Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy csomó olyan ismerősöm van...

Egy csomó olyan ismerősöm van akik 26,30 hétre szültek. Ezért félek gyereket vállalni. Szerintetek merjek babát szülni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A csomó ismerős nem te vagy! Nem is értem ezt a hozzáállást... Nekem meg egy rakás olyan ismerősöm van, akik a 37-41. hétre szültek. Sőt, a többség császáros. Na és? Tényleg ez kell befolyásolja a gyermekvállalásodat?

A bátyám 32 éve a 7. hónapban született. Pedig akkor még nem volt ilyen fejlett az orvostudomány, mégis egészséges, okos felnőtt lett belőle. A fodrászom 22 a 6. hónapban szülte meg a kislányát, úgy, hogy a babának agyvérzése lett. Ma már gyönyörű, fiatal nő.

Igen, vannak koraszülések. De amiatt soha nem mondanék le a gyermekvállalásról, mert másnak korábban érkezett a kicsi.

2013. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
- Bocsi, 22 éve.
2013. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Soluna ***** válasza:
Szia! kezdjük az elején! IGEN SZÜLJ NYUGODTAN! :) Nálunk a 33 héten elindult a picink , de vissza lett tartva kaptam két szurit, néhány nap kórház és voilá még itt van a pocimban makk egészséges és a 38. hétben járunk! A koraszülésnek rengeteg oka lehet ám. Ami a lényeg szedd a terhesvitamint (szerintem a pharmaton matruelle a legjobb) , egyél rendesen kettőért, ne dohányozz, ne igyál alkoholt és szeresd a pocaklakódat majd. A világon a legszebb dolog amikor először meghallod majd a szívhangját. A másik, hogy legyen egy orvosod akivel végigcsinálhatod a terhességet! (Nem kell prof. százezrekért). Hidd el az, hogy láttál ilyet az ismerősök között az nem azt jelenti, hogy veled is lesz! :)
2013. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jajj persze!!!! Ne félj ettől! A csomó ismerős nem te vagy, semmiféle kapcsolat nincs az ő és a te szülésed között! :)

Nyugodtan vágj bele, ha elérkezettnek látod az időt a baba vállalásra és ne félj semmitől. :) Minden rendben lesz.

2013. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mi az hogy. hamar születik, hamarabb jöhet a következő. :)

attól, hogy az ismerőseidnek így jött össze, nem jelenti azt, hogy neked is így fog. még ha a családodban lenne ennek nagy kockázata, akkor is meg kell próbálni. tanácsadáson a védőnővel meg kell beszélni, ha a rokonságban volt erre példa, vagy ha az életviteled hasonló az említett ismerőseidhez és félsz emiatt. rengeteg lehetőséged van, hogy lecsökkentsd ennek a kockázatát.

2013. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg nagyon sok ismerősöm van akinek éveket kellett várnia a pozitív tesztnek, nem egynek lombikkal sikerült,nekem mind a kétszer elsőre! Sok ismerősöm elvetélt,de megse fordult a fejemben,hogy ezért ne vállaljak még egy gyereket (pedig egyszer én is vetéltem)
2013. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 annamari69 ***** válasza:
Nekem 3 gyerkem van, egyiket sem szültem előbb (viszont nem vagyok az ismerősöd :-) Én csak azt nem értem, miért "kell" terhesvitamint szedni? Mondjuk ki miben hisz, az én orvosom egyáltalán nem javasolta, sőt, de nkem sem jutott eszembe. Egyél rendesen. A gyerekeimbe sem tömök ipari hulladékot, ha nem muszáj, inkább választanám a sütőtököt, céklát vagy savanyúkáposztát (így tél felé).
2013. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!