Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit illő adni a fogadott...

Mennyit illő adni a fogadott orvosnak a szülésért, ha nincs konkrét tarifája?

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én ha jól emlékszem 40-50-et adtunk, de inkább 50-et. Az én dokimnak magánja sincs, a kórházba jártam hozzá,és járok most is a 2.babával,így minden második találkozásnál adunk neki 5000ft-ot.Ezért is nem adunk többet neki a szülésért, de ugyan olyan kedves most is,mint az első terhességem alatt, szóval nem kevesellte :)
2015. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szülésznőnek 40et adtunk a dokinak 80at.
2015. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem (utoljára 3 éve), úgy volt, hogy a vizitdíj tízszeresét illett adni szülésért. Tehát ha egy vizsgálat 10.000 Ft volt, akkor 100.000-et.
2015. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy a terhesgondozási díj tízszeresét szokás. Két éve szültem, akkor egy terhesgondozas a dokimnál 3 ezer Ft volt, mi a szülésért végül 40 ezret adtunk, de van ismerősöm, aki 30 ezret. Ő azt mondta, amikor a tarifát kérdeztük, hogy nincs fix ára, annyit, amennyi a családi kasszát nem viseli meg, nekünk nagyobb szükségünk van a pénzre friss szülőként mint neki, így ezen ne aggódjunk. Nagy osszegekben semmiképp ne gondolkodjunk. Nem hiszem, hogy kevesellte az összeget, ha mégis, akkor sem tette szóvá és nem is érezteti, mert hozzájárok, sajnos rengetegszer az utóbbi időben és mindig ugyanolyan kedves, rendes.
2015. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy a tízszeresét kell adni.


Hármat szültem, a magánrendelés 7-8000 ft volt, 35-40ezret adtunk/ szülés. Azóta is örül nekünk, kedveli a családunkat a doki, mindig megnézi a gyerekeket is ha épp együtt megyünk.


Amennyit gondolsz, annyit adj!

2015. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 volt a magánrendelés, én is 100-at adtam.
2015. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9000 a rendelés, 40.000 Ft- ot fogok adni. Ennyit tudok.
2015. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki a 10x kitalálta nagy hülye volt. Olvasd el egy korábbi kérdésnél: Mennyi hálapénzt illik adni egy nőgyógyászati műtét után? - le van írva a hatályos szabályozás. Ha állami kórházban vezeti le a szülést nem szabhat meg fix összeget még akkor se ha magánrendelésre jársz hozzá.
2015. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Olvasd már el még egyszer a kérdést, mielőtt jössz a nem szabhat meg fix összeget szöveggel. Erről ír a kérdező, hogy nincs fix tarifája, mennyit adjon. A tízszeres összeg egy mankó, senki nem mondta, hogy törvény, vagy ennyit kell adni. Úgyhogy nyugi!

2015. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Mankó a gazdagoknak...
2015. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!