Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyerekszületéskor mikor illik...

Gyerekszületéskor mikor illik látogatni és mit lehet ajándékba vinni?

Figyelt kérdés
Sógoromnak ma született gyermeke. Mikor és hol illik látogatni az anyukát és a picit? Már a kórházban, vagy majd otthon? Mit illik vinni nekik?
2015. nov. 9. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Akkor illik, amikor azt mondják: most már jöhettek. Nem előbb!
2015. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Sógorod=a férjed testvére? Nem vagytok annyira jóban, hogy ezt megbeszéld velük? Kérdezz rá,megmondják szerintem hogy nekik hogy lenne legjobb.

Én nemrég újszülött kis unokahúgomnak (illetve persze a szüleinek :) ) büfikendőket (amit a vállára terít amikor a baba büfizik), cumitartót, és kis babasálat vittem.

2015. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

A kórházban semmiképpen. (minden látogatót a férjemen kívül a pokolba kívántam)

Telefonon gratuláljatok, annak nagyon örültem, és kérdezzétek meg, hogy várhatóan mikor érkeznek haza. Ja, és a legfontosabb, ne csak a baba hogylétéről érdeklődjetek, nagyon fontos kérdés az újdonsült anyukától: "És te Marikám, hogy vagy?" Sajnos ilyenkor mindenki csak a babát kérdezi.

Aztán ha hazamentek, akkor esetleg újabb hívás, hogy mikor mehettek látogatni. Íratlan szabály a 6 hét gyermekágy kivárása. (ha ismét szülnék, kivárnám, sajnos nem így tettem, és átjáróház volt nálunk, annyi az ismerős és a rokaon....)


Mit illik vinni? Pelenka, popsitörlő a legpraktikusabb, illetve az apukát megkérdezheted. (én a legjobban főtt ételnek örültem a pelenkán kívül :D )

2015. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg őket inkább!

Vinni vihettek 1-2 ruhadarabot, babás játékot, vagy ha nagyobb ajándékban gondolkodtok akkor érdemes megkérdezni mire van szükség pl. babakpcsi.

2015. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

kérdezd meg őket, de mi a kórházba bementünk sógornőmhöz, szerintem testvérnek testvért - és így testvérnek sógornőt illik már a kórházban.


Ha ott látogatjátok meg, akkor vigyél neki szűrt gyümölcslevet, kekszet, kis kalácsot, ezek a legjobb tejfakasztók.

ha otthon, akkor vigyetek neki egy csomag jó minőségű pelenkát, a picinek meg max valami apró játékot, vagy egy bodyt, az fogyó eszköz, de legalább 62-es méretet, hamar belenő ám, jobb mint ha olyat vesztek amit már a kórházban kinő...

én a pelenkának örültem a legjobban azok közül amiket hoztak, mert arról biztosan tudtam hogy elfogy...a ruhákból volt olyan, amit rá se tudtam adni, hiszen annyi minde ruhát vettükn mi is, hogy amiket ajándékba kaptunk kinőtte mielőtt ráadtuk volna.

Ha játékban gondolkoztok, akkor nyugodtan keressetek olyat ami 6 hónapos kortól van...

Ha otthon, akkor pedig

2015. nov. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a sógornőim már a kórházba bejöttek, megkukucskálni a babákat. Nem volt ezzel semmi baj. Otthon is jöttek, rögtön igaz ők napi szinten részesei az életünknek.


A kérdésedből úgy tűnik, hogy nem vagytok ennyire közeli viszonyban. A nem közeli kapcsolatban lévő embereknél a 6 hetet jó megvárni. Ajándékba ruhát, apró játékot, az apukának egy üveg italt, az anyukának egy főzésre való ételt, kekszet, gyümölcsöt, bonbont illik vinni.

2015. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

én a kórházra szavazok - otthon az első 1 hónapba engem ne zaklasson senki :-) max telcsin

max 30 perc

mi a jó ajándék ?

mindenkinek más - én a pelusnak és a popsitörlőnek örültem nagyon

de vihetsz valami kis babajátékot

anyukának gyümölcs inni való keksz nasi

2015. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon haragudtam, amikor a férjemen kívül bejött valaki a kórházba. Egy pár órás csecsemőt mutogatni az üvegen át, aztán leadni a nővéreknél, amíg kint bájcseveg a menni alig tudó anyuka... ha csak nem kérik, hogy menjetek be a kórházba, akkor ne!

Akinek volt annyi esze, hogy megkérdezze, hogy mikor fogadunk látogatót, annak elmondtam, hogy 1 hónapos korában. Addig csak a szűk család.

2015. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy nagyon egyéni,azt kell elfogadni,ahogy a kismama/kispapa mondja.

Én nagyon örültem a kórházban is a látogatóknak,utána otthon is jöttek,egyik sógornőm szintén így volt ezzel.

Barátnőm azonban kérte,hogy ne látogassa őket senki,a 7.héten szólt,hogy nyugodtan mehetünk...

Mindenki máshogy éli más stb..

Ajándékot szintén szerintem jó megkérdezni pelenkatorta,kistakaró,kisruha,játék,anyukának virág,könyv stb


Én mindenből kicsit nagyobb méretet(pl.pelenka,ruha) szoktam vinni,mert az elején úgyis kapnak sokat ajándékba pár hét múlva meg jól jön

2015. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Minket a kórházban meglátogatott a szomszédunk (jóban vagyunk), mert éppen valamilyen vizsgálatra ment, illetve egy kedves barátunk is bejött, aki egyébként a gyerkőc keresztapja lett. Emellett a szomszédos településen élő kedves ismerősünk is feljött 2-3 alkalommal, mivel ott dolgozik a kórházban. Egyáltalán nem zavartak, sőt üdítően hatott a látogatásuk, egyébként gyümölcslevet és vizet hoztak.

Mivel gyors és zökkenőmentes volt a felépülésem, szívesen fogadtunk látogatókat, így már 6 héttel a szülés után pár kollégám is eljött (rokonok és barátok már előbb bekukkantottak), de természetesen mindenki felhívott minket egyeztetni. Többnyire pelenkát és popsitörlőt hoztak, valamint apró játékokat, ruhákat.

2015. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!