Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás alatti lassú légzéssel...

Vajúdás alatti lassú légzéssel kapcsolatos kérdés: fontos, hogy orron be és a szánkon ki, vagy akkor is jó, ha orron be és orron ki lélegzünk?

Figyelt kérdés
Olvasgatok a vajúdás alatt hasznos légzéstechnikákról. Ha folyamatosan a számon fújok ki, akkor gyorsan kiszárad a szám, és ez engem zavar. Akkor is hatásos ez a lassú, hasi légzés, ha csak orron engedem ki, vagy van valami technikai rész, ami miatt fontos a szánkon kilélegezni?
2015. nov. 5. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos. Sokkal eredményesebben lehet a szájon át kifújni a levegőt. Valamint a szád nyitva, az izmaid is kicsit pihennek. Próbáld ki.
2015. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiszáradás ellen akkor gyakran ittál, vagy hogy oldottad meg?
2015. nov. 5. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem engedett a x. óra vajúdás után egy-két kortyot a szülésznő, de ezt nem szabadna. Utána meg nedves ruhával törölgette a férjem az ajkam. De azt nem kellett sokszor, mert akkor fel sem tűnt igazán, hogy szomjas vagyok. :)
2015. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem engednek enni és inni is, az orvosom szerint ez nagy munka, kell az energia. Ahogy gyakoroltam ezt a légzést tegnap este, vettem észre, hogy ez tök kiszárító dolog, főleg, ha órákig csinálja az ember.


Nem semmi, hogy ivás nélkül kellett végigcsinálnod.

2015. nov. 5. 12:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha engednek enni, és inni, akkor nyugodtan szájon át vedd a levegőt. De enni én nem nagyon javaslom, max pár falat csokit, vagy szőlő cukrot. De 3 fogásos ebédet semmi esetre. :)
2015. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, persze :) én sem hiszem, hogy épp ott, a fájdalmak közepette kerül elő a rántott husi :D Csak csokiról, gyümölcsről és vízről van szó, egy-egy falatról.
2015. nov. 5. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Az szuper, akkor nem lesz ott semmi gond. :)
2015. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, szőlőcukor és víz, én ezzel voltam. A légzés orron lassan be, benntart, szájon lassan kifúj. A szájon ki a laza állkapcsok miatt fontos szerintem, mert akkor a medence belső, alsó izmai is lazítani tudnak. Amúgy rendegetek energiát lehet vele megspórolni, ha erre a légzésre összpontosítod a figyelmedet. A szádat pedig nem fogod annyira kitátani, hogy kiszáradjon, mert akkor nem lesz lassú a kifújás... :) nekem kb. annyira volt nyitva, mintha azt suttogtam volna, hogy huuuuu, de hang nélkül... :)
2015. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!