Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mit jelent a Kórszövettani...

Ez mit jelent a Kórszövettani leleten? Aki ért hozzá, KÉREM SZÉPEN SEGÍTSEN! Missed AB műtétem volt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hete volt iker Babáimmal 5. hónapba lépve Missed AB műtétem.

Meg kellett szüljem Őket.

A két Babám halála között másfél hét volt.

A második Baba, amikor haldoklott nagyon fájt mindenhol már nekem, olyan érzésem volt, hogy a ruhám is fáj és nem tudtam már menni sem, (de ha ez nem lett volna, nem engedtem volna el)!

A szülést indítani kellett, mert nem tágultam, teljesen zárt volt a méhem és csepp vér sem jött ki!!!

A 3 hetes controlon azt írták a papíromra: Rendellenes méh és hüvelyvérzése/m van jelenleg. Retentio?

De ami számomra fontosabb és kérlek szépen segítsetek lefordítani:

Kórszövettani lelet

Vizsgálati anyag: Endometrium.


Makroszkópos leírás: 5 cm-nyi alvadék érkezett.

Mikroszkópos leírás: HE festés után compact és spongiosus decidua-lemezek és magzatbolyhok, magzati testrészek fragmentálódott részleteit lehet véralvadék közé ágyazottan megfigyelni. Egy-egy decidua részben necrotisalt, a magzatbolyhok, valamint magzati testrészek fibrin-thrombusba ágyazottan is megjelennek.


Szövettani diagnózis: SNOMED M 2803.0 Residuum post abortum. Inkomplett.


Köszönöm a segítséget, ha segítesz megfejteni a halálukat!


Üdv.: Anita


2010. márc. 17. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami történt Veletek :( Sajnos én sem értem, amit itt leirtál, csak szerettem volna nagyon sok erőt kivánni neked.
2010. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt őszinte részvétem a történtek miatt.

A rendellenes vérzésed hátterében a szöveg szerint felmerül az, hogy az elhalt magzati illetve méhlepény eredetű szövetek esetleg nem ürültek ki teljesen a méhedből. Ilyen esetben a méh nem tud rendesen összehúzódni, és ezáltal a belsejében lévő sebet tamponálni ("összenyomni"), ami így rendellenes vérzést okozhat.

Meg kell említenem, hogy nem vagyok szakorvos, ezért a leírtakat semmiképpen sem tekintheted szakvéleménynek. Azt javaslom, hogy beszélj a kezelőorvosoddal, mert egyrészt ő a szakember, másrészt a Téged leginkább foglalkoztató kórszövettani lelet is csak a klinikum ismeretében formálható teljes értékű véleménnyé.

Sok erőt kívánok Neked!

2010. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anita!

Először is szívből és őszintén sajnálom, hogy ilyen szörnyűséget kellett átélned. Az is nagyon elszomorító, hogy nincs egy orvos, aki elmagyarázza Neked a leletedet, ott, ahol átélted ezt a tragédiát.

Megpróbálok segíteni Neked, de nem vagyok orvos, csak szakmabeli. Legjobb tudásom szerint az alábbiakat értem:

A szövettani vizsgálat nem a babáidról, hanem abból a "kaparékból" készült, ami akkor távozott belőled, amikor már túl voltál a vetélésen. Ebből 5 cm-nyi került a vizsgálóhoz. (Makroszkópos leírás: 5 cm-nyi alvadék)

Mikroszkópos leírás: HE festés után compact és spongiosus decidua-lemezek és magzatbolyhok, magzati testrészek fragmentálódott részleteit lehet véralvadék közé ágyazottan megfigyelni - ez azt jelenti, hogy egy speciális festési technikát követően vizsgálták a mintát, amelyben a méhnyálkahártya, lepény és magzattörmelék volt található.

Egy-egy decidua részben necrotisalt, a magzatbolyhok, valamint magzati testrészek fibrin-thrombusba ágyazottan is megjelennek. - vagyis láthatóak elhalt részek, trombotizált részek, de az is lehet, hogy ezek már a vetélés után keletkeztek.

Szövettani diagnózis: SNOMED M 2803.0 Residuum post abortum. Inkomplett. A diagnózis: vetélés utáni szövetmaradék, nem teljes.

Vagyis: nesze semmi, fogd meg jól. Ebből sajnos nem derül ki, mi is okozta a halálukat. Mivel a vetélés nem indult be, az én véleményem szerint talán lepényi elégtelenség, netán lepényleválás (bár akkor véreztél volna) állhat a háttérben.

