Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a szülési tapasztalatotok...

Mi a szülési tapasztalatotok a homeopátiás készítményekről és a málnalevél teáról?

Figyelt kérdés

Hanydik gyereknél használtátok?

Ki hanyadik héttől szedte/itta?

Akik több ideig használták ott jobban bevált?



2015. nov. 2. 12:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

én 1-2 nappal előtte kezdtem szedni, sebgyógyulásra, de semmit nem ért még jól be is lázasodtam a sebtől (császár).

A férjem szedte pánikbetegségre, neki sem használt.

Aztán a lányomnál próbálkoztam még hasfájás ellen. Az sem használt, pedig több hétig használtuk.

Feladtam, én többet nem veszek homeopátiát, egyébként cikk is jelent meg róla, hogy átverés az egész.

2015. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket szültem eddig, a szülésznővel egyeztetve kezdtem el homeopátiás bogyókat szedni a 36. héttől, a vajúdás alatt, illetve a szülést követően. Kb. 8-10 óra alatt tágultam ki (kaptam oxit is menet közben), azonban császár lett a vége egyéb okok miatt. A 4-5. hétre elmúlt a gyermekágyi vérzésem, tudtam szoptatni, nagyon gyorsan felépültem, a sebem szépen gyógyult, szóval teljesen pozitívan alakult minden, de nem tudom, hogy mennyire befolyásolta a dolgok menetét a bogyók szedése.
2015. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Barátnőm a terhesség 6. hónapjától kezdte szedni ezeket a bogyókat, a végén majdnem 30 órát vajúdott, míg végül megcsászározták, mert nem tudott kibújni a picivel több mint 4 kilós bébi.

Sosem tudjuk meg a bogyóknak volt e köze ehhez az egészhez, de én így már inkább mégsem szedtem be.

2015. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
36. héttől ittam a málnalevél teát illetve szedtem a szülésznőm által adott homeopátiás bogyókat. 1. gyerekkel 3 óra alatt tágultam ki. Nem tudom ezek nélkül milyen lett volna, de veszteni nem,lehet vele.
2015. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Ismerősi körben sokan próbálták, hatását nem érezték. 6 ismerősöm szült az elmúlt másfél-két évben, 5 császár lett, egy hüvelyi szülés. A tágulás volt a legnagyobb probléma (személy szerint úgy gondolom, hogy nincs az a homeopátia és málnalevél tea, ami a jelenlegi magyar eü okozta stresszt ellensúlyozná a kismamában).
2015. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Érdekes és valószínűleg helytálló szempont, annyit tennék hozzá, hogy nemcsak a stressz számít, hanem a beavatkozások is. Pl. egy szülésznő ismerősöm szerint, ha indítják, siettetik a szülést és oxitocint adnak, akkor többnyire semmit sem ér az ilyesmi. Nem tudom, lehet.

Mindenesetre az eddigi válaszolók közül egynek volt egyértelműen jó véleménye ezekről a praktikákról.

2015. nov. 2. 14:19
 7/26 anonim ***** válasza:

Na igen, a beavatkozások. Még a borotválást-beöntést meg lehet valahogy úszni, de lassú tágulásnál (ez ugye relatív) az oxit sajna nem sikerült senkinek. Még az egy hüvelyi szüléses barátnőm is kapott oxit. Mint valami jó kis üccsi, töltik bele mindenkibe. Nem is értem :(


Nemrég hallgattam egy előadást a természetes és a kívülről beadott mesterséges oxitocin hatásáról (youtube-on van fenn), döbbenetes a különbség, és nem hiszem, hogy ezzel az orvosok nincsenek tisztában. A tágulást szerintem kevesebb fájdalommal és sok természetes módszerrel is elő lehet segíteni, mint türelem, meleg víz, masszázs, csend, félhomály, minden, ami segíti az ellazulást. Minél többet olvasok, annál jobban elszomorít a jelenlegi helyzet.


Ráadásul a málnalevél teáról azt olvastam, hogy könnyebb beingatja a vércukorszintet is, és ha valakinél komolyan veszik, hogy nem ehet vajúdáskor (mert hátha császár lesz, igaz, nem altatásban, mint húsz éve, de akkor is, a szokás megmaradt), akkor könnyen leejti a vércukorszintet, és jönnek a rosszullétek, hányás, szédülés.

2015. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
* könnyen
2015. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Homeopátia = nincs benne hatóanyag. Pohár vizet is szedhetnél helyette.
2015. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó 4 hét a homeopátiáról és a málnalevélről szólt. Víz helyett is teáztam. 2.5 óra alatt megszültem az első gyerekem, beavatkozás mentesen fájdalomcsillapítás nélkül.

Igazi álomszülésem volt.

A homeopátiás készítmények nem hatóanyagot tartalmaznak, hanem információt.

2015. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!