Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az orvos és a...

Szülés után az orvos és a védőnő kötelezően kijön vagy nem? Milyen gyakran kell elvileg kijönniük?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert anyukám említette, hogy a kórházból akár hozzájuk is mehetnénk néhány hétre, de ők Leányfalun laknak mi meg Pesten. Ha úgy döntünk, hogy felmegyünk hozzájuk akkor mi lesz a védőnővel és orvossal? Arra is gondoltam, hogy az első két hetet otthon töltjük és esetleg utána felmegyünk hozzájuk csak nem tudom, hogy hogy járnak ki minket "ellenőrizni"?
2010. márc. 16. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hazaengednek a babával a kórházból aznap kimegy a gyerekorvos meg a védőnő. Utána a védőnő havonta meglátogat a gyerek 1 éves koráig. Legalábbis mifelénk így van.(Debrecen)
2010. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is így van, mint az előzőnél, azzal a különbséggel, hogy az elején hetente eljött a védőnő, másfél hós koráig.
2010. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt Budapesten nálunk is mint az előző hozzászólónál kijön a háziorvos a védőnővel az első napok valamelyikén,utána már csak a védőnő jár ki akár naponta is ha szükséges.


Szerintem ha máshova viszed a babát akár pár hétre is akkor az ottani területi védőnővel kell felvenned arra az időre a kapcsolatot:-)

2010. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hazamenetel után másnap jött a doki, aztán a védőnő is, illetve pár hónapos koráig hetente vittem tanácsadásra, ahol az orvos és a védőnő is jelen van. Ha úgy alakul, hogy nem otthon lesztek, értesítsd az orvost és a védőnőt előtte, biztos meg lehet oldani.
2010. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk másnap jött ki a védőnő és a gyerekorvos, hogy hazajöttünk a kórházból, utána nekem kellett vinni a babámat havi 1-szer 5 hóig, utána elég volt 2-3 havonta levinni.

Kérdezd meg a védőnődet, lehet már szülés után pár nap múlva mehettek Leányfalura :)

2010. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel mi du.-án értünk haza a kórházbúl ezért hozzánk csak másnap jöttek ki. Utána a védőnő hetente jött 6 hetes koráig utána pedig csak 2-3 havonta. Nem kell kötelezően otthon lenned amikor jönnek! Nyugodtan menj el anyukádhoz ha akarsz, semmit sem kell tenned emiatt csak szólj a védőnőnek, hogy feleslegesen ne menjen hozzátok mert nem lesztek otthon egy ideig. Az első látogatást azért várd meg! A kórházból előbb haza menjetek és ha látta doki, védőnő utána szerintem semmi akadálya.
2010. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Csak még azt akartam mondani, hogy ez nem házi őrizet, hogy nem hagyhatod el a lakásod! Oda mész és annyi időre ahová és amennyire akarsz. A védőnői ellátás sem kötelező ha nem kéred csak aláírsz papírt és kész. (ezt csak azért írom, hogy lásd nem kell miatta otthon lenned ők csak segíteni jönnek, de ha nem akarod akkor nem)

Viszont először nézzék csak meg, több szem többet lát.

2010. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb az első heteket otthon töltenek? És utánna menni az anyukádékhoz? Esetleg, ha a segítség miatt aggódsz, akkor hívd el az anyukádat tihozzátok. Amúgy nálunk csak másnap jött a védőnéni. Az orvos nem jött. Miért kellene orvosnak is jönni? Tényleg nem tudom.
2010. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!