Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevált nektek a zenehallgatás...

Bevált nektek a zenehallgatás vajúdás alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon zene függő vagyok, igazán tudok lazítani a szabadidőmben, ha mp3-at hallgatok, hangosan, de kizárólag fülhallgatóval szeretem. Szerintetek, ha a kedvenc lassú zenéimből hallgatnék vajúdás alatt, segíthet a lazításban, könnyebb tágulásban?


Egy régi emlékem van, amikor állati hidegben mentem valahová, szó szerint fájt mindenem, annyira fáztam, iszonyat nagy hó volt, jég, és nagyon erős szél, teljesen átfagytam. Akkor kapcsoltam zenét és az út második felét tök nyugalomban tettem meg, pedig a hideg nem változott semmit. Ez mondjuk 5 évvel ezelőtti emlékem, de most eszembe jutott, hogy talán tényleg csökkentheti a fájdalomérzetet, ha eltereli a figyelmem (?) a zene.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2015. okt. 29. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Énis imádom a zenét, viszont amikor már kemény fájásaim voltak akkor nem bírtam. Abszolút semmiféle hangot, nemhogy zenét. A szülőszobán a rádió szólt.
2015. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor az elején még jól esett, de a kemény fájdalmak alatt már nem? Nem tudtál figyelni rá és feleslegesnek érezted, vagy kifejezetten idegesített?


Mit hallgattál? :) Emlékszel rá?

2015. okt. 29. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazábol amikor még nem fájt annyira akkor elvoltam vele :D Rádió szólt, fogalmam nincs hogy milyen zenék mentek mert a férjemmel voltam elfoglalva, meghát közben rajtam volt a szívhangfigyelő is. Kifejezetten idegesített és szóltam a szülésznőnek hogy kapcsolja ki de nagyon gyorsan :D Se a férjem hangját se semmit nem bírtam elviselni.
2015. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tyűha, akkor tényleg minden hang zavart. Erre nem gondoltam, hogy ilyen is lehet. Nagyon érdekes, köszi, hogy elmesélted!
2015. okt. 29. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is rádió szólt, de nekem az elejétől nagyon sűrűn, nagyon erős fájásaim voltak (3 óra alatt ki is tágultam), úgyhogy észre sem vettem, hogy szól, teljesen mással voltam elfoglalva.
2015. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, próbáld meg. Szerintem az a lényeg, hogy ki tudd zárni a külvilágot, csak befelé, magadra, a Babára és az Ügy előrehaladására tudj figyelni, ha neked ebben segít a zene, akkor mindenképpen érdemes bekészíteni, max leteszed, nem használod. :)


Én a harmadik babámmal vajúdtam teljes nyugalomban (éjjel, otthon, egyedül), akkor eleinte jól esett nekem is a zene, de ahogy egyre mélyebbre merültem a Folyamatban, úgy kezdett zavarni, úgyhogy ki is kapcsoltam.

Két dal volt, amit a várandósságom vége felé és akkor éjjel ezerszer hallgattam körbe-körbe. Az egyik Palya Bea "Szabadon" című dala, a másik pedig a "Minden most kezdődik el" Ákos és Rúzsa Magdi közös előadásában.


Tesóm meg a Lovasi András-verziós "Szilvafácskát" hallgatta vajúdáskor, szóval nem biztos hogy a lassú, relaxálós zene fog jól esni, ne csak azokban gondolkozz. :)

2015. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:D Lehet, hogy valami brutál-metál lesz a nyerő, amikor bejönnek a keményebb fájások :D ki tudja. Valami káromkodós ... nah, jó, csak viccelek :D


Kíváncsi leszek a mi történetünkre :)

2015. okt. 29. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:

A szülőszobában volt rádió. Meg is kértem a páromat,h kapcsolja be a zenét,hátha ellazít kicsit! Hát nem így lett:-) imádom a zenét,de akkor és ott valahogy nagyon idegesített. A csend milliószor jobb volt!.

Majd meglátod,h rád milyen hatással lesz. :-)

2015. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Imádom a zenét, szülőszobán ment is, sokáig jó volt hogy szól valami de a végén már meg sem hallottam, nem oda figyeltem, erős fájással már nem ment.
2015. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A húgomnak jót tett, végtelen lejátszásra állított be vmi instrumentálisat, egy számot, és annak a ritmusára figyelve "vigasztalta" magát vajúdáskor otthon. Fájdalmas de szép élmény lett neki a szülés.
2015. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!