Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira félek, van okom rá?

Annyira félek, van okom rá?

Figyelt kérdés
Előző terhességemnél császároztak 38. hétre toxémia miatt. 4190 grammal szuletett a kisfiam. Most 2. babámat várom cukorterhelés jó volt, vérnyomás jó volt és nem látnak igazából vizesnek sem, de mintha ödéma keletkezne a hasamon, akárcsak kisfiamnál és azon a részen érzékeny. 39. hétbe fogok lépni hétfőn és óriási a hasam. 36. héten 3,5 kilora saccolták a baba súlyát és a 37. héten azt mondta a doki, hogy 22 kilot híztam pedig tényleg nem eszem sokat és mozogtam is míg bírtam. Dec. 22.-re kaptam csaszar időpontot a kórházban, de attól tartok, hogy addig még rengeteget felszedek/felszedtem és lesz valmi baja a babamnak vagy akár nekem. Rettenetesen félek, volt már valaki aki szintén rengeteget hízott terhességével?

2015. dec. 12. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz csak szep nagy baba lesz :)) En 49kg kezdtem a terhesseget es 72kg szultem :D Ettem mindent ami jol esett! 3800 gr volt a lanyom.Te ilyen "tipus" vagy :) Amig a doki nem aggodik addig legyel nyugodt es vigyazz magadra! Szep karacsonyi ajandek lesz a babyd :) Enyem is decemberi.
2015. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En az elso babaval hiztam sokat, 25 kilot. Magas vagyok es vekonyan estem teherbe, igy annyira feltuno nem volt.

Viszon en nem igazan vizesedtem es borzasztoan taplalkoztam, sokat ettem akkor es tisztaban voltam vele, hogy a kajatol hizok.

Nem volt toxemia gyanum.

A te esetedben azert kell inkabb erre figyelni, hogy eszre lehessen venni a hirtelen vizesedest, mert ugye az ismet toxmiat jelezhet, akkor meg gyorsan kell lepni.


En a helyedben annyit tennek, hogy nezegetem magam napi szinten, nem-e ugrik meg a sulyod, vernyomasod, nem kezdodik-e hirtelen el a vizesedes es ha barmelyik megtortenik, akkor menj be, nezzenek meg.


Az tenyleg nem tul biztato, ha nem eszel sokat es megis ennyit hizol, akkor biztosan vizesedsz. A keves es jo taplalkozastol nem kellene sokat hiznod.

Mondom en ezt ugy, hogy mint irtam, sokat hiztam, de volt is mitol. A masodik babaval normalisan ettem, odafigyeltem es 12 kilo jott fel, azt mondom, hogy az realis volt.


Vernyomasmerod van? Tudod merni rendszeresen?

Ellenorzesre milyen gyakran kell menned?

2015. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!