Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi okozhatja az alábbi interne...

Mi okozhatja az alábbi internet problémát nálam? (Fontos, Lent)

Figyelt kérdés

A számítógépet ha ethernet kábellel csatlakoztatom az internethez, akkor az internet sebessége több mint a felére csökken, tehát nem jön át a teljes internet sebesség(2,6mb/s helyett 1,1mb/s fix). Illetve gyakran meg-meg szakadozik is a net, mintha kihúznám és újracsatlakoztatnám a kábelt... Próbáltam driver cserét, más oprendszert de semmi nem segített.

Arra gondoltam, hálózati kártya gond lehet, ezért egy különálló wifi-s usb-s adaptert csatlakoztattam a géphez (azóta is ezt használom), és wifin keresztül csatlakozok a modem router-hez. Azonban Wifi-n az internetsebessége jó (2,6mb/s) de sajnos ez a kapcsolat is szokott meg-meg szakadni napi szinten többször, majd újracsatlakozik, amiből már nekem elegem lett és fix netet szeretnék... Hangsúlyozom, az említett problémák kizárólag ezen az adott gépen állnak fent, mert már kipróbáltam hogy behoztam egy másik gépet, csatlakoztattam ugyanazt a kábelt és gond nélkül minden oké, és más gépet wifi-ről sem dob le.

Ezek alapján hol állhat fent a probléma, létezik hogy a speedport márkájú modem router nem szereti az adott számítógépet valamilyen oknál fogva?



2015. szept. 19. 09:08
 1/4 pinkpancser ***** válasza:
Mb/s vagy Mb/s? Ha az utóbbi akkor valamivel nagy probléma van, ha MB/s akkor viszont valamelyik eszköz csak 10Mb/s-t tud. Ha van más eszköz akkor a routert lenne érdemes tesztelni, illetve eszközkezelőben meg tudod nézni a hálókártya beállításokat.
2015. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2600 kb/s a max. letöltési sebesség akkor így mondom :D Amúgy Asrock h97m Pro4 az alaplap, tehát a hálózati kártya az simán elbírja a netet.

Viszont most eszközkezelőben megnéztem a hálózati kártya beállításait és ott arra lettem figyelmes, hogy a "Link Speed" menüpont automatára volt állítva szóval állíthatta 10 Mbps-re PFF.

Átállítottam automatáról 100 Mbps Full Duplexre, és most jön jól az internet sebesség. Remélem ez megoldotta most már a problémát, ha nem akkor majd írok..

2015. szept. 19. 10:15
 3/4 A kérdező kommentje:
A sebesség gondot ez megoldotta, de sajnos a meg-meg szakadásokat nem :( Érdekes, általában online videóknál szokta levágni mint pl.: youtube, vagy flash player, vagy éppen most ahogy telepítettem az office 365-öt ez egy internetes telepítőn keresztül történik, alatta többször levágta... Nem értem mi okozhatja ezt, alap használat illetve torrent mellett nem dobja le de amikor videót nézek, vagy online downloader megy akkor többször is ledobja..
2015. szept. 19. 14:12
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvan.. Alapértelmezettként be volt kapcsolva a hálózati kártyán egy "Interrupt Moderation" funkció ami engedélyt kap arra, nagyobb terhelés esetén hogy levágja a netet..

Csak nem értem miért van ez Alapértelmezettként bekapcsolva egy ilyen elrejtett helyen...

2015. szept. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!