Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a szülés végén a doki belekönyököl a hasba, hogy "segítsen kinyomni" a babát?

Figyelt kérdés

ÁEK-ban (MÁV) szültem, kifejezetten gyors, problémamentes szülés volt, de a végén a doki egyszer csak rám ugrott és iszonyú fájdalmat okozva, "rásegített" babám születésére. Gyakorlatilag kinyomta belőlem....Arra hivatkoztak, hogy nagyon legyengültem a végére. (Alig 3-4 órát tartott a szülés, szépen tágultam, nem tudok róla, hogy elakadt volna a baba...)

Más is tapasztalta ezt?


2010. máj. 23. 22:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nekem azért nyomta a doki a hasamnál a babát mert vákumot kellett alkalmazni.

2010. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Engem ugyan csaszaroztak, de miutan kint volt a baba belem is belem "konyokoltek" gyomorszaj kornyeken, amivel allitolag kinyomtak belolem a mehlepenyt. Nem lehet, hogy nalad is arrol volt szo?
2010. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Engem is "megkönyökölt" a dokim, pedig a szülésem összvissz (amit a szülőszobán tötöttem) háromnegyed óra volt. Szerintem segít a babának, hogy kint legyen mielőbb, és ne kerüljön oxigénhiányos állapotba!
2010. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori. Segítenek vele a babának, mamának.
2010. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22.17-es hol szültél????? Összevarrtak és utána jöttek rá, hogy bent maradt a lepény, vagy mi? Azt császárnál kiveszik.
2010. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
,A méhlepény a szülés után nem sokkal távozott magától :) Meg is lepődtem :) A babámat nyomta kifelé.... Azért nem értem, mert nem tartott hosszú órákig a kitolási szakasz...nem tudok róla, hogy bármi baj lett volna a babával.... mindegy, már túl vagyunk rajta, csak eszembe jutott, megérdeklődöm, más is járt e így :)
2010. máj. 23. 22:25
 7/22 A kérdező kommentje:
Jah, azt tudom még hogy szülés után szokták nyomni az ember hasát, hogy könnyebben távozzon a vér és egyéb bent maradt anyagok. Nyomta nekem utána is :)
2010. máj. 23. 22:26
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én pocakomra is rányomott, de nem igazán könyökkel, inkább alkarral. Utána napokig pokoli epegörcseim voltak, az orvos szerint valószínűleg vagy a baba, vagy ő maga nyomta meg az epémet :=). De a makkegészséges baba minden kellemetlenségért kárpótolt. Inkább nyomja meg az orvos a hasam, minthogy valami baja (pl. oxigénhiány)essen a kicsinek.
2010. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3 órát töltöttem a szülőszobán, előtte egy órát "vajúdtam" otthon kétpercesekkel, ki tudtam volna nyomni a babám, mikor meglátta a fejét a doki, azt mondta hogy segít neki egy kicsit, egy nyomás és kint lesz (nem hittem el neki hogy kint lesz egy nyomással, és nem is tudtam átgondolni, hogy mi az hogy segít a babának), szóval nekem is megnyomta a hasam, de nem éreztem belőle semmit, csak másnap kicsit a bordám fájt azon az oldalon. Viszont egyszerre kicsusszant a lányom. Én is gondolkoztam már rajta hogy megkérdezem majd tőle, hogy miért is volt így.

Most biztosan nem lesz ilyen, legalábbis az első babánál szerintem, már ha sikerül megszülnöm őket simán. Remélem!

24 hetes ikres kismama

2010. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm hasán 2 áploló könyökölt,amikor az orvos már elfáradt,azért hogy kinyomják a babát,mert nembirt kijönni a rövid köldökzsinór miatt.
2010. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!