Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt mennyivel kezdtet...

Szülés előtt mennyivel kezdtetek készülni?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok, februárra vagyok kiírva. Igazából még nincs összekészítve a korházi cumó. Meg a baba ruhákat is kikéne mosni, stb. Mindenki azt mondja, hogy még ráérek ezzel foglalkozni. De azért picit fépek, hogy mi van ha előbb jön a pici. Ne hallgassak csak magamra, és kezdjek neki a dolgoknak?

2015. dec. 31. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj igen ;) A 3 babanal neki fogtam es igazam lett 36 heten szuletett.
2015. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadra és a megérzéseidre hallgass most is és majd a babával is!

Én a 36. Héten raktam össze a táskám, és akkor mostam vadaltam, korábban dolgoztam.

2015. dec. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En a 34. Heten keszitettem ossze mindent.
2015. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

34 hetesen mostam/vasaltam (akkor épp nem volt 40 fok egyébként 1-2 héttel korábban is szívesen megcsináltam volna csak kinek volt kedve 30 fokos lakásban) a kórházi cuccot meg 36 hetesen pakoltam össze de már 32 hetesen minden megvolt.

Ráérsz de felesleges halogatni. Ha jól esik akkor nyugodtan csináld meg, minél idősebb a terhesség, annál nehezebb a vasalódeszka mellett ácsorogni.

2015. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, már elkezdtem apránként mosni-vasalni a halom ruhát, amit kaptam/vettem. 2 évesem mellett amúgy sem lehet órákig vasalgatni, meg már most egyre nehezebb fizikailag. Első terhességemkor még a 36. héten is nagyon fitt voltam, de most minden sokkal nehezebb, szerintem még 2-3 hét és kész a ruhák, utána már csak a csomaghoz kell egy vásárlás, 35. hétre mindennel kész akarok lenni és csak pihenni, amennyit tudok és játszani a lányommal.
2015. dec. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én szilveszterkor 33 hetes voltam annó. Már volt babakocsink meg ruhácskák. A bútort 36 hetesen szeteztük, utána mostam-vasaltam. Bőröndöt is a 37héten pakoltam össze.
2016. jan. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35. hetre minden kesz volt.
2016. jan. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Màr kb 2 óràja szivàrgott a magzatvíz amikor elkezdtem bepakolni a kórhàzi cuccot, amíg bent voltunk anyukàm kimosta a ruhàkat, mikor hazaértünk egyből költöztünk, úgyhogy a lànyom 1 hetesen aludt először az àgyàban... A kórhàzból hazafelé menet àlltunk meg cumisüveget, pelenkàt és ilyeneket venni..

Most 34 hetes vagyok a 2. babàval, egyenlőre azt sem tudjuk hol lesz a kisàgy... Ugyanúgy sehogy sem àllunk :/ (nem teljesen a mi hibànkból)

2016. jan. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38 hetesen kezdtem el vásárolni.
2016. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is 32 hetes vagyok, anyukám pont tegnap hívott fel, hogy ugye azért már a cuccomat összeszedtem :D De nem lepődött meg rajta, hogy még nem, híres vagyok róla, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok :) Annyi előnyöm van, hogy második baba lesz, szóval legalább valami halvány fogalmam van róla, hogy mit kéne betenni, de tényleg csak halvány, mert az első gyerek óta egy csomó minden változott a kórházban, meg én is sokat felejtettem azóta.


De most eldöntöttem, hogy a jövő héten komolyabban elkezdem összeszedni azt, ami kell. Eddig ott tartok, hogy vettem két csomag vécéülőke fedő papírt (basszus, miért nincs ennek valami rövidebb, normális neve?) meg egy csomag nedves törlőkendőt. Ja, meg van két kis csomag popsitörlő a babának. Ennyi. Odáig eljutottam, hogy innen a két listát már kinyomtattam magamnak: [link] és ami amúgy is megvan itthon, azt kipipáltam :D Pl. hálóing, papucs, ilyesmik, de azokat sem raktam még be semmilyen táskába.


Babaruhákat még nem sokat vettünk, van talán 3-4 body meg négy rugi, vettünk három zoknit, meg egy pici sapit, kész. Van egy vastag takarónk, ami a babakocsiba való, meg szerencsére ágyneműt nem kell venni, mert az tökéletes állapotban megmaradt a nagytesóról. Vettünk babakocsit és kiságyat, de matracot még nem. Kell még vennünk egy komódot is. Pelenkázót nem akarunk venni, pici a hely egyelőre, csak pelenkázó lapot veszünk, és a rácsoságyra rátéve fogunk pelenkázni.

Mosni még semmit nem mostunk.


Januárban intenzíven elkezdünk foglalkozni a dolgokkal. Így egy hónappal a baba várható érkezése előtt azt hiszem, már tényleg itt lenne az ideje :)

2016. jan. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!