Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésre készülünk,...

Második szülésre készülünk, egy csomó minden pörög bennem, nálatok hogy volt a tesóval?

Figyelt kérdés

Ki vigyázott rá és hol?

Mennyi idős volt akkor a nagytesó?

Simán ment az elköszönés tőle, amikor elindultatok a kórházba?

Mennyire viselt meg téged érzelmileg, hogy napokra külön voltál tőle választva? Tudtál a picire figyelni?

Bemehetett meglátogatni a nagy?

Hogy viselte azt, hogy nem mész velük haza?


2015. okt. 27. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Párom és anyósom, a lakásunkban

2. 20 hónapos

3. Éjszaka volt, így aludt, amikor elmentünk a kórházba

4. Hiányzott, de a pici annyira újdonság volt, hogy a gondolataim 95%-a csak ő volt...Utólag eléggé lelkiismeretfurdalásom is volt emiatt

5. Igen, de a kávégép jobban érdekelte, mint a kistesó :D

6. Jól, imádja a mamáékat, nem igazán rázta meg, hogy én nem mentem haza velük :)

2015. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1. A szüleim voltak a lakásban vele.

2. Négy éves volt.

3. Nem búcsúztam el, mert éjjel ezért nem keltettem föl, értelmetlen lett volna.

4. Semmenyire, a szüle´s meg a pici minden energiámat igénybe vette.

5. Nem

6. Miven enm jöhetett be, nincs rá válasz.

2015. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zsani vagyok ***** válasza:
Szia nekem az elköszönés olyan volt h éjszaka vittbe a mentő és a fiam akkor aludt, 3 napig voltam bent ki kellett mennem ha meg akartam látogatni nem jöhetett be oda ahol voltam a kis babával, hiányzott a gyerek rossz volt nélküle meg szoktam hogy mindig velem van és együtt is aludtunk, miutan haza mentem a kicsire több időt kell majd szentelni amig pici nekem a nagy 3 éves a kicsi 6 hónapos mai napig nem tudok annyit foglakozni a nagyobbikkal mint ez elött, de amikor a kislány alszik akkor szoktam meg szeretgetni hogy tudja hogy őt is szeretem, meg féltékeny is, de idővel el mulik majd remélem, egyenlőre ez van amig a kicsi nem lesz nagyobb addig ez lesz mert a nagy már ügyesebb nem kell etetni meg el játszik es magában is el van, a kicsi még szopik sokat Sir és ha alatatok is akkor is szopizva alszik el..ha nagyobb lesz egyformán tudsz majd te is foglalkozni a gyerekekkel
2015. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1. Szüleim az ő otthonukban, a 37. héten költöztünk hozzájuk, a kórház is oda volt közel.

2. 2 éves.

3. Igen, mondtuk, hogy most megyünk a kórházba, mert megszületik a testvére. Tudomásul vette.

4. Ez a része nem viselt meg érzelmileg, mert tudtam, hogy jó helyen van. Tudtam a picire figyelni.

5. Igen, bejöhetett.

6. Az egész szituációval nem tudott mit kezdeni, zavarban volt és nem értette az egészet. Anyukámnak volt annyi esze, hogy hozott könyvet, mikor jöttek látogatóba, hogy tudjak neki olvasni.

2015. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem pont jókor indult be a szülés, délután fél ötkor, a nagyobbikért amúgy is mama ment az oviba, vitte edzésre, csak felhívtuk, hogy ne hozza haza, aznap aludjon nála, így ezzel nem volt gond, szeret ott lenni.


A nagytesó 6,5 éves volt, amikor született a kicsi.


Nem volt elköszönés, csak reggel, amikor elindult oviba, akkor még nem tudtuk, hogy estére meglesz a picur :)


Engem szerintem jobban megviselt, ő szeret mamánál lenni, nekem nagyon hiányzott, de ott volt a pici, így nem volt időm ezen agyalni.


Igen, bejöhetett látogatni, természetesen a kórteremben nem, de nálunk látogatási időben a babákat beviszik az újszülött osztályra, így a hozzátartozók ablakon keresztül nézhetik csak. Ő is így láthatta.


Nem volt gond, de nyilván ő már nagy volt, egy néhány évest, főleg, ha nem nagyon szokott nagyinál lenni, biztos, hogy jobban megviseli.


