Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki örült...

Van itt olyan, aki örült volna az apás szülésnek, de a férje/párja teljesen alkalmatlan ilyesmire, mert rosszul van a vértől?

Figyelt kérdés

Vicces helyzet, mert én ápolónőként dolgozom, ezért gyakorlatilag semmilyen látvány nem undorít vagy borzaszt el, simán bírom a vér látványát, a szagokat, a tűket és fecskendőket, hisz' naponta ezzel dolgozom, viszont az én szerelmetes férjem szinte rögtön lesápad, veri a víz, és gyakorlatilag kerülgeti őt az ájulás az ilyesmiktől. Nem bírja se a vér látványát, se a tűket vagy fecskendőket, nem szereti szenvedni látni az embereket, a szagokra is elég érzékeny, stb, így szinte esély sincs rá, hogy jelen legyen a lányunk születésénél. :( Én nagyon szerettem volna, ha apás szülésünk lehet, de valószínűleg a férjem fél pillanat alatt kidőlne és gyorsabb ellátásra szorulna a szülőszobán, mint én. :)


Végül is egyedül fogok szülni, legalább is egyelőre úgy néz ki, bár én azért még reménykedek, hogy a férjem az utolsó percben talán mégis megembereli és összekapja egy kicsit magát és meggondolja a dolgot. :) Persze sokan bátorítanak, hogy nem lesz annyira rossz így sem, ha egyedül kell végigcsinálnom, mert legalább jobban fogok tudni a babára koncentrálni.


Kíváncsi lennék, hogy vannak-e itt olyan kismamák vagy anyukák még rajtam kívül, akiknek szintén alkalmatlan lett volna a férjük apás szülésre? Nálatok végül hogy alakult a dolog? :) Milyen volt maga a szülés? Úgy sikerült minden, ahogy elterveztétek?

Bement végül Apa vagy inkább kint maradt? :)



2015. nov. 25. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első gyerekünknél az elejétől mondta, hogy ő nem jön be, képtelen rá, rosszul van stb.

A szülés napján elkisért a szülőszobába, felhozta a cuccaimat, elment nekem üdítőért és beült a sarokba, hogy ha kell még valamit segíteni kéznél legyen, de ne is legyen láb alatt.

Amikor a doki jött burkot repeszteni, feljánlotta neki, hogy ha ki akar menni, akkor most menjen - nem mozdult - aztán én mondtam, hog yinkább menjen. Utólag szerintem teljesen jó volt így, nem kellett segítenie :) 1,5 óra múlva behívták és kézbe kapta a fiát.


A másodiknál meg én mondtam, hogy indítják a szülést (egy nappal előbb befeküdtem megfigyelésre), de ne siessen be hozzám, úgysem szülök még pár óráig, szépen kényelmesen ráér. Hát letusolt, összepakolt, rohant és mire beért már megszületett a második, találkoztak az inkubátornál.

2015. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ilyen,elvágja az ujját, már ájuldozik a vér látványától, ha vérzik az orrom, és a papírzsepin látszik, már rosszul van, a kórházban a szülőszobalátogatáson majdnem elájult, kórházban teljesen idegbajos, még a szagától is rosszul van, gusztustalanságokat semmilyen szinten nem bírja. DE bejött, és gond nélkül végigcsinálta. Teljesen más lelkiállapotban volt szerintem, mint máskor. Ja és magától jött be :)
2015. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En azt javaslom, hogy ne dontsetek el elore, hanem varjatok meg, amig beindul a szules es menet kozben domtse el a ferjd, hogy akar-e maradni, vagy sem.

Szerintem ha beindul a szules, a korhazba kell menni, stb, akkor ugyis elonti az adrenalin es lehet, hogy eszebe sem fog jutni, hogy rosszul legyen.


Nalunk a ferjemnek ezzel semmi baja, ellenben en vagyok az, aki par eve rosszul van igy, mint a te ferjed. De amikor a gyerekeimmel, vagy a ferjemmel tortenik valami es esemeny van, akkor nem erdekel se a ver, se semmi, meg az sem, ha korhazba kell menni, csak megyek es teszem a dolgom. De fogorvosnal eleg, ha a rendeloben varok es hallom a zajokat kiszurodni es mar le is kell ulnom, mert sotetedik el minden.


Szoval ne zarjatok ki egyik lehetoseget sem, meglatja a ferjed akkor, hogy bent tud-e maradni veled, vagy sem. Max vigyen egy konyvet, hogy valamivel lefoglalja magat, ha ugy alakul, hogy megis kint var.

2015. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én férjem is ilyen típusú, ezért hallani sem akart róla, hogy bent legyen. Aztán aznap pont jött meglátogatni a kórházba, mikor megindították a szülést. Bejött a szülőszobára, aztán ott ragadt. Amíg tudtam beszélgettünk, nevetgéltünk, a szülésznő csak bejárt néha megnézni. :)

Amikor a kitolásra került a sor mondtam neki, hogy menjen ki nyugodtan. Erre a doki poénosan megjegyezte, hogy nem érnek rá apukát felmosni, ha összeesik. :) De az én drága férjem megmakacsolta magát és nem tágított mellőlem. Fogta a kezem és törölgette a homlokom. :)


Most várjuk a kistesót, és amikor a nevekről beszélgettünk tettem egy megjegyzést, hogy úgyis én leszek ott, tőlem fogják megkérdezni, mi legyen a neve. Erre "felháborodva" közölte, hogy ő is ott lesz. :)


Nyugi, van remény. ;)


25 hkm

2015. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sem lesz bent Párom, egyrészt nem bántam volna, másrészt abszolút nem neheztelek és igazából a szülést magát úgyis amolyan "női" dolognak tartom...

Párszor szóba került a várandósság első felében, mondtam, hogy a szülésfelkészítő keretén belül ő is bejöhet megnézni a helyiségeket úgy, hogy "nincs eksön". De mondta: Sajnos, benne semmi kétség nincsen, ő se így, se úgy nem szeretné látni! (Kicsit tart mindenféle orvosos dolgoktól, bár nem kifejezetten undorodik a vértől stb. Azt hozta fel példának, amikor nagyszülőjét kellett ápolni, és bátyja erre hajlandó és képes volt - fürdetés, tisztázás stb. - de ő ezt sosem tudta volna megcsinálni.)

Jobbnak látom én is, ha nem jön be, amennyiben egy pici ellenérzés is van benne - kényszeríteni pedig sosem tudnám ill. semmi értelmét nem látnám.


28. hkm

2015. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!