Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon kínos helyzetbe hoztam...

Nagyon kínos helyzetbe hoztam magam? Hülyének nézhet az orvos? Magára veheti?

Figyelt kérdés
Két éve szültem, félresikerült szülésem volt, sok minden összejott, szülésznőm továbbképzés miatt nem tudott bejönni, az ügyeletes doki bunkó volt, nem akarta behivni a saját dokimat, férjemet hazaküldték, mert azt mondták, hogy nem vajúdok, két óráig egy sima szobában voltam egyedül, három perces fájásokkal, néha rám nézett egy ápolónő, és ágyba parancsolt, hogy aludjak. Alig ért oda a dokim, meg a férjem, de addigra már kitoláshoz összerakta a szülésznő az ágyat kengyelekkel, szíjakkal, én szólni nem mertem, mert az ügyeletes doki azt mondta, hogy biztos mérges lesz a dokim, amiért éjjel berángatom, de majd meglátom, de meghúzná magát a helyemben. Én alapból is rettegek a nőgyógyászoktól, ezt tudja is az orvosom. Egy gyerekkori baleset miatt alakult ez ki bennem, és az egész szíjazás azt a műtétet idézte fel.bennem, majdnem pánikrohamom lett, nem tudtam rendesen a kitolásra koncentrálni, szabadulni akartam, amugyis rossz volt, hogy feküdnöm kellett, de már nem volt idő más pozícióra, annyira előrehaladott a szülés, meg a gyerekkori sérülés miatt gátmetszésre is szükség volt. Annyira szörnyű emlék maradt a szülés bennem, hogy ezért halogatom a következő gyerekvállalását, rengeteg rémálmom van. Most egy bonyolult nőgyógyászati probléma miatt rengeteget járok dokihoz, és szoba került, hogy mikor szeretnénk gyereket, mert a kezelés szempontjából fontos. És kibukott belőlem, hogy szeretnénk gyereket, de rettegek a szüléstől, nem merem még egyszer vállalni. Kérdezgette a doki, hogy de hát mi volt ennyire rossz benne, és belőlem kifakadt és sírva mondtam el, hogy mik estek rosszul. Nagyon megértőnek tűnt, azt mondta, hogy legközelebb nem kell az ügyeletes dokival talalkoznom sem, ha úgy gondolom, hogy beindul, akkor felhívhatom, megadja a mindig hívható számát, a vajúdás, szülés körüli dolgokat pedig átbeszéljük, és minden úgy lesz, ahogy szeretném, nem lesz kengyel, szíj, fekvés, és végig ott lesz mellettem, nem egy szobába rak be aludni. Egy barátnőmnek meséltem, hogy végre beszéltünk a szülésről (csak ő és a férjem tudta eddig, hogy mennyire trauma volt nekem a szülés) és úgy néz ki, hogy megoldódik a probléma, de ő azt mondta, hogy szerinte ez rettenetesen kínos, és hülyeséget csináltam azzal, hogy őt és a kollégáit kritizáltam. De én elmondtam a dokinak, hogy nem őt okolom, ő szegény a férjemmel együtt csak beesett a szülőszobára, amit ő csinált, arra nem lehet panaszom, nagyon kedves is volt, de összeségében úgy éreztem, hogy mindenki cserben hagyott, persze tudom, hogy nincs így. Azzal búcsúzott a doki, hogy beszéljünk még a szülésről, de ha szükséges, akkor tud ajánlani szakembert, ha úgy érzem, hogy segítségre van szükségem. De ne tartson vissza ez az élmény a következő gyerek vállalásától, nagyon sajnálja, hogy így alakult, de a következő nem ilyen lesz, megígéri, de őt bántaná, ha ezért nem vállalnánk gyereket, amikor három gyereket szeretnénk. De a barátnőm beleültette a bogarat a fülembe. Ő a helyemben nem merne visszamenni. De én meg pont megnyugodtam, két éve először nem volt már napok óta rémálmom. Én őszintének láttam, de barátnőm szerint ha nem is haragszik, ő nagyon kellemetlenül érezné magát, ha újra találkozni kellene. A férjem viszont örül, hogy végre beszéltünk vele (ő is ott volt velem), ő már régóta mondta, hogy mondjam el a problémámat, hátha meg tudna nyugtatni. Kinek lehet igaza? Férjemnek, hogy jól tettem, vagy a barátnőmnek, hogy hülyeség volt?
2015. dec. 9. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, a barátnőd beszél hülyeségeket.
2015. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, nagyon is! Bár nem volt semmi durva dolog, csak egy pici, mégis odaálltam a nődokim elé, hogy ezt talán nem így kéne, és nem ebben a stílusban.

