Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyes anyukák miért hiszik,...

Egyes anyukák miért hiszik, hogy szülés után kötelezően az egész világnak a gyereke körül kell forognia?

Figyelt kérdés

Természetesen tisztelet a kivételnek, tudom, hogy nem mindenki ilyen.


De rengeteg ilyennel találkoztam, és már nagyon irritáló. Az egyik a volt osztálytársnőm. Semmi különös nem volt vele, aztán mióta megszült, azóta megállíthatatlanul csak és kizárólag a babáról képes beszélni, ha valaki más témát hoz fel, azonnal visszatereli, és már 2 és fél éve ez megy. Nem szívesen beszélek már vele, mert a könyökömön folyik ki, hogy az ő gyereke a legjobb, a legtehetségesebb, már mittudomén mit tud csinálni, stb, és vérig van sértve, ha valakit nem érdekel az ő gyereke.


A másik a közelebbi rokonságban van. Neki ez már a 2. gyereke, de nem bírja elviselni, ha valaki nem a gyerekeivel foglalkozik, akár csak beszéd szintjén. Leteremtette a rokonságot, hogy milyen érzéketlen tahó mindenki, hogy nem vesz senki semmit a babájának meg a másik gyerekének (az idősebb 3 éves, a kicsi fél éve született), ha eljön vendégségbe (pl valami ünnep van), már mindjárt rendezkedik, hogy a gyerekeinek ez meg az meg amaz jó, stb.


Bátyám osztálytalálkozójára is páran kisgyerekekkel mentek, és az egész osztálytalálkozón mást sem lehetett hallani, mint a kisbabák sírását. (bátyám mesélte)



Miért van az, hogy egyes anyukák ennyire rá akarják tukmálni a gyereküket a világra úgymond? Semmi bajom a gyerekekkel, de nem érzik úgy, hogy másokat ez azért nem érdekli ennyire, mert nem az ő gyerekük?

Csak én nem értek ezzel egyet?


Fiú vagyok, így persze nem tudom, milyen szülni, de nem hiszem, hogy ez akkora nagy teljesítmény lenne, hogy a világnak meg kell állnia miatta.


Ti ismertek ilyeneket?

Ők abbahagyták ezt egyáltalán?



2015. nov. 13. 07:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Vegyük ketté:


Vannak azok az anyukák, akik mindenkire rá akarják erőltetni a gyereküket, és tényleg elvárják, hogy mindenki róluk beszéljen, velük foglalkozzon. Ez tényleg gáz.


A másik oldal: vannak anyukák, akiknek gyerek mellett (segítség hiányában), nincs lehetőségük eljárni otthonról, magukkal is foglalkozni, élni egy kicsit, tehát teljesen beszűkül az életterük. Őket nem éri semmiféle inger, csak amit a gyerek produkál. Ebből egyenesen következik az, hogy nagyon nem is tudnak másról beszélni, mint arról, hogy hol tart a gyerek a fejlődésben, mit eszik, mivel játszik...stb. Ez nem feltétlenül az ő hibájuk. Ha apuka estig dolgozik, más meg nem tud segíteni, akkor sajnos ez van, anyukának marad a gyerek és a háztartás, esetleg tv meg a gyk.

2015. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A 11 válasz a legjobb, bár abban sem látok semmi kivetnivalót, ha valaki annyira szereti a gyerekét, hogy akár még képet is mer posztolni a Facebook-ra.

Sőt, mivel a gyerek gyerekkorában igencsak picike és ellátásra szorul, ami egy normális emberből hatalmas méretű gondoskodást vált ki, a szeretet mellett ezért az sem baj, ha már a családhoz tartozik, akkor nem zárja ketrecbe. mikor hivatalos valahova. Aki meghív egy családot, annak számolnia kell azzal, hogy nem mindenki akarja lerázni a gyerekét és nem mindenkinek teher.

Engem jobban foglalkoztat az a kérdés, hogy az ilyen rosszindulatú emberek. mint a kérdező és jó néhány válaszoló, akarnak e gyereket, mert az ilyen csak ridegtartásban képes nevelni, utána meg pislog, ha a gyereke pár év után menekül tőle, vagy ami még rosszabb, ugyanolyanná válik. Inkább legyetek sterilek, mindenki jobban jár.

2015. nov. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én többek közt azért nem vinném temetésre és esküvőre, mert a gyereknek sem egy nagy élmény. A lagzi más, ott már eltáncikál, ha olyan korban van, de az esküvői szertartás (=egy órát csöndben ülni) a legtöbb gyereknek kifejezetten fárasztó és megterhelő. Jobban jár mindenki (én, gyerek, násznép), ha a szertartást inkább a templom/házasságkötő terem előtti parkban vészeljük át. :) Egy szóval se írtam, hogy ketrecbe zárnám, de tudomásul kell venni, hogy egy bizonyos életkorig nem alkalmas a gyerek egyes programokon való részvételre.
2015. nov. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!