Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Málnalevél tea a kitolási...

Málnalevél tea a kitolási szakasz megkönnyítésére és lerövidítésére?

Figyelt kérdés

Több angol honlapon azt olvastam, hogy az időben (32 terhességi héttől felfele) elkezdett málnalevél tea vagy tabletta fogyasztása segít a szülés 2. szakaszában (kitolás). Abban az értelemben, hogy lerövidíti, megkönnyíti és sérülésmentessé teszi azt. Persze csak a nők egy részénél jön ez be.

A vajúdást nem rövidíti le (legalábbis a tudományos bizonyítékok szerint), bár egyes nők esküdnek rá, hogy a tea/tabletta fogyasztása miatt a vajúdásuk is rövidebb és kevésbé megterhelő volt.


Mik a tapasztalatok? Lerövidíti és könnyít a kitoláson?



2015. szept. 1. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kitolásra biztos, hogy semmi hatása nincs, lévén az az utolsó 20-30 perc, kinek mennyi. Ott már minden megy a maga útján. A tágulás, a méhszáj puhulását segítheti. De ugye ezt nem lehet tudományosan vizsgálni, mivel lehetetlen összehasonlítani, hogy milyen lett volna, ha nem issza a málnalevél teát, mert minden nő és minden szülés más.


Én úgy voltam vele, hogy nem iszok semmi ilyesmit, mert úgyis csak akkor hat, ha hiszek benne. Ha te hiszel, hajrá, akkor jó lesz.

2015. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem a kitolási szakaszon segít hanem a méhszáj felpuhulását, a tágulást segíti elő. Nekem a 36. héttől javasolta szülésznő. Én ittam és nagyon gyorsan tágultam. Ahogy első válaszoló is írta nem tudni, hogy milyen lett volna ha nem iszom hiszen mindenkinek más és más a szülés van aki enélkül is extrém gyorsan szül. Mivel nekem pozitív élmény maradt a szülés akár ezáltal akár nem most is inni fogom szülés előtt egy hónappal. 28 hkm
2015. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen arra is találtak bizonyítékot, hogy a tágulást segíti (csak arra nem, hogy ettől a vajúdás rövidebb lett volna).

Viszont a kitolásnál azt találták, hogy rövidebb lett és kevesebb volt a sérülés (ami a jó tágulásnak tudható be).


"Two of the three original midwives (Myra Parsons and Michele Simpson) decided that the next step was to perform a randomised controlled trial, using a larger sample, to substantiate the findings of the observational study. This second study was completed earlier this year. Parsons (2000) reports that this second study demonstrated the safety of raspberry leaf tablets (2.4gm daily) taken from 32 weeks pregnancy until the commencement of labour. There were no side effects identified for mother or baby. The analysis of the findings suggested that raspberry leaf tablets shortened the second stage of labour by an average of 10 minutes but made no difference to the length of the first stage of labour. Raspberry leaf tablets reduced the incidence of artificial rupture of membranes, forceps and ventouse births. Although the reduced incidence of these interventions did not prove to be statistically significant - the researches stated that ‘these results are clinically significant’." [link]

2015. szept. 1. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:

kedves utolsó válaszoló! megkérdezhetem hogy hol lehet beszerezni ezt a teát és hogyan készíted el?

ha ártani nem ártok vele én is elkezdeném inni veszíteni valóm nincs ....

36hkm

2015. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy minden Herbáriában kapható.

Nekem a kertemben van málna, így magam szedem a levelet. 2,5 dl víz/1 kiskanál teafű, amit 32 héttől kezdek majd és hetente egy csészével emelem az adagot egészen 3 csészéig.

20 hkm

2015. szept. 1. 11:13
 6/12 anonim ***** válasza:
köszönöm kedves kérdező akkor ma én is neki látok :)
2015. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, hogy ezekben a vizsgálatokban minden kismama 32. héten kezdte el inni az ellenőrzött mennyiséget. Legalább 1 hónap kell, hogy bármilyen hatást gyakoroljon. Magyarországon 36. héttől ajánlják, de sokat 37-38 héten kezdik el inni. Kérdés, hogy ilyen esetben lehet-e hatása?


Sokan tartanak attól, hogy túl korán kezdjék el inni, mivel félnek, hogy beindítja a szülést, ami 32 hét környékén nem lenne túl jó...

2015. szept. 1. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Csodás a málnalevél. Az utolsó hónapban csak azt ittam, sőt a szülőszobán is. Pikk-pakk megszültem, gond nélkül, beavatkozás-mentesen. Csak ajánlani tudom.
2015. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én patikában vettem, ebből forrázatot kell csinálni, rá van írva, hogy hogyan. Még nem szültem meg, így bocsi de érdemben nem tudok a témához szólni, én hiszek benne és remélem nem fog nagyon elhúzódni a szülésem. :D
2015. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

További tapasztalatok?

2015. szept. 1. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!