Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában...

Szült valaki mostanában Tatabányán fogadott doki nélkül?

Figyelt kérdés
Hogy működik a szülés? Így is kérhetem magam egy szobába a picivel? Az ügyeletesnek is adtatok pénzt? Ha igen mikor és mennyit?
2015. nov. 4. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1 éve szültem a lányom ügyeletes dokinál, mert a fogadott orvosom nem ért haza a nyaralásból. Most már azt mondom, hogy hála Istennek. Abszolút nem bántam meg. Sőt! Első lányom fogadott orvosnál született (Ferencz). Kaptam beöntést, oxitocint, végig feküdnöm kellett (11 órán keresztül), ki kellett nyomni belőlem a gyereket. Második lányom ügyeletesnél született, Cselédes Laura doktornőnél. Na, nála tüneményesebb orvossal még nem találkoztam. Nem volt beöntés, állva vajúdtam, oxit egy cseppet sem kaptam. 2 óra alatt meglett a baba. Tényleg szép szülésem volt. Nem akartam az ügyeletesnek pénzt adni, de annyira megérdemelte, hogy ez tényleg hálapénz volt. Tuti, hogy pénzt nem fogadott volna el, így a Vértes Centerben vettünk neki ajándékutalványt 40.000 Ft értékben. A varratszedés után adtam oda neki. Persze, hogy mehetsz egy szobába a babával. Azt nem a fogadott orvos intézi.
2015. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem volt fogadott orvosom,ugy volt hogy a mostani babánál is lesz,de a dokim nem maradhatott a kórházban itt TB-n(ahogy az előttem irt doktornő sem maradt ugy tudom)


szoval nem tudom hogyan és mennyit illik adni elvileg programcsászárom lesz ráadásul.

2015. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, Cselédes Laurához (sajnos missed ab miatt) nekem is volt szerencsém tavaly, tényleg nagyon rendes :) Sajnálom, ha ő tényleg nem maradt :(

Sokan mentek el a kórházból? Kik maradtak?

2015. nov. 4. 09:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és varratszedésre meg kontrollra ahhoz az orvoshoz kell majd menni, aki a szülést levezette?
2015. nov. 4. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok újra. Varratszedésre hozzá mentem vissza, 6 hetes kontrollra már sajnos nem, mert akkor már a nőgyógyászatra kell menni, nem a szülészetre, és a dokinő ott nem rendelt. Magánba mentem 6 hetes kontrollra, Deli Balogh Ildikóhoz. Annyira szimpatikus lett a Laura, hogy direkt női nőgyógyászt kerestem. Ő szülést nem vezet le, és már nem dolgozik a tatabányai kórházban ő sem. Sajnálom mindkettőjüket. Elment a Pazár is, úgyhogy egyre kevesebb normális orvos van.
2015. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

7 orvos ment el(Pazárnál voltam én is)

ma a főorvos mondta ezt a számot h ennyivel lettek kevesebben.

2015. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
uhh... 7??? szép... maradt egyáltalán valaki?
2015. nov. 4. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
nem sokan sajna:(
2015. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És hogy működik? Ha beindul a szülés bemegyek a kórházba, csengetek, hogy jöttem szülni? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de már most parázok, olyan bizonytalan vagyok mindenben...
2015. nov. 4. 20:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Felmész a szülészeti osztályra, ott nst-re tesznek, feltesznek egy csomó kérdést. Másik szobában megvizsgálnak és eldöntik, hogy hogyan tovább. Ha rendesen ki vagy tágulva, akkor szülőszoba, ha vaklárma, akkor hazaküldenek. Ja, még lehet olyan opció is, hogy felvesznek a kórházba, akkor a szülészeti osztályra fektetnek be. Annyit javasolok, hogy rendszeres (5 perces) fájásokkal menjetek be, mert a kórházban nem a legjobb vajúdni. Első gyerekkel siettünk be, délután fél 3-kor mentünk be, este 10.25-re lett meg a lányom. Másodiknál csak NST-re mentem (10.45-re) a terhesgondozóba, onnan küldtek fel a szülészeti osztályra rendszertelen fájásokkal. Haza sem engedtek, 4 ujjnyira voltam nyitva. Délután (15.25-kor) megszületett a második lánykám beavatkozás nélkül. Délután 2-től voltak rendszeres fájásaim.
2015. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!