Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan vezettétek a háztartást...

Hogyan vezettétek a háztartást a gyermekágyas időszakban?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos nem lesz segìtségem.
2015. okt. 26. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem vezettem. Kaját rendeltünk, a férjem takarított, én meg túléltem valahogy. Nagyon durva másfél napos vajúdás után végül császárom lett. Őszintén szólva wc-re sem tudtam egyedül kimenni napokig. Segítségem nem volt, csak a férjem, aki minden szabadidejében azon volt, hogy nekünk segítsen. Túléltük valahogy. Aztán összeszedtem magam, és visszatértünk a normál kerékvágásba.
2015. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minimalizálva. Kaja gyors, főzelékek, sült husi, tésztaételek stb. De akkor sem dőlt össze a világ, ha vacsira pizzát rendeltünk.

Amikor volt időm, és belefért, csináltam. Mindig el volt mosogatva, porszívózva, kimosva-vasalva a ruhák, de annyira nem foglalkoztatott, hogy éppen poros-e az ablak.

A babával összeszoktunk, kialakult egy tartható és kényelmes napirend, és szinte észrevétlenül minden visszaállt a normális keretek közé.

2015. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a durvább mikor jött a második baba és érdekes módon úgy is találtam időt amire kellett, hogy a nagyobbik egész nap rajtam lógott.

Nem volt hatalmas rend, de azért volt tiszta ruha, volt kaja, rend is volt úgy ahogy. A többi energiám inkább a gyerekekre fordítottam.

Nem mondom egy jó alvás mondjuk már hiányzik pár éve...

2015. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy :-) kaját hozott anyukám vagy rendeltünk, porszívózni-felmosni párom nagy ritkán rászánta magát, mosást anyukám berakta, párom kiteregette.
2015. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam, de könnyen regenerálódtam, igazából már csak felkelni volt nehéz, mikor hazamentem, de ha feltápászkodtam, simán mozogtam már. Anyukám kivett 2 hét szabit, hogy majd ő segít, mert biztos jó szarul leszek, de úgy alakult, hogy igazából annyira nem kellett segíteni. A szoptatással se volt gondom soha, a gyerek meg evett és aludt az első 3 hétben, kis túlzással észre se vettem, hogy már itt van :) Tisztába tettem, megszoptattam, majd 2-3 órát aludt, és ez ismétlődött egész nap. Mondta anyám, hogy amíg otthon van, legalább főz meg vasal, hogy ne legyen felesleges, ezt megköszöntem neki, mert annak ellenére, hogy nem igazán volt bajom, jólesett nyugodtan feküdni, a kórházban örültem, ha 3-4 órát aludtam naponta.

Igazából nekem az az időszak sokkal nehezebb volt, mikor a lányom már kezdett érdeklődni a világ iránt, és az istennek nem akart aludni nappal (ez ilyen 5-6 hetes korától volt). Na, akkor nem jutott időm szinte semmire. Most 4 hónapos, úgy egy hónapja van egy napirendünk, amit aránylag sikerül tartani 1-1 nap kivételével, így már sokkal jobb.

2015. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
apa takarított. mama főzött. ha mama nem főzött volna, akkor én hideget ettem volna, apa pedig rendelt volna a munkahelyére ebédet.
2015. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű kajákat főztem. Mosni simán tudtam, hiszen csak be kell tenni a gépbe, aztán kiteregetni... Takarítást párom csinálta és ennyi. Egy újszülött csak eszik és alszik, úh igazából van idő.

A gyerekágyas időszak meg 6 hét. És nem azt jelenti, hogy 6 hétig az ágyban kell feküdni.

2015. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első 3 hétben sehogy. Sok vért veszítettem szülés közben és utána is erős maradt a vérzés, nagyon gyenge voltam. Vissza is mentem az orvoshoz, hogy ez normális-e, mert mindenhol az hallottam/olvastam hogy a legtöbben hazaérve már mindent csinálnak. A doki kb kiröhögött (miután megvizsgált, persze) és további semmittevést javasolt.

Pár nappal később már jobban éreztem magam, onnantól fokozatosan csináltam újra mindent.

2015. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Család hozott főtt ételt, amikor éppen nem akkor gyorsan összeütöttünk valamit, vagy rendeltünk valamit. A takarítás a férjemre maradt. Nekem a babaruha vasalás is megerolteto volt az első héten itthon. 2 héttel szülés után már egyre könnyebb volt minden, a szükség nagy úr, akkor már a férjem és anyósom is visszament szabiról, már elfogyott a segítségem de nem volt gond. Bár nagytakarítás nem volt persze, csak a szükséges minimum.
2015. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másfél hétig volt segítségem, azóta rájöttem, hogy nem baj, ha másnap reggel mosogatok el, vagy nem rakom el rögtön a tiszta ruhákat.

A legszükségesebbeket megcsinálom, aztán a többit mikor van plusz időm. Legfontosabbak a gyerekek, utána ha hazaért a párom akkor ő, vacsi után pedig a gyerekek az ő gondja én meg magammal foglalkozom (ez néha nemál másból csak ülök a csöndben és megnézek egy filmet vagy a kedvenc sorozatom)

2015. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!