Megértette, azóta nagyon odafigyel rám és álomszülésem volt nála.

2015. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
A barátnőd befoghatta volna a száját. Inkább örülne veled, hogy egy ilyen mély seb begyógyulni látszik a lelkeden, mint hogy most meg ilyen hülyeségekkel paráztat. Ugye te se gondolod komolyan, hogy igaza lehet. Nem is igazi barátnő. Elújságolod, mekkora kő esett le ezzel a beszélgetéssel a szívedről, ő meg keres neked gyorsan valami aggódni valót. Magadnak (magadban) higgy elsősorban.
2015. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted! Nyugodj meg, ebben semmi de semmi kellemetlen nincs!! De komolyan. A barátnődnek amúgy megfelelési kényszere van, hogy szerinte kellemetlen ennek a megbeszélése egy orvossal, aki ráadásul segítőkészen és megértően reagált? Vállaljátok csak be a tesót és bízz az orvosodban!
2015. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, h nem ciki erről a dokiddal beszélni, főleg, h kihat a mindennapjaidra a szülés meg a korábbi trauma. Barátnőd az a tipikus irigy p.csa. Jól tetted, a dokid is szimpi a leírásod alapján.
2015. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki...bár minden ember kommunikálna, ahelyett hogy magában tartja a dolgokat...nem tartana ott a világ ahol...barátnőd nőljön fel.
2015. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
a dokid teljesen jó fej volt a leìràsodból ìtélve, szerintem egy cseppet se érezd magad kellemetlenül. Nyugodtan visszamennék a helyedben hozzà. A baràtnődet pedig nem értem.
2015. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel, nagyon jól tetted, hogy megbeszélted a dokival mindezt!

Viszont most én is megijedtem így szülés előtt pár héttel. Milyen szíj? Ezt ugye nem mindig használják?

2015. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Utolsó: nekem asszem nem szíjazták oda a lábamat, legalábbis úgy emlékszem...



KÉrdező: a barátnődnek nincs igaza, jól tetted hogy elmondtad a dokinak a dolgokat és nincs benne semmi ciki!

2015. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem.tényleg jól.esett kibeszelni, elmondani, és jól esett a reakciója. Tényleg panaszom ő rá nem lehet, mindig kedves, idén a betegségem miatt is maximálisan mellettem állt. Csak a barátnőm tényleg elbizonytalanított.

Nálunk eléggé rutin ez a szíj dolog, legalábbis az összes ismerősöm így szült, és nem mind az én dokimnál, de most hogy beszéltünk róla, azt mondta, hogy nyugodtan elhagyható, ő nem is mindig használja, nálam már fent volt, nem is volt ideje ilyenekkel.foglalkozni, de ha a következőnél nem szeretném, hát nem lesz, meg habár a szokás ebben a kórházban a kőmetsző pozíciós szülés, ha nem így szeretném, akkor nem így lesz, majd próbálgatjuk a pozokat és amelyik tetszik, az lesz, ilyeneken ne aggódjak, mindent meg lehet beszélni, az otthonszülésen kívül, ő bármire hajlandó, csak ne idegeskedjek ezen, ha kell, akkor tütü szoknyában táncol, ha attól nekem jobb lesz.

2015. dec. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!