Kedd éjjel szültem és mivel mindketten jól voltunk, pénteken délben haza is engedtek minket.

Na otthon a 'nagylányom' teljesen elérzékenyült, amikor az ölébe fogta a picit, nagyon megható volt az első igazi találkozásuk. Azóta is tart a szerelem, természetesen a kezdeti féltékenység azért megvolt, főleg rám volt féltékeny, hogy már nemcsak az 'övé vagyok', de sokat foglalkoztam vele, hogy ne érezze másodiknak magát, és már minden rendben van. 6 hónapos a kicsi.

2015. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4-es a 3-asnak. Soha nem fogsz tudni annyit foglalkozni a naggyal, mint mikor még egyedül volt. És egyformán sokat sem fogsz tudni foglalkozni velük, de ez nem is cél. Az egyiknek mindig jobban szüksége lesz rád, vagy mert pici, vagy mert dackorszakos, vagy mert féltékeny, vagy mert iskolában kell vele tanulni, stb. Csak oda kell figyelni, hogy mindegyiknek jusson belőled.
2015. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyi vigyázott rá, utolsó héten nálunk volt a nagyi.

2,5 volt a nagytesó ekkor.

Mennyi idős volt akkor a nagytesó?

Elköszönés nem volt, ugyanis este 11-kor elfolyt a magzatvíz, a gyerek már aludt, mi meg mentünk a kórházba egyből.

Annyira nem viselt meg hogy külön voltam tőle, mivel szülés után van elég baja az embernek, így a picire koncentráltam. Valahogy jobban tartottam ettől mint amilyen végül volt. Minden nap bejöttek látogatni a kórházba. Inkább az viselt meg jobban hogy ebben az időszakban nagyon apás volt a lányom, én nem nagyon érdekeltem, nem nagyon tudott mit kezdeni magával a kórházban.

2015. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Anyósom vigyázott rá, nála

2. 4 éves

3. Igen, simán ment, nagyon várta már a kistesót, nagyon izgatott volt

4. Hát izé.... annyira nem. Voltunk már külön ennyi időt korábban, akkor is nagyszülőkkel volt, tudtam hogy élvezi. Inkább maga a szülés viselt meg. Tudtam a picire figyelni.

5. Nem, de kivihettem volna a babát. Mivel december volt, inkább nem tettem. Én kimentem hozzá.

6. Jól viselte. Számoltuk, hogy mennyit kell még aludni hogy hazamenjek a picivel.

2015. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A férjem vigyázott rá itthon, nincs szóba jöhető rokon vagy ismerős, sürgősségi koraszülés, mentővel vittek be éjszaka.

21 hónapos volt a nagytesó.

Éjjel vittek be, a nagytesó aludt, nem köszöntem el tőle.

Nagyon megviselt érzelmileg, 2 hétig voltam kórházban a kicsivel.

Bejöhetett meglátogatni a nagy, de éppen beteg volt ezért csak kint a folyosón találkoztunk pár percre.

Éjjelente sírva szólongatott :(( A férjem mesélte.

2015. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. párom és anyukám a házunkban. Anyukám már az utolsó héten velünk lakott, mert nehezen tudtam már ugrálni a gyerek körül.

2. 2 éves

3. éjszaka mentünk be így nem volt búcsúzás.

4. nagyon megszenvedtem a nagy nélkül. Ott volt a kicsi, érzelmi bomba robbant bennem, de még jobban hiányoltam a nagyot. Napról-napra éltem úgy, hogy mikor jönnek már be (5 napot voltam összesen). A picivel még csak most volt kialakulóban a szeretet, a nagyot meg már 2 éve szerettem, így más volt az érzés teljesen.

5. reggel szültem, aznap délután már jött a nagy látogatni.

6. semmi gond nem volt, alaposan felkészítettük a nagyot.


Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet, nekünk nagyon bevált. Nem túl hosszú, szépen illusztrált, egy 2 évesnek tökéletesen elmondja mi hogyan fog történni. Így a nagytesó egyáltalán nem volt zavart, mert tudta mi miért történik.

[link]


Illetve nálunk a nagytesó “hozta haza a kórházból” a kistesót, illetve a kistesó “hozott” neki ajándékot mikor hazaértünk, egy babakocsit babával, hogy ő is tudjon majd babázni mint anya.

2015. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!