Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik néztek már szülés videóka...

Akik néztek már szülés videókat: miért húzzák, tekerik a gyereket, amikor már félig kint van?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet megvárni még azt az utolsó 1-2 lökést, ami kilöki a babát? Kint a feje, és már tekerik, feszegetik le-fel, még nem is történt semmi, de már rángatják kifelé. Még otthonszüléses videókban is gyakran látni ezt. Semmi nem mutatta, hogy elakadt volna, de ahogy kint a fej, már feszegetik is kifelé. Ha annyira természetes szülés pártiak, hisz otthon maradtak, stb., akkor erre miért van szükség?
2015. nov. 5. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Hogy a baba válla ne akadjon el, és akkor már nincs az a nyomásérzés, így nem jönne ki csak úgy magától.
2015. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt azért elég nehezen hiszem el, hogy már nem jönne ki magától...
2015. nov. 5. 13:28
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Megtudod ha szülsz
2015. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy még nem szültem? Mert úgy gondolom, hogy nem kell rángatni a gyereket, és megszületne magától?
2015. nov. 5. 13:58
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Mi a szakmád kedves kérdező?
2015. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Légyszi linkelj már be egy olyan videót ahol rángatják a gyereket.

Én láttam is videókat, szültem is, de sehol nem rángatták..

2015. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

6-os, itt egy link, konkrétan a fejénél fogva húzza ki a babát:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=166&v=fCVORdhXQ7c

Én azt értem, hogy a válla elakadhat kicsit, meg ilyenek, de itt miért csinálja?

Ja és szültem már 2-szer. És nem 6 általánosom van, amúgy a kinek mi a munkája miért is fontos itt???

2015. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tartósítóipari mérnök vagyok. Miért fontos?

Attól még érdekelhet nőként a szülés, nem?

Telefonról nem tudok most linkelni, de majd pótolom.

2015. nov. 5. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért húzzák lefelé a fejét, hogy az elülső válla megtámaszkodjon a szeméremrés alatt és utána ki tudjon jönni a másik váll.

A célja pedig az, hogy könnyebben kijöjjön a gyerek, ne akadjon el, te meg lehetőleg ne repedj szanaszét.

2015. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Tehát mérnök. A kérdés olyan jellegű, amikor egy orvos szemrehányást tesz egy mérnöknek, hogy miért arra a helyre tervezte a főfalat, mikor az a másikon is remekül állna.

A mérnök természetesen tudja, hogy hova lehet főfalat rakni, tervezni, mert hiába áll a másik sarkon jobban, ha az nem tarja rendesen meg az épületet, összeomlik.


Ahhoz, hogy valaki tudja, milyen helyekre mehetnek a főfalak, meg kell tanulni a tervezést, a statikát, a műszaki paramétereket. Nem elég az interneten elolvasni egy cikket hozzá, el kell végezni az iskolát, hogy az ember alapjaiból ismerje a szakmát.

A szülészet hasonló. Internetről és fikciókból nem lehet megtanulni. Ismerni kell az alapokat, az élettani és a patológiás szülések menetét.

Ha kérdésed van, akkor azt a szakembernek tedd fel. El fogja magyarázni.

2015. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!