Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérdésem: Fogadott orvosunk...

Kere83 kérdése:

Kérdésem: Fogadott orvosunk mellé, kell-e szülésznőt is fogadni vagy felesleges?

Figyelt kérdés

2015. nov. 20. 12:39
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szeptemberben szültem, a mai napig bánom, hogy nem szülésznőt fogadtam!! A doki kb fél órát van bent a szülésznő végig
2015. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Tízgyerekes értelmiségi ismerős szerint (is) ritka szerencse, ha a szülész(orvos) tesz valami konkrétat, ha nincs komplikáció. Ebből adódóan minek is legyen ott. Aztán ha mégis kell, akkor meg megy a rohanás, kapkodás. Olyan is volt a családban, hogy a doki a szülés várható időpontja előtt öt nappal elment a rendes nyári szabadságára, bottal üthették a nyomát.


A szülésznő a sokszor alulbecsült "melós", aki a szívét-lelkét beleadja és végig veled van. Tehát szerintem szülésznő mindenképp kell, és jobban megérdemli a pénzét, mint a doki.


"Fogadni" már vérmérséklet kérdése. Mi minden eü. alkalmazottat "utólag" díjazunk, persze a magánpraxis az tiszta sor.

2015. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Mindketten szabadnaposak voltak mikor eljött az idő. Szülésznőm kérésére őt hívtam először, így együtt értünk a kórházhoz. A dokinak csak akkor telefonáltak a kórházból, mikor felvették az adataimat. Nem is ért oda időben, csak a végére. Az ügyeletes doktornőnél viszont jó kezekben voltam. A szülésznőm végig velem volt. Segített mindenben fizikailag is, lelkileg is: mondta mit tegyek, mi a következő lépés. Szerintem, ha minden rendben megy egy szülésnél, akkor egy szülésznő jelenléte többet jelent a dokinál.
2015. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

orvostanhallgató lány vagyok, voltam bentlakásos szülészeti gyakorlaton, én is azt láttam, hogy a szülésznő az, aki foglalkozik a szülő nővel, elmondja, milyen a CTG, melyik szakában tartanak a szülésnek, mikor hogyan toljon, mikor tartsa vissza, ő az, aki a gyereket kitörli a trutyiból, odaadja mellkasra, aztán elmegy a babával foglalkozni, viszi az újszülött orvoshoz az első vizsgálatra, ahol megmérik, hallgatják stb.

Az orvos az, aki gátmetszést csinál, aki esetleg műfogást alkalmaz, vagy fogót/vákuumot (amitől nem kell annyira félni, mint amilyen a híre), ő igazgatja kitolás közben, ha kell, aztán ő látja el a szülés közben történt sérüléseket, repedéseket. Ő varr. Ha komplikáció van, ő veszi át az egészet, de normál hüvelyi szülés során vele nem sok dolgod lesz. Csak kitolási szakban van ott, meg szülés után az ellátásnál. A szülésznő meg végig ott van, ha nem is a szobában, de egy ajtóval arrébb, ügyel rá, hogy hogy megy a vajúdás, beszél veled stb.

Ezek alapján döntsd el, ki az, akit biztosan szeretnél, hogy fix ember legyen.

Én a szülésznőt ajánlanám, továbbá elsőhöz és magasabb kockázatúhoz orvost is (ha veszélyeztetett terhes, nagy magzat, korábbi szülésnél komplikáció stb.)

Én így tervezem.

2015. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!