Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nekem a vajódás irtózatosan...

Ha nekem a vajódás irtózatosan fájt, akkor én most hisztis vagyok, vagy csak simán alacsony a fájdalomküszöböm vagy ez másoknak is ilyen elviselhetetlen?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy már jön az érzés, hogy nyomj, de még nem teheted, még nem szabad? Miért így alkotta meg ezt a természet?

2015. okt. 24. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

mivel az atlagnak irtozatosan faj ezert atlagos a fajdalom kuszobod...annak alacsony aki vegig orditja annak meg magas aki azt allitja hogy egy fogaszati kezeles sokkal kellemetlenebb (en utobbiba tartozom).


mondjuk.en a meg ne nyomj ugybe nem tudok nyilatkozni mert nekem epp hogy nyomnom kellett es annak se jutottam a vegere mert csaszarozni kellett. talan a kitolastol igazan irtozatosan leesett volna a fajdalom kuszobom :)

2015. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt, az utolsó 2-3 órát illetően csak néhány momentumra emlékszem. Nekem még az volt rettenetes, amikor 1 óra kitolás után bejelentette a dokim, hogy nincs tovább, megcsászároz, és míg a műtőbe vittek, vissza kellet tartanom a nyomási ingert...
2015. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én komolyan azt hittem, hogy meg fogok halni, nem viccelek. Pedig a fogászati kezelésekben rutinom van, nagyon durva fogproblémáim voltak világ életemben, simán tömnek, fúrnak nekem érzéstelenítés nélkül, bírom a fájdalmat. De ott és akkor, amikor a feje nyomta a méhszájat, én könyörögtem, akármiért. Ez más fájdalom, és a helyzet is más.


Ritkán, de van olyan, hogy nem tűnik el a méhszáj teljesen és ha olyankor rányomsz, akkor berepedhet, ezért kellett várnod. A természet nem így alkotta meg, de megesnek bakik.

2015. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem, csak én vagyok ilyen szerencsétlen... Nekem akkor kezdtek el jönni a tolófájások, amikor még csak 6cm-re voltam nyitva, és nem sikerült csak kevés ilyen fájdalmat visszatartani :( Rettenetes volt, nem is tágultam hosszú ideig (5,5 óráig, ebből 2-3 órát voltak tolófájások). Nagyon fájt, vertem a fejem az ágy melletti vas szekrénybe, hogy elvonjam a figyelmemet... A vége az lett, hogy előrelökődött a köldökzsinór és majdnem meghalt a kisbabám... Sikerült valahogy kinyomni, orvos és én is nyomtuk, vágtak is. Nagyon szörnyű volt a vajúdás, soha többet nem szülök!
2015. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy hisztis. Két szülésem volt. Az egyiknél úgy fájt a vajudás, hogy komolyan úgy gondoltam, hogy nem fogom túlélni a szülést. A másik szülésem maga volt a csoda és még 100szor bevállalnám. Ez ennyire eltér még egy ember esetén is. Nem tudhatjuk, hogy a másik mit él át.
2015. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hisztis. Minden nő másképp tágul, más testalkat, más fizikum, más körülmények. Bírom a fájdalmat, a második babám császárral született, fájt de túlélhető, aznap már mászkáltam, sőt egyszer leszakadt az egyik ujjam vége, meg sem nyikkantam, elviselhető volt. Az első szülésemnél kaptam egy szép adag oxitocint, irtózatosan fájt már az első fél órában, 3 perces fájásokat csinált, ordítottam, és nem tágultam tőle :( Szerintem az oxi is mindenkire más hatással van, mert más azt mesélte hogy gyorsabban tágult tőle. Hát nem tudom, ha ez gyorsított és így 4 óra alatt fél ujjnyit tágultam, mi lett volna nélküle... Szózval én ordítottam jó sokat, biztos van aki elítél emiatt, de tényleg nagyon fájt. A gátmetszést, varrást nem igazán éreztem, és másnap már nem fájt a gátsebem, pedig vannak akik hetekig szenvednek tőle. Szerintem ott is a körülmények számítanak, nem a hiszti és a fájdalomküszöb.
2015. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hisztis,mert messze vagy attól. Másoknak is a szülés elviselhetetlen,aki nem birja a fájdalmat,és alacsony a fájdalom küszőbe.
2015. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elso szulesemnel nagyon fajt a vajudas es a kitolas is. Allitolag magamnal sem voltam teljesen a vegen. Egybefuggo fajasom volt a vajudas vegen. A kitoladnal pedig nem birtam csendben nyomni. Rosszul is nyomtam igy a dokinak is segitenie kellett... hasbakonyoklessel. Ezzel szemben a masodik szulesem az elsohoz kepest szinte nem is fajt. Nem volt a vajudas vegen egybefuggo fajasom. Volt kb 5 db 3 percenkent jovo fajas a vajudas vegen de az sem volt veszes utana jottek is a tolofajasok ami egyaltalan nem fajt. 2-3 nyomasra kint volt a babam egy nyikkanas nelkul. Szoval szules es szules kozott oriasi kulonbsegek lehetnek meg ugyanannal a nonel is.
2015. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem borzaszto volt. 16 oran at vajudtam es akkoriban meg le se lehetett szallni a szuloagyrol ami olyan kemeny volt mint egy asztal. nem ihattam vizet , egyedul voltam es a vegere annyira kimerultem hogy a fajasok kozt elaludtam es horkoltam. a kitolasnal mar nem volt eleg erom a szuleszno szo szerint raterdelt a hasamra es ugy nyomta ki a gyereket.szornyu elmeny volt az egesz. nekem a fajdalmak valami iszonyu vesegorcshoz hasonlitottak leginkabb a derekam es a csipom volt az ami nagyon fajt. meg is gyuloltem a terhessegnek meg a gondolatat is orokre.
2018. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!