszermentes, beavatkozásmentes, szabadon mozgós, ritkán vizsgálódós stb.

Hogy indult a szülés?

Hogyan alakítottad a környezeted, hogy kényelmes legyen?

Mi volt a legjobb dolog, ami segített túllendülni a nehéz pontokon?

Milyen élmény maradt utólag a szülés?


2015. okt. 12. 13:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

természet párti kórházban szültem, nem én szerettem volna, csak így alakult :)


a vajúdás jó volt, előkészítettek, utána békén hagytak :)

orvosom a 3.5 óra alatt 2x jött be, másodjára már bent is maradt, szülésznőm 3x. a szülésznőm nézte meg hogy állunk, mindig megvárta a fájást és akkor nézte, ne okozzon még nagyobb fájdalmat.

kérdezte a végefele, hogy adjon-e fájdalomcsillapítót, csak akkor lelassul, erre mondtam, hogy akkor ne :)

orvosom bejött, megmutatta mit kell csinálni, hogyan nyomjak és kezdtük. a szülésznőm masszírozta közben a gátat, de csúnyán elkezdtem szakadni ezért az orvos végül vágott, azt bánom, hogy akkor miért nem előbb, tényleg vacak lett a helyzet, hogy rengeteg szakadtam és jó nagyot vágtak, de nyilván ők az utóbbitól próbáltak megkímélni. igazából ennyi, utána stoppoltok és 2 órát hármasban töltöttünk :) illetve egyszer bejött még a szülésznőm, hogy a cicire tételben segítsen, de ügyi volt a gyerkőc, egyből rákapott, szóval nem kellett végül segítenie :)

2015. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Mit jelentett az, hogy "előkészítettek"? Borotválás, beöntés? Te kérted?


Mit jelent az, hogy bejött az orvosod és megmutatta, mit kell csinálni???? :-O


A gátvédelemben nincs gátmasszírozás, sőt, tudtommal a gát ujjal való "edzése" szülés alatt kifejezetten ellenjavalt.


Milyen pózban volt a kitolás, hogy vágtak és varrtak is? Te választottad a testhelyzetet?


Bocsi a sok kérdésért, de meglepő számomra, hogy természetes szülés párti környezetben történt mindez.

2015. okt. 12. 13:42
 3/41 anonim ***** válasza:

Nekem az volt. Hajnalban mentünk be 5 perces fájásokkal, szülőszobára kerültem, csak reggel 7-ig az éjszakás szülésznők nem engedtek felállni, rám volt kötve a ctg, nem tudom minek kellett folyamatosan de mindegy. Bejött reggel a váltás, nagyon kedves szülésznőt fogtam ki, onnantól inkább sétáltam mert hanyatt feküdve nekem nagyon kényelmetlen volt, ez konkrétan nagyobb gondom volt, mint a fájások. Egyébként nem apás szülés volt, hiányoltam a férjem. Aztán 8-kor végre eljutottak oda, hogy felhívják a dokimat, burkot akart repeszteni de hála istennek nem volt rá szükség mert már 7-8 centire ki voltam tágulva, így megúsztam minden fajta beavatkozást. Néha az oldalamra feküdtem óvatosan, felkelhettem volna de már nem volt kedvem, előző nap reggeltől hulla fáradt voltam. A nehéz pontokon.. hát mikor megtudtam, hogy áll a méhszáj, az jól esett. :) Mert előtte hajnal 4-től senki nem nézett rám. Valamiért azt éreztem még messze lehet a vége de tévedtem. Ez volt az egyetlen vizsgálás egészen a tolófájásokig, azokat sajnos egy ideig vissza kellett tartani és akkor megnéztek egy párszor, hogy nyomhatok-e végre de az más, indokolt vizsgálgatás. Próbáltam a babára gondolni, hogy érte van ez az egész és ez segített is, mondjuk a kitolás az nagyon fájt, amikor megláttam a dokim kezében a babámat alig tudtam felfogni azt is, hogy most mi történt az előző percekben. 9.50-re lett meg a baba.

Utólag? Már amikor rámtették a babát, akkor hatalmas élmény volt. :) Napokkal később meg már az egész. Sokan mondják szülés után, hogy többet inkább nem.. Én nagyon nem tartozok közéjük. :)

2015. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Igen, gondolom amikor vissza kellett tartanod, akkor még nem tűnt el teljesen a méhszáj, és nem akarták, hogy gond legyen vele.


Sok helyen olvasom, hogy a kitolás már nem fájt csak feszített. Neked milyen jellegű fájdalmad volt közben? Mennyire érezted a hullámokat, hogy mikor és hogyan kell nyomnod?

2015. okt. 12. 13:53
 5/41 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, nagyon nagyon feszített, főleg amikor a buksija félig már kint volt. Mindenkinek más a fájdalom tűrő képessége, ez a fajta fájdalom nekem sokkal rosszabb volt, mint a tágulás.

