Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, veletek hogy bánt a...

Anyukák, veletek hogy bánt a párotok szülés utáni időszakban?

Figyelt kérdés

Miután haza mentetek a kórházból, miben segített hogy bánt veletek.


Most egy olyan kép ugrott be, hogy anyuka pihen és odamegy a párja, odabújik hozzá, odaveszik a babát is :)



2014. szept. 29. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Császáros voltam, nehezen mozogtam. Szabadságon volt itthon az első pár héten. Nagyon sokat segített. Éjjelente ő hozta az ágyba hozzám a picit, át is pelenkázta. Nagyon ügyes volt és segítőkész. Fürdetni én fürdettem mert azt nem merte egy darabig, de az előkészületekben és utána is sokat segített. Mai napig a mindennapos teendőkben nagyon ügyes. Én is már dolgozni járok és van, hogy az esti fürdetésre nem érek haza, így rá marad. Mindent tökéletesen ellát.

20 hónapos a kislányunk.

2014. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Anyukám volt velem,én 4 hétig sokat pihentem, a férjem csak este foglalkozott a babával.
2014. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Úgy bánt velem, mint a hímes tojással. Ő volt velünk 2 hétig, mindkét gyerekünk szuletése után.

Nem kellett itthon semmi extrát csinálnia, inkább boltba, gyógyszertárba ment, ha kellett, és intézte a hivatalos ügyeket.

Azért volt jó, mert együtt ismerkedtünk az új kis családtaggal.

2014. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Én is császáros voltam, a párom nagyon sokat segített volna (megcsinált volna mindent ha hagyom, de nem akartam elhagyni magam, mert úgy sojlkkal nehezebb lett volna "talpra állnom") ő vásárolt, cipekedett, a gyereket ő fürdette (mert helyszűke miatt a kiskádat csak a kádunk aljába tudtuk beleállítani) és ő teregetett, hogy ne nyújtózkodjak a friss sebemmel. Aztán amikor letelt az 5 nap amit együtt tölthettünk utána már újra minden itthoni melót én csináltam.
2014. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Anyukám volt velem otthon az első 2 hétben, férjem dolgozott. Reggel 10től, éjfélig, vagy tovább. A szabadnapján fürdette, pelenkázta, ringatta a kisfiunkat, szépen bánt vele. Éjjelente az első pillanattól én keltem, sőt én a babaszobában aludtam, férjem a hálóban és amig anyukám nálunk volt, ő a nappaliban.

Nem mondanám, hogy különösebben máshogy bánt velem. Nem az a babusgatós fajta. De hát ő ilyen és ezt tudtam akkor is amikor őt választottam. :) Tényleg nem panaszkodhatok, mert főz, porszívóz, mosogat ha kell.

Egyébként én is császáros voltam.

2014. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Hát... kezdjük ott, hogy be se jött a kórházba, apum vitt minket haza, otthon mocsok várt... Közölte, hogy ő mégse akarja a gyereket, holott 9 hónap alatt óvott a széltől is. Egy szó, mint száz, a cuccai az ajtó előtt landoltak, ahogy ő is. Tervezett baba volt.

Én is így képzeltem, ahogy Te, aztán hatalmasat koppantam. Van ilyen. De imádom a kisfiam.

2014. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez most komoly? 0% mert nem bánt velem különösebben? Nem is kértem rá és el sem vártam napi 14-16 óra munka mellett. Most legszívesebben csúnyát mondanék....
2014. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Csaszaros voltam en is az elejen segitett de aztan csokkent az erdeklodese!sosem kelt a gyerekhez nem tette tisztaba nem etette!most 20 honapos a lanyunk en is dolgozom annyit elertem hogy vacsit osszedobjon mig mi furdunk!koran vegez mert fel 4kor mar jon ki a melobol!egyebkent sokat jatszik vele de sajnos a tobbet nem tesz!na jo ha nagyon kerem elmosogat!
2014. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
O jott ertunk a korhazba,hazaertunk.rend es tusztasag volt.letettuk az agyunkba a babankat en ettem,wcztem vegre:-)es osszebujtunk.:-)elso ket hetben ittbon volt.furdetett,etetett mert en fejtem es ugy adtuk a tejet mivel veres volt a tej ugy kisebesedett a korbazban.pelenkazta,ringatta,kajat hozott,gyogystertarba es bababoltba rohangalt.csak velunk foglalkozott.aztan visszament dolgozni idoben hazaert.napkozbe hazaugrott hozott ebedet.este ugyanugy furdette.es ejjel is egyutt keltunk mert nagyon hasfajos volt.mar 7honapos a fiunk.mindenben segit csak eppen mar nem mindig sikerul idoben hazaerni sajnos.atlag az este 8 de volt mar 11is....valtozo.de mimor itthon van mindenben segit.rendrakas,takaritas,baba koruli teendok.:-)
2014. szept. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 H_Vivien ***** válasza:
75%
Császáros voltam én is. Szombaton hazahoztuk a babát délután és sajnos hajnalban mentünk a Heim Pálba, bent is fogtak. De minden nap munka után rohant be hozzánk, volt, hogy csak éjjel 11-kor ért be, de akkor is bejött. Amikor hazamentünk anyukám is itthon volt velünk. Amiben tudott segített, most is. Lassan 3 hónapos a kisfiunk, szerencsére áldott jó baba, már nem kel fel éjszaka. Mindig én keltem Hozzá, mert párom dolgozik, hagytam, hagy aludjon. Bár... Kisfiunk elejétől kezdve csak egyszer ébredt fel éjszaka. Mindenben segít, amiben csak tud, játszik Vele, ringatja, ha kell, mindig siet haza fürdésre. Persze... Néha azt érzem, hogy nem tud Vele mit kezdeni, pl. ha sír, de nem csodálkozom rajta, egész nap velem van a pici, mi már összeszoktunk, mindent tudok Róla, hogy mikor miért sír :) Remek apa a párom, hiszen, ha dolgozik is sokáig, értünk teszi :)
2014. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!