Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora fejkörmérettől császár...

Mekkora fejkörmérettől császároznak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha a BDP, ha eléri a 100-at, akkor automatikusan császár. De cm-ben ez mit jelent?

2015. dec. 1. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó uh-n szülés előtt 2 héttel 98 volt. Fel sem merült a császár. bár "jó nagy golyó" feje lett a babámnak. :)
2015. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én úgy tudom ha a gerinc utolsócsigolyája és a szeméremcsont között nincs meg 36-40 cm akkor nem lesz normál szülés.

(csak valahogy soha nem mérik le...)

2015. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Dehogy automatikus a császár!

Keresztlányom most született hüvelyi úton: Bpd 101 volt a 37. héten, 40. héten született 34-es buksival és gátvédelemmel.

Egyrészt milliméterekről van szó, könnyű elmérni, másrészt nem a buksi abszolút mérete a lényeg, hanem a belaő medence és a baba fejének relatív aránya.

Kislányomnak bpd 87 volt a 36. héten és a 38.-kon úgy kellett vákuumozni 30-as buksi mellett, mert beszorult.

2015. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
A 100-as BDP a fej átmérője, vagyis ha jártál matematika órára, akkor ebből elég egyszerűen kiszámolható a kerület (fejkörméret). De ettől még nem lesz automatikusan császár, legfeljebb egy matek érettségi.
2015. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 36. héten 94,6 mm volt a BPD, amire a szülésznőm annyit mondott, hogy megérett a baba (egyébként is nagyra számítottunk), de egyáltalán nem volt tervben császár. 40 hét 2 naposan született 36-os fejkörmérettel (végül császárral, de nem a feje miatt).
2015. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogy!

Nekem mindkettőnek nagyobb volt a bpd-je 100-nál, mégis könnyen és gyorsan megszülettek.

Császárról nem is beszéltünk!

2015. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tuti nem automatikus császár a fejkörméret. Azt, hg ya medence hogyan tud tágulni, nem lehet ez alapján eldönteni, hogy menni fog e. Vagy valami egészségügyi kockázatnál császároznak automatikusan (program császár), vagy a szülési komplikáció miatt. Nekem 5kg-os 62 centis volt az első és fel sem merült a császár. 1,5 óra alatt megszültem gond nélkül. Ha nem tágult volna améhszáj, császár lett volna, de mivel az kitágult szépen, utána már nem volt kérdés a sima szülés.
2015. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, a picurnak van meg a szülés előtti bpd-je, az 102mm volt akkor és őt is természetesen szültem, nem volt császárról szó nála sem.
2015. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az fiamnak 38 hetesen 104-es bpd-t mértek, de ez nem volt indok császárra!
2015. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam bpdje elérte a 100-at és 37-es fejkörfogattal született gátvédelemben, nem volt szó császárról.
2015. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!