Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az orvos hasbakönyökléssel...

Ha az orvos hasbakönyökléssel segíti a szülést, akkor az egy egyszeri gyors lökést jelent, vagy folyamatos nyomást gyakorol a hasra?

Figyelt kérdés
Mindez gyorsan zajlik? Mikor kerül erre sor? Ilyenkor nagyobb gatmetszésre van szükség?

#Hasbakönyöklés
2015. nov. 5. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Az orvos lent volt a vákuummal, a szülésznő "könyökölt". Nem lökés, hanem konkrétan rám feküdt egy nyomásnyi ideig.

Szakadt ott minden a gátmetszés ellenére is.


Mikor kerül sor? Normális esetben soha. A gyerek nálam elakadt a szülőcsatornában.

2015. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam a doki könyökölt rám. Nagy volt a baba 4520 gramm. Addig feltérdelt az ágyra amíg könyökölt akkor könyökölt amikor jött a tolófájás és én is nyomtam. Egy fájásnál egyszer könyökölt. 3 cm-t vágtak nem repedtem.
2015. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak az elsőnél nyomott hasba, ez nem egy pillanatnyi, hanem annál a fájásnál a fájás végéig tartott. A baba akkor ott meg is született. A gátmetszés előtte volt, nem tudom mennyit szakadtam azon felül, de túlélhető volt.

A másodiknál nem nyomott akkorát a hasamon, előtte kétszer vágott a gáton, mert látta, hogy kevés lesz. A fiam ennek ellenére is elakadt, kellett várni még egy fájást - még egy nyomás fentről, még egy húzás a szülésznőtől. Megreccsen a kulcscsontja, ezért nem lehetett azonnal megszülni és így kicsit beszorult, de semmi extra pár véraláfutáson kívül. Itt jobban is repedtem, mert éreztem, hogy nem csak a gátat varja hosszabb ideig.

Az utolsó fájásoknál szoktak rányomni fentről, amikor már tényleg csak az a lökés hiányzik.

2015. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy másnál hogyan van. Nálam az történt, hogy nem jól nyomtam, így az egyik fájásnál alkarral rám "feküdt" vagyis inkább csak megtámasztotta a babát a hasam tetején. Nem volt még csak kényelmetlen sem, és nem szakadtam tőle, túl nagy gátmetszésem sem volt, éjjel 1kor született a fiam, az ebédet már ülve ettem meg (a csecsemősnővér sógornőm nem akart hinni a szemének). Egy fájás erejéig csinálta ezt a "könyöklést", utána már sikerült jó technikával nyomnom, de addig az istennek sem tudtam jól csinálni. A szobatársamnak viszont keményebben csinálhatták, megmutatta a hasát, tele volt foltokkal, mint akit megvertek, de ő azt is mondta, hogy szörnyen fájt neki, és hiába mondta, hogy hagyja abba, rá sem hederített a doki, pedig semmi gond nem volt, csak siettek. Legalábbis amikor megkérdezte a dokitól, hogy miért volt erre szükség, akkor ezt mondta neki, mert gondolta jobb túl lenni rajta minél előbb.
2015. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó technikával tényleg nem fáj. Alkarral lefelé irányuló, passzírozó mozgást végeznek. Nekem az egyik orvos alul - szintén szülőcsatornában elakadás miatt - húzta, a másik pedig fentről nyomta. Előtte még elmondta, hogy bocs, nem bántani akar, ezt most muszáj - én meg mondtam, hogy tudom, de dumáljunk, csináljuk.


Rajtam nem maradt nyom, fájdalmat se éreztem, szerencsésen kihorgászták, nem lett baja.

2015. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tágultam eléggé, a fiam szívhangja meg 100 alá esett. A doktornőm térdelt a hasamon, az ügyeletes tágított.

Gátmetszésre nem volt idő, szakadtam. De szerencsére 4 öltés kellett csak.

Talán azért is úszam meg kisebb sérülésekkel, mert kicsi volt a fiam. 48 cm, és 2700 g.


Nem éreztem már semmit, mert annyira eltompított a kitolási fájdalom, hogy csak a férjem elmondásából tudom, mi történt pontosan.

2015. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésemnél könyököltek.

Egyáltalán nem fájt, csak éreztem, hogy nyom a karjával.

Elősnél 3 öltéses gátmetszés volt, másodiknál nem volt g.metszés. Repedni nem repedtem sehol sem.

2015. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim folyamatosan nyomta a hasam tetejét, elég hosszú volt a gyerek, és a feneke kifejezetten nyomta az oldalamat, úgyhogy nekem kimondottan jól esett, hogy a doki ellentartott neki. Annak ellenére sem emlékszem fájdalomra, hogy bekékült a hasam azon a részen, ahol a doki segített. Gondolom, a kitolás jobban fájt, azért nem.
2015. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!