Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ez a magánklinika...

Hogy van ez a magánklinika dolog? Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy kisbabám lesz. De gondban vagyok, hogy hol szülessen.

SZTK-ba sosem jártunk, minden problémával magánorvoshoz mentünk, így magánklinikán szeretnék szülni is.

Viszont fiatal vagyok, sosem kellett ilyenen még gondolkoznom és nem tudom, hogy megy ez.

Onnan kell orvost választanom?

Ha minden vizsgálatom ott lesz, akkor minél hamarabb érdemes felvenni velük a kapcsolatot?

Vagy hogy megy ez az egész procedúra?


2015. dec. 7. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Gazdag kislány sztori sokadik felvonás...


Bérelj rögtön PIC-et is mellé, mert azt a nagy magánklinikák nem nyújtanak és komplikáció esetén kivágnak mint macskát sz....

2015. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, szerintem nem illik rám a "kislány" jelző.
2015. dec. 7. 15:39
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne szülhetne magánklinikán,ha megteheti.

Gondolom annyira már utánanézett,hogy az árakkal tisztában van.

Kérdező! Barátnőm a dr. Rose-ban szült, ő elégedett volt. Hívd fel őket, jelentkezz be és mindent el fognak mondani.

2015. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Persze, miért ne lehetne, de ismerős a stílus. Tegnap még fogamzásgátlót akart, ma terhes, holnap már szülni fog.


Egyébként anyagilag megtehettük volna, hogy magánklinikán szülök, de csak a "hotelszolgáltatásuk" jobb, szakmailag elmaradnak az állami szektortól. Problémás terhest eleve be se vállalnak, menet közben felmerülő probléma esetén elhajtanak.

2015. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, köszi! Akkor körbenézek, körbekérdezek és felhívom azokat, amik esélyesek.


Utolsó!

Nem tudom, hogy mit hadoválsz, kb. 1 órája, ha regisztráltam ide. Nem az volt a kérdésem, hogy mivel jobb a magánklinika, mint az állami.

2015. dec. 7. 15:55
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem feltétlenül érdemes. Nálam is felmerült, körbe is néztem. De végül arra jutottam, hogy az orvos személye a lényeg, hozzá addig is magánúton jártam.

Az orvos pedig le van szerződve valamelyik kórházzal, így a létesítmény használatot ők biztosítják neki.


Tehát elég egy magánnőgyógyász az egészhez. Szakmailag tényleg az állami kórházak felkészültebbek. Az Uzsoki kifejezetten jó, de a Honvéd vagy az István is. (A szent Imre is jó volt, de onnan most állt fel néhány altatóorvos, így azt már nem javaslom.)

Ha bármilyen probléma felmerül, valóban átszállítanak a magánklinikáról egy államiba, tehát ilyen esetben kidobott pénz, mert az árat elkérik, de teljeskörű szolgáltatást nem tudnak nyújtani.

2015. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

[link]


[link]


[link]



Itt böngészgethetsz a honlapjukon, illetve érdemes lehet még fórumokat olvasni róluk, kinek mi volt a tapasztalata.

Amit én a figyelmedbe ajánlanék, az az árjegyzék, mert lehet hogy a fogadott orvosodnak is fizetnél, de nem feltétlenül ilyen összegben. És nem egy magánrendelés ára, hanem attól jóval több. Nem azért, hogy lebeszéljelek róla, de ha ne adj isten tényleg valami komplikációd lesz, tudatosítsd magadban, hogy a magánkórházban általában nem vállalnak. Tehát koraszülés, speciális probléma->mehetsz az állami szektorba, ami nem feltétlenül rosszabb, sőt, szakmailag jobb is, ahogy felettem írták, a hotelszolgáltatás színvonala az, ami ég és föld.

Szerintem vedd fel a szimpatikus intézettel a kapcsolatot és ott megmondják, mi hogy megy!

Boldog és békés babavárást kívánok!

2015. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy az egyik ismerősöm a Maternityben szült, meg volt vele elégedve.

Nekem fogadott orvosom van, szakmailag és emberileg is kiváló, utánanéztem és kérdeztem, a kórház meg...azt a részét valahogy letudom. :)

2015. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Szia! A Maternity klinikàn szültem. Csak ajánlani tudom. Mind szakmailag, mind az egyéb körülmènyeket nézve. Maximálisan elégedett voltam, kistesót is ott fogom szülni, ha lesz.
2015. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Szia! mi nemrég döntöttünk a 3 magánkórház között.Azért akartuk azt, mert 1. a férjem benn akart lenni velünk 2. vega étrendet követünk 3. szerettük volna, ha kapunk számlát, nem pedig borítékok zsebbe dugdosása van, az ilyentől nekem felfordul a gyomrom.


1. A Rose szerintem irreálisan drága és nem elég felkészültek (egy dokijuk van, és szálloda, de ha bajod van, átvisznek máshova és ha a babát is). Továbbá nem megoldott normálisan a parkolás. Bár mi a szomszéd utcában lakunk, de mégse volt szimpi.


2. A Róbert nekem nem volt szimpi, mert nagyon erőltetik a természetes szülést (nekem indokolt császárom van) és a honlapon be van árazva, hogy ha a férjed benn alszik, mennyibe kerül. Szerintem ez bicskanyitogató.


3. Végül, a Maternity mellett döntöttünk, oda járunk terhesgondozásra és ott fogok szülni is márciusban, a férjemmel 3 napig ott lehetünk együtt a szobánkban a kicsivel. Ha a picivel baj van, átviszik a sote2-re, ahova én is mehetek vele, ha nekem lesz bajom, maradhatunk a Maternityn, aztán majd valahogy megegyezünk egy reális többletárban. Mi elégedettek vagyunk ezzel a hellyel egyelőre.


Nyugodtan írj rám a részletek miatt, ha érdekel. Itt hozhatsz dokit is, akkor 380 a szülés+az orvosod díja,szerintem nem éri meg. Az ő orvoscsapatuk felkészült. Ha az egész gondozást ott akarod csináltatni, nincs para, mi a 7. heti uh esedékessége előtt 2 nappal hívtuk őket és már kaptunk is időpontot. Dokit nem kellett választani, de mi akartunk (ugyanannyiba kerül és találtunk jót).


Ugyanúgy megy, ahogyan másik magán helyen (labor, orvos), semmi problémázás nincs szerintem.


26 hkm

2015. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!