Az első fájást teljesen elrontottam.. Mondták mikor mit kell csinálni de valahogy nem jött össze. Orvos és szülésznő is nagyon kedvesek voltak és türelmesek, én meg próbáltam mínél jobban figyelni, hogy azt csináljam, amit mondanak. A fájás jött magától, én pedig mintha kényszeresen nyomnom kellett volna, így, hogy figyeltem is nagyon mit csináljak, ezzel több gond nem volt. Szerencsére az elrontott első tolófájáson kívül 4 nyomás volt a baba, nagyon lent volt a feje. Talán a legrosszabb az volt, amikor kint volt félig a feje, feszített lent szét és várni kellett a következő fájásra.

2015. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
57%

1es vagyok. az "előkészítettek" alatt értek mindent amit a szülőszoba előtt csinál. nem borotváltak, beöntést kaptam végül, de nem ragaszkodtak hozzá vagy ilyesmi, csak végülis arra jutottunk, hogy jobban félek attól, hogy magam alá csinálok szülés közben mint a beöntéstől...

meg megvizsgáltak, babát megnézték jól illeszkedett-e be, nst volt (burokrepesztés se volt)


kitolás közben nem tudom pontosan mit csinált a szülésznő, az biztos, hogy rengeteg mennyiségű olajat juttatott belém adott idő alatt, úgy tudom ez egyrészt segít a babának könnyebben kicsusszanni meg ellazítja az izmot, így a tágulásban is segít vagy ilyesmi, nem arra figyeltem akkor, elhiheted.


és hát igen, képzeld van akinek nem annyira jók a szövetei hogy megússza első babánál a vágást...


félig ülő pózban szültem, fel szerettek volna térdeltetni, de nem bírtam megmozdulni, így az ágyat gyorsan döntött székké alakították. bár tudom, hogy ez nem a legjobb póz és kérdező már most segítem milyen gúnyos megjegyzést írsz majd erre is, de nekem így esett jól :D

2015. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Gúnyos megjegyzést? Az előzőt sem szántam annak, csak meglepett. Sajnálom, hogy nem sikerült átadni a hangsúlyt!!

Nagyon szeretnék természetesen szülni, ezért keresem a módját, és ezért vagyok kíváncsi arra, kivel-mi-miért történt. Eszem ágában nem volt kritizálni, amit meséltél, csak úgy éreztem, hogy a diktált kitolás nem természetes, ahogy a gátmetszés sem. A kézzel tágított hüvelyről pedig épp tegnap olvasgattam, hogy nem ajánlott, mert gáttájéki ödémát okozhat, illetve kérdeztem a szülésznőmet, és azt mondta, hogy semmi esetre sem kéne kézzel húzni a gátat, mert csak rosszat tesz. Az olajról ő is mesélt. Azt te vitted, vagy ők adták? Mi volt az?


A gátmetszést érezted? És most szülés után fájdalmas még? Hogyan gyógyult? Amikor úgy döntöttek, hogy kelleni fog, akkor szóltak előre vagy csak csinálták?


A kitolási pózt azért kérdeztem, mert egy másik angol nyelvű szülésznőknek szóló oldalon olvastam nemrég arról, hogy milyen összefüggés van a kitolási testhelyzet és a gátrepedés kockázata között, és kíváncsi voltam rá, hogy te hogy voltál.


Remélem, hogy nem bántottalak meg, nem állt szándékomban!


Nekem még 3-4 hét és jön a baba, és nagyon izgulok. Szeretném, ha szép, eseménytelen, természetes szülés lenne, de igyekszem realizálni az álmaimat.

2015. okt. 12. 14:14
 8/41 A kérdező kommentje:
Noll A. Nandu: Vajúdástámogatás mindenkinek c. könyvében azt olvastam, hogy a természetes szülés során keletkező repedés sokkal gyorsabban gyógyul, mint a mesterséges vágás, és kevésbé fájdalmas is. Erről mit gondoltok?
2015. okt. 12. 14:16
 9/41 anonim ***** válasza:

ne haragudj, tényleg másképp jött át nekem :) azt hittem gúnyolódsz, de akkor én kérek bocsánatot.


de engem nem tágítottak közben! olajoztak vagy nem tudom tényleg hogy írjam :D (ők adták)szerintem belemasszírozta a gátamba, talán 10percig is ezzel tökölt :D

figyelték, hogy jön a pici feje, orvos és a szülésznő is matatott a feje körül, tényleg próbálták, de nagyon elkezdtem repedni és nem jó irányba is, ezért mondta a dokim, hogy nincs mit tenni, muszáj vágnia mielőtt teljesen átszakad a végbél fele :( mindkettőből jutott, szülés után 8 héttel szabadultam meg az utolsó varratoktól :/


az ülő pózról én azt olvastam, hogy nem jó, bár, én csak félig ültem, térdeimet fogtam, nem tudom, hogy emiatt-e, de tuti nem vagyok egy szülő alkat ;)

2015. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Jaj, ez nagyon fájdalmas lehetett! Érezted, hogy repedsz? :((


Az olajat ők hozták, vagy te készültél fel vele?


Esetleg otthon próbáltad előtte a gátmasszázst? Olvasgattam arról is, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy itthon csinálgassam... ér az valamit egyáltalán?


Milyen volt a varratszedés ilyen érzékeny területen?

:(

2015. okt. 12. 14:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!