Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszes utan mennyi...

Csaszarmetszes utan mennyi idovel adhatok vert?

Figyelt kérdés

2015. nov. 1. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Az biztos hogy terhesség után legalább 9 hónapnak elkell telnie, ha szoptatsz vagy szoptattál, akkor plusz annak az időtartama. Pl. ha 5 hónapig szoptattál, akkor 9+5=14 hónappal utána lehet.
2015. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Nincs megkötés arra, hogy szukes után mennyi időnek kell eltelnie, csak a szoptatasra: amig szoptatsz, nem adhatsz vert.
2015. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
2015. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Terhesség vagy szoptatás alatt lehet vért adni?

Terhesség és szoptatás ideje alatt nem lehet vért adni. A terhesség és szoptatás időtartamának megegyező idő elteltével lehet újra vért adni.

(Magyar Vöröskerszt [link]

2015. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, holnap felhivom a helyi veradokozpontot is.

(nem tudom ki volt a lepontozo, sajnalom... En felpontozok...)

2015. nov. 1. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én rendszeres véradó vagyok, innen vannak az infóim. Komolyabb műtét után fél évig, kisebb műtét után három hónapig nem lehet vért adni. Nem tudom a császár melyik kategória, de szerintem inkább kisebbnek számít.


A szoptatás alatti véradással kapcsolatban nemrég írtam dr Boros Juditnak (szülész-nőgyógyász és szoptatási tanácsadó). Én akkor a szoptatás vége fele voltam, a három éves lányom már alig szopott. Ő ezt írta vissza:


"Kedves ..., bármikor, elmegy és lesz egy előzetes vérvétel, megcsinálják a kötelező vizsgálatokat, és ha rendben van, akkor már vérét is veszik...Azért most a szoptatás végén felturbózhatja magát egy kis vitaminnal

. mondjuk bármelyik kismama vitaminnal."


De tényleg az a biztos, hogy felhívod a véradót, mert itt a gyakorin elég érdekes dolgokat írogatnak időnként.

2015. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobb valóban az lesz, ha felhívod :)

(a császár nyílt hasi műtét, valószínűleg inkább nagyműtétnek számít...)

2015. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!