Gondolom, könnyebb lenne úgy feldolgozni, ha legalább az okát tudnád, de sajnos ez nem minden esetben mondható meg biztonsággal. A magzatokat ilyen esetben boncolni szokták, erről nem kaptál leletet? Abból talán több kiderülhetne!

Nagyon sok erőt kívánok Neked ebben a nehéz időszakban!

2010. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Sajnos a mensesem azóta sem jött meg és görcsölgetek, ritkán foltozgatok.

Méh összehúzót nem is kaptam eleinte, majd pár alkalommal használtam.

Nem tudom, hogy kellene -e vagy hogyan volna jobb!?

Dehogy nem vagy szakember, igen is, hogy felérsz egy orvossal!

Az biztos, hogy halottak voltak a Babáim?

Vagy előfordulhat, hogy a vetélés közben haltak meg?

A lepényi elégtelenség emberi szavakkal mit jelent?

Ezt az egy leletet kaptam a halálukkal kapcsolatban sajnos.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket és a nagyon okos támogatásokat!

Szebb napokat kívánok Mindenkinek: Anita

2010. ápr. 13. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Anita!


Együttérzek. Egy kolleganőm volt sajnos úgy, hogy a 21.héten neki is elhalt a magzat, neki is szülésindítás volt. Őt Pesten műtötték (nem ott lakik!), de Neki sem mondtak szinte semmi konkrétumot.


Segíteni sajnos nem tudok, okoskodni meg nem akarok, de volt az utolsó hozzászólásodban egy kérdés, hogy mi okozhat lepényi elégtelenséget. Ehhez a kérdésedhez ezt találtam:

[link]


Erőt és kitartást kívánok Neked.

2010. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj vissza ahoz az orvoshoz aki csinálta az egész beavatkozást és kérd meg hogy magyarázza el érthetően a lelet eredményét és azt hogy ez miért következett be??

Sok erőt és kitartást kívánok neked, bár tudom ezek a szavak nem nyújtanak neked vígaszt.

Nekem "hál istennek" csak az egyik kislányom ment el a másik itt alszik mellettem. A mai napig ha eszembe jut mint pl most hogy irom e szavakat és ránézek a lányomra elkap a sirás. Lehetne belőle még egy ugyanilyen.....

Bocss.....szia

2010. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem a veszteséged miatt, sok erőt kívánok Neked, hogy fel tudd dolgozni.


Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon megdöbbentő, hogy nem kaptál semmiféle magyarázatot arra, ami történt. Ezt mindenképpen ki kell harcolnod az orvostól, én biztos, hogy letáboroztam volna a doki szobája elé, és el nem jövök onnan, amíg el nem mondja, mi történt...

Az is lehet persze, hogy a haláluk konkrét okát nem lehet megmondani, esetleg a boncolás sem tudná megállapítani. Elképzelhető, hogy az egyik magzat valamiért meghalt, genetikai vagy fejlődési okból, esetleg nem jutott elég tápanyaghoz a másik iker miatt, és ez mérgezést okozott később a másik ikernél is. Nagyon szomorú dolog, de sajnos ikreknél fennálló kockázat.

Kérlek, mindenképp beszélj a dokival, és ne hagyd magad lerázni, mert magyarázat nélkül nehezen tudod majd feldolgozni, és továbblépni...

2010. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Anita!


03-17 21:48-as vagyok

A lepényi elégtelenség emberi szavakkal azt jelenti, hogy a lepény nem látta el a funkciót, vagyis nem juttatott elég tápanyagot, oxigént a magzatoknak. Ennek oka egészen a beágyazódásig visszanyúlhatnak, vagyis olyan szintig, amit Te nem nagyon tudsz tudatosan befolyásolni.

Szerintem a legvalószínűbb, hogy a Babáid már méhen belül elhaltak, talán ez lenne a legkíméletesebb, hiszen sajnos még nagyon éretlenek, életképtelenek lettek volna.


A menzesz középidős vetélés után nem mindig áll vissza egyből, de ha sokáig kimarad, görcsölsz is, talán érdemes lenne felkeresned egy nőgyógyászt (lehetőleg ne azt aki nem világosított fel).


Jobbulást és sok erőt!

2010. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon sajnállak és nem is tudom ezt hogy tudtad feldolgozni...én is ikerterhes voltam, nekem megszülettek épségben a babáim már 18 hónapja! Én biztosan bediliztem volna ha ez történik velem! Kitartást és nagyon sok jót kívánok! A kérdésed úgy látom már megválaszolták így csak erőt tudok Neked küldeni!!!
2010. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!