Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy egy nő...

Létezik olyan, hogy egy nő képtelen (alkalmatlan) a szülésre?

Figyelt kérdés

Van egy 2.5 éves kisfiam aki császárral lett, mert hosszú vajúdás után teljesen kitágultam, de egyszerűen nem tudták befordítani a szülőcsatornába, így a műtőbe kötöttem ki.

Most 38 hetes vagyok, (elvileg) sima szülésre készülünk, a doki azt mondta, hogy koponya végű a fekvése, csak ez a baba is nagyon fönt van (a történelem ismétli önmagát???). Viszont tegnap voltam Nst-n és a nővérke azt mondta, hogy megeszi a sapkáját, ha ez a gyerek nem faros, mert a köldököm fölött kb 8-10 cm-re találta meg a szívhangot. Mondtam neki, hogy a doki szerint nem faros, csak nagyon fönt van, de ő mosolygott és legyintett egyet, majd hozzátette, hogy ebből is császár lesz. Annyira csalódott vagyok. Létezik, hogy a doki becsapott azért, hogy megnyugodjak (tudja, hogy mennyire szeretnék simán szülni)? Én alkalmatlan vagyok erre?


2010. dec. 23. 04:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben még nem kezdenék aggódni. 4 gyerekemből kettő volt "problémás", mégis mind a 4-et sikerült megszülnöm. Először nekem is nagyon magasan volt a baba, a kiírt időpont után 10 nappal még nem illeszkedett be a feje. Azt mondta az orvos, így még burkot sem lehet repeszteni, mert előresodródhat a köldökzsinór. A CTG-s szülésznő szerint meg faros volt a baba. Másnapra lecsúszott és gyönyörűen megszületett.

A következőt a szülésznő harántfekvésesnek tippelte. Az uh-n kiderült, hogy csak félig haránt, simán be tud fordulni. Be is fordult, és Ő is simán megszületett.

Kevesen hiszik el, de még az utolsó napon is képesek ezek a manók poziciót váltani, ha elég a helyük hozzá.

Akkor se keseredj el, ha mégis császár lesz a vége. Nem attól leszel jó anya, ha simán szülöd meg.

Sok szerencsét, és Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért idegesíted magad feleslegesen? Sok nő van,aki nem tud természetesen szülni,csak császárral! De nem érzi ezért alkalmatlannak magát! Az a fontos,hogy a baba egészségesen jöjjön a világra. Az alkati adottságairól egyetlen nő sem tehet! Ne parázz emiatt!
2010. dec. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt,nagyon magasan volt a baba igy mindig rosz helyen kerestek a szivhangjat,parszor mar a para elfogott hogy miert nincs szivhang es miert jonnek egyre tobben megnezni mi van.nalam is mondta a ctg es no hogy biztos faros,tudtam hogy nem az mert elotte voltam Uh an.

termeszetesen szuletett,nem volt semmi baj.

2010. dec. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én voltam szülni a mellettem lévő anyuka a 3. babáját szülte császárral, mert egyszerűen nagyon keskeny a medencéje, és nem tudná kinyomni a babát. Barátnőm is 3 császáron van túl.

Van ilyen sajnos.

2010. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Kicsi hol és hogyan van nem a te hibád. Kis kényelmes.

Teljesen kitágultál az elsővel, csak a gyerek nem volt a helyén, ezért lett császár, nem? Akkor ez a Picur "hibája", hogy fent alukált a pocakban, és eszébe sem jutott kibújni.

Most hogy farosnak mondja egy nővérke, lehet, aztán mikor nem várod a szülés közben szépen beékelődik a helyére, és gond nélkül szülsz.

Nyugi

Szép szülést

2010. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy a doki füllentsen...ebből kiindulva mivel UH-on nézett gondolom, ő jobban tudja, hogy hol fekszik, mint a nővérke, aki "csak" találgat...

Nem vagy hibás semmiben, no para, lényeg, hogy a picuri, és Te is rendben legyetek, semmi más nem érdkes!!!

Sok boldogságot, és egészséget kívánok!

2010. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig egyszer szültem, de nálam is az volt a baj,hogy nem jött le. A mai napig nem tudom miért. Császár lett. Őszintén szólva én éreztem, hogy nem fogom tudni megszülni. A férjem családjában nem is volt rendes szülés. Mindenki össze-vissza volt a pociban, a fiam is elbénázta. Nem éreztem egyáltalán hogy én lennék alkalmatlan, pedig nagyon szerettem volna megszülni. Már rajta vagyunk a következőn, és őszintén szólva elég kicsi a reményem hogy simán szülök az átéltek után.
2010. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egy világ dőlt össze bennem az Nst-n. Ráadásul össze-vissza csapkodott, dobált minden a nővérke, mert már ment volna haza, és nem talált szívhangot, végül felküldött a kórházba, ott egyből megtudták csinálni. Igazatok van, az a lényeg, hogy a baba egészséges legyen, az csak másodlagos, hogy én mit szeretnék.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2010. dec. 